Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 éves lánynak kutyát?

10 éves lánynak kutyát?

Figyelt kérdés

Lányom (és az anyja is) kutyát szeretne a lakásba is. Az udvaron már van egy, és egy macska is. Ez nem is lenne baj. De csak enni kapnak, törődést nem sokat.

Csakhogy rengeteg fiatal, és nem fiatal nőt látok, akik férfipótléknak tartják a kutyát, és képtelenek egy férfival normális kapcsolatot kialakítani, csak mert velük, nem bánhatnak úgy, mint egy kutyával. Rádásul a férfit nem is úgy viselkedik, mint egy kutya.

Szóval nem tudom eldönteni, hogy rosszat, vagy jó tennék vele, ha kapna egy kutyát. Ő biztosan nem értené soha, ha a kutya miatt nem lenne férje, csak a fiúkat utálná.

Van valakinek tapasztalata, vagy ismerettségi körében, pozitív példa, ami igazolná, hogy tévedek?


2019. jan. 26. 14:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy baromság, nincs összefüggés a gyerekkori kutyatartás és a későbbi párkapcsolatok között.

A kutyák, és összességében akármelyik háziállat jó hatással van az emberekre, jó kis terápiás állatok. Évekig kitartó szoros és nagyon erős kapcsolat jöhet létre kutyus és gazdi között, a gyerekek megtanulnak felelősséget vállalni, tudnak játszani együtt stb. Sok pozitív hatása van a kutyatartásnak fiatal korban is.

Viszont - Ha a lányod nem volt képes figyelni a jelenlegi kinti kutyusra, ha nem törődik vele akkor mi a garancia arra hogy az új kutyussal fog? Ideig-óráig biztos nagyon rá lesz függve, de aztán véget ér ez is és a ti nyakatokra fog maradni. Ameddig cukimuki kis szőrpamacs addig foglalkozik vele, felnő és már nem fog.

Egyébként nem tudom hogy hogyan jött az hogy a kutyatartás hosszútávon párkapcsolati és párkeresési problémákat okoz. Az állattartás jó hatással van a pszichés betegekre, és azokra akik magányosak. Legyen szó itt papagájokról, cicákról vagy kutyákról.

2019. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már lelki sérült egy kutyától??? Nagyon sok lelki sérült vonzódik a kutyákhoz, mert a kutya elfogadó és ez pótolja azt, ami az emberi szocializációból hiányzik nekik. Ezért van annyi antiszociális állatvédő. De nem a kutyák miatt antiszociálisak, ebben biztos lehetsz. Alapból mentálisan sérültek és nekik a kutya egyfajta gyógyerő, amit hiba lenne elvenni tőlük. Az az ember, aki jól szocializált az emberekhez, gyerekkorában eleget mozgott más gyerekek/emberek között, tehát volt lehetősége tanulni az emberi kapcsolatokat, arra kizárt dolog, hogy a kutya olyan hatással lenne, hogy az a későbbi férfi-női kapcsolatára hatással lenne. Nyilván meg fogja válogatni, ki lesz a társa, olyat nem valószínű, hogy választ, aki rühelli a kutyákat, de ez nem hiszem, hogy baj lenne. Én antiszociális vagyok és nem is alakulnak túl jól az emberi kapcsolataim, ennek az oka valószínű a szüleim zárkózott élete, és nekem nagyon sokat segítettek a kutyáim, hogy egyáltalán túléljem az életemet. Gyászban is hatalmas segítséget jelentettek. Ha nem lettek volna, szerintem én már nem élnék. De ha soha nem lett volna kutyám, akkor se lennék szocializáltabb, csak boldogtalanabb. Mindennek ellenére van férjem. Amúgy a házasságunk épp egy kutya miatt romlott meg, mert az anyjáék nem hívtak állatorvost a nagyon beteg kutyájukhoz és a férjem nem állt se mellém, se a kutya mellé, de nem gondolom, hogy itt az én gondolkodásommal vagy értékrendemmel van a gond. Szóval azt gondolom, főleg a tinédzserkor környékén életmentő lehet egy kutya, mert az mindenkinek egy nagyon nehéz korszak. Az a gyerek pedig a világ legboldogabb gyereke lehet, akinek kiegyensúlyozott családi háttere van, boldog egymást szerető szülőkkel, gyerektársasággal és emellé még az állatok szeretetét is megtanítják neki, társa lehet egy kutya, ennél többet nem adhatnál neki. Mert ő jól el fog boldogulni az életben is, de ha mindenki másban csalódna is, akkor is vígaszt talál majd a kutyájában. Ha boldog családi hátteret nem tudsz neki biztosítani, az nem hibája egyetlen kutyának se. Amúgy meg a leendő kapcsolataira jóval inkább az lesz hatással, hogy te mennyire kezeled az anyukáját nőként, mennyire lehet nő melletted vagy inkább egy háztartási alkalmazott? Mennyire vonzódtok egymáshoz X év után is, milyen a légkör köztetek. Mennyire kezeled kiránylányként jó értelemben a kislányodat. Ha az édesanyja nő lehet melletted, akkor ezt a mintát fogja követni. Ha mondjuk állandóan fikázod az asszony külsejét, hogy minek sminkel már megint, minek vesz magassarkút (nehogy magasabb legyen nálad), stb...akkor az asszony egy idő után nem akar már neked tetszeni, hanem majd másnak...a gyerek meg annyit lát, hogy anya mindig szakadt ruhákban mászkál smink nélkül. És ezt viszi tovább. Nem hiszem, hogy műnőnek kell lennie a nőknek, de az a nő, aki nem törődik a külsejével, mert már nincs kinek tetszeni, az ezt a mintát adja a lányának. (Amúgy ha én úgy bánok a férfivel, mint egy kutyával, akkor annak a férfinek nagyon jó sora van ám!:)
2019. jan. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Akkor lehet kap egyet.

Jó amiket írtál. Igen, igazi hercegnőként bánok vele, ebből kifolyólag úgy is viselkedik. Hisztis, és akaratos. Az anyja lehetne nő mellettem, de egy szoknyát sem tudok rá imádkozni. Sminket meg még soha nem is láttam nála...

Nem is ez a lényeg. Engem csak az érdekel, hogy neki legyen jó, de hosszú távon.

2019. jan. 27. 00:07
 14/23 anonim ***** válasza:
51%

Szóval az asszony nem nő, mert nem sminkkel és nem hord szoknyát.

A gyereknek nem lesz férje, ha kutyát kap.


Hülye vagy vagy troll?

2019. jan. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
83%
előbb rendezd a kapcsolatod a feleségeddel, foglalkozz a lányoddal és törődj a kertben lévő többi állattal...
2019. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
78%

:D Kérdező, bocs de röhögnöm kell rajtad. Ennyi ökörséget te honnan szedsz össze?

Nem nem lesz a lányod férfigyűlölő, csak mert lesz kutyája.

A feleséged pedig igazi nő attól, hogy nem sminkeli magát.

Neked viszont kellene valami szakember akivel elbeszélgetsz, mert a családi életedre nem lesz túl jó hatással ha ebbe a sok hülyeségbe belelovalod magad.

2019. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Az én lányom 11 éves, és van kutyánk (benti). A szociális életére jó hatással van, van olyan barátnője, akivel spkutyasétáltatás közben ismerkedett össze. A párkapcsolatairó nem tudok nyilatkozni, még nem fiúzik 😁

Viszont a kutyán keresztül tanulja a gondoskodást, mert enni kell neki adni, figyelni rá, ha beteg, sétáltatni stb.

A nagyobbik gyerek fiú, igazi kamasz, és neki is jót tesz a kutya.

De elsősorban az én felelősségem, mert ők még gyerekek.

2019. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#17 Én is, legfőképpen a szociális életére gondolok. Hogy gondoskodna róla, és jó gazdája lenne, abban biztos vagyok. Úgy ahogy, de a kintiekről is gondoskodnak, mind a hárman. Most még háziállatként kezelik őket, de félek, ha a szobájában is aludna, abból lenne a baj. Abban biztos vagyok, hogy most jót tenne neki. De 10 év múlva amikor fiúzhat, előbb NEM!!! :-))), nem vehetem már el tőle. Elaltatni meg én sem vagyok hajlandó.


De minden kutyás nő akit ismerek, és gyerekként kaptak kutyát, egy kivételével (az övé a szüleire maradt), a kutyájuk fontosabb nekik mindennél. És erre büszkék, és hirdetik is. A beteg társaik meg állva tapsolnak hozzá. Számukra csak a kutya a szent, a család nem számít, és nem marad meg mellettük egy férfi sem, ráadásul gyereket sem akarnak. Amire még büszkébbek. Szerintük a kutya sokkal jobb bármelyik pasinál. Nagyon sajnálom őket, és nem szeretném, hogy az én lányom is közéjük tartozzon.

2019. jan. 27. 23:48
 19/23 A kérdező kommentje:

#17 Pont a kérdésem maradt le...

Hogy látod? Hosszútávon is jó lehet nekik, nincsenek aggodalmaid?

2019. jan. 27. 23:58
 20/23 anonim ***** válasza:

17-es vagyok. Nincs egy csepp aggodalmam sem a kutya miatt. Szeretjük a kutyát, de helyén van kezelve a családba. A lányom szobájában alszik, de nem mehet fel az ágyra. A családunk tagja, pl külföldre költözéskor vittük magunkkal, de nem egyenrangú a velünk.

Ha jó példát lát, akkor nem lesz rossz hatással a partnerkapcsolataira.

2019. jan. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!