Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 éves lánynak kutyát?

10 éves lánynak kutyát?

Figyelt kérdés

Lányom (és az anyja is) kutyát szeretne a lakásba is. Az udvaron már van egy, és egy macska is. Ez nem is lenne baj. De csak enni kapnak, törődést nem sokat.

Csakhogy rengeteg fiatal, és nem fiatal nőt látok, akik férfipótléknak tartják a kutyát, és képtelenek egy férfival normális kapcsolatot kialakítani, csak mert velük, nem bánhatnak úgy, mint egy kutyával. Rádásul a férfit nem is úgy viselkedik, mint egy kutya.

Szóval nem tudom eldönteni, hogy rosszat, vagy jó tennék vele, ha kapna egy kutyát. Ő biztosan nem értené soha, ha a kutya miatt nem lenne férje, csak a fiúkat utálná.

Van valakinek tapasztalata, vagy ismerettségi körében, pozitív példa, ami igazolná, hogy tévedek?


2019. jan. 26. 14:56
1 2 3
 1/23 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Amíg nem foglalkoznak a kinti kutyával semmiképen nem adományoznék nekik élőlényt.
2019. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint a benti háziállatokat inkább gyerekpótléknak, "babázásra" használják. Irreális félelemnek tartom, hogy ha valaki 10 éves korában kutyát kap, az 10-20 év múlva nehezebben fog férjet fogni :) Maximum azt szanálja egy "kutyabolond", akit a kutya sem bír vagy az a kutyát, így lehet kisebb a választék. De nagy eséllyel inkább a nyakatokon marad, míg a lányod elköltözik. Viszont ha nem törődtök a meglévőkel sem, akkor nem érdemes még egy kutyát beszerezni.
2019. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Van már kutyája, akivel nem foglalkozik... Hidd el, minden csoda 3 napig tart, rövidesen az új kutyával se foglalkozna. Max, amíg kicsi és cuki... Aztán jön a kemény kamaszkor, akkor meg pláne.

Foglalkozzon azokkal az állatokkal, amik már vannak, nem kell több, aki csak van :( Szegényt, sajnálom...

2019. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak, ráadásul egy benti kutyussal muszáj foglalkozni. (Nekünk is benti van) Először is szobatisztaságra nevelni, ha hajlamos bútorok, cipők rágására, arról leszoktatni, ki kell vinni mozogni, hisz a lakás nem elég neki, meg kell fürdetni, főleg ilyen esős, sáros időben, esetleg kifésülni, ha hajlamos a bundája filcesedésre..szóval melós szerintem nem a 10 éves lányod foglalkozna vele...
2019. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én anno benti kutyát kaptam... Őszintén soha nem adnék gyereknek állatot ebben a szituációban,hogy a meglévővel sem foglalkozik. Én is pont kamaszodtam a kutya meg kb. fél évig volt érdekes. Felnőtt fejjel ez szörnyű,mert nagyon szeretem az állatokat. Még megvan a kutyám idős már,de cseppet sem jó a kapcsolatunk,már régóta a szüleim gondozzák,vissza csinálni nem tudtam. 😕

A férfiakhoz nem úgy állok,mint az állatokhoz,szerintem ebben semmi össze függés nincs.

2019. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

A kutya miatt nem lenne férje???

Hát hallod, nem csodálom, hogy a feleséged a kutya mellett döntött.

2019. jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 babyboom567 ***** válasza:
100%

Volt régen kutyám lakásban.Fiatal voltam, habókos,szeleburdi.

Imádom az állatokat, de a mostani felnőtt eszemmel, gyerek, munka, háztartás(+ alakuló vállalkozás)mellé egy kutya kb a katasztrófával érne fel.A lakásban tartott kutya kőkemény munka,kötelesség.

2019. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha kintivel nem foglalkozik akkor sztem nem kell a lakásba kutya.
2019. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hülyeséget, hogy férfipótlék. Max gyerekpótlék felnőtt nőknél. 10 éves gyerek esetén háziállatnál az egyetlen aggodalom az, hogy törődne-e vele. Abból kiindulva, hogy a kintire is magasról tesz max 2 hétig lenne jó móka a kutya.

Bizonyos kor alatt nem a gyereké a kutya, hanem a szülőé. A 10 éves nem fogja iskola előtt sétáltatni reggel 6 órakor.


De jah, teljesen fölösleges mégegy háziállat, ha azokkal sem foglalkoztok rendesen amik vannak.

2019. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Igazából arra gondoltam, hogy a kis csajra milyen hatással lenne. Leginkább azt lenne jó tudni, hogy aki ennyi idős korban kapott, ők hogyan találtak férjet maguknak, miken mentek keresztül, stb...

Azzal tisztában vagyok, hogy a szülők gondja lesz, de arra ott van az anyja, majd az gondozza, úgyis akar ő is egyet. A kintivel meg már nem tudok mit kezdeni. Apaként teljesen tehetetlen vagyok. Ha veszek akkor azért vagyok szemét, ha meg nem veszek, akkor meg azért. Az már nem is érdekel, hogy kinek nem tetszik a döntésem. Csak azt lenne jó tudni, hogy a lelki sérültek vesznek kutyát, vagy a kutyától sérül a lelkük, azoknak akik alkalmatlanok egy kapcsolatra.

2019. jan. 26. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!