Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért "kell" belenevelni a...

Miért "kell" belenevelni a gyerekekbe, hogy a szexualitás az egy csúnya, rossz dolog? Nektek okozott nehézséget?

Figyelt kérdés

Az én szüleim nem voltak különösebben szigorúak és vaskalaposak, a kortársaimhoz képest én egyáltalán nem voltam rövid pórázon tartva, mert azért mindig elengedtek mindenhová (pl. barátok, sulis rendezvények, osztálykirándulások, házibulik), szinte azt csinálhattam, amit csak akartam, hagytak teret a saját ötleteimnek és törekvéseimnek, sok dologban kikérték a véleményemet, megbeszéltük a dolgokat stb., tehát én azért nem egy olyan családban nőttem fel, ahol a szülő szava szent és "az van, amit én mondok", "amíg az én kenyeremet eszed..." stb. Viszont a szerelem és a szexualitás az már teljesen más téma volt... az tényleg egy ilyen sátántól való, csúnya, gonosz, rossz dologként volt beállítva, nem lehetett egymással beszélni semmi ezekhez kapcsolódó témáról (max. a rosszallásukat fejezték ki), a tv-t is elkapcsolták, ha egy erotikus jelenet következett és a poénokon sem lehetett nevetni, szóval nem tudták kezelni. Persze, én már úgy nőttem fel, hogy volt internet, nyilván barátok között is beszéltünk mindenről és mondom én nem voltam bezárva, de nekem ettől még nehéz volt és nekem ezzel meg kellett küzdenem. Egyszerűen azt éreztem, hogy ezek tényleg rossz, csúnya dolgok és nekem ilyesmire még csak gondolnom sem szabadna (nyilván tudtam, hogy ez nem így van és másokat nem tartottam emiatt rossznak, viszont én magamról másképp gondolkodtam). Már elmúltam 20 éves mire kapcsolatom lett és ekkor történtek meg az "elsők" (puszi, csók, szex stb.), de sokáig volt az az érzésem, hogy ez nem helyes és mi lenne, ha a szüleim tudnának erről stb., még az sem volt egyszerű, hogy egyáltalán bemutassam a páromat.


Igazából arra lennék kíváncsi, hogy másnak is volt-e hasonló érzése, valamint arra, hogy erről kinek mi a véleménye. Én személy szerintem nem tartom jónak ezt a fajta hozzáállást és nem azt mondom, hogy kifejezetten támogatni vagy sürgetni kell a gyereket és azt is megértem, hogy a szülő félti a sajátját, viszont ez a módszer az én esetemben több kárt okozott, mint hasznot. Több barátnőm is hasonlókról számolt be. Valamint tényleg, vannak olyanok, akik ennél sokkal, de sokkal nagyobb szülői szigorban nevelkedtek, ahol minden tilos volt stb...el sem tudom képzelni, hogy az milyen lehet.


2018. dec. 31. 22:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy azért az sem jó ami most megy hogy sokszor 3-4 hónapig járnak a fiatalok és jön a következő szerelemnek hitt valaki,azért az összessel nem kellene összefeküdni,szerintem nem annyira jó hogy van akinek 18 éves korára lányként már jó pár szexuális kapcsolata volt,mert jobb esetben 1 hét várás után le is feküdtek.
2019. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!