Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek kinek volt igaza?...

Szerintetek kinek volt igaza? Nekem vagy a szomszédasszonynak? Hogy viselkedjek ha találkozok vele?

Figyelt kérdés
13 éves lányom rossz bizonyítványt hozott. Munkába is sok minden összejött, ideges voltam, és elkezdtem kiabálni a lányommal. Nyitott ablaknál. A szomszéd balkonról átszólt egy 70 éves asszony, hogy mit orsítok azzal a gyerekkel? Elküldtem öt a p...-ba. Erre elkezdett kiabálni, hogy így a szókincsem meg úgy a szókincsem. Annyit modntam neki, a saját gyerekemmel akkor kiabálok amikor akarok, és bezártam az ablakot. Ez az asszony, mindig mindekinek beleszól az életébe. Ha a gyerekek az ablsk allst játszanak, vízzel öntözgeti őket, ha egy kutya ugatni kezd kint, összeveszik a gazdájával, mindig mindenkire van megjegyzése.
2010. jún. 30. 15:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

- senkire nem tartozik a magánéletetek azzal akkor kiabálsz akivel akarsz ha a lányod ordit ahhoz sincs köze

- nem kell lealacsonyodni hozzá hogy te is anyázz... hagyd rá

- nem tudom mit játszanak a gyerekek nem tudom megfejteni de mindegy is egyébként meg addig élne ameddig vizzel locsolja a lányomat

- nekünk is volt egy szomszéd - még gyerekkoromban - kecskéink voltak de csak kettő és zavarta - megkérdeztük a p.mest. hivatalban akár tehenet is tarthattunk volna---- erre elborult az agya és egyszer átmekegett ne tudd meg mit kapott anyáméktól .. semmit !!!!! soha többé nem reagáltunk rájuk mintha ott se lettek volna sokkkal jobban fájt nekik mintha kiborultunk volna a hülyeségeiken

neked is ezt ajánlom !

2010. jún. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Hát azért elküldhetted volna szebben is...
2010. jún. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked volt igazad. Te házad, te gyereked azt csinálsz, amit akarsz. Esetleg akkor szólhatott volna bele, ha a lányod fejét az asztal sarkába vered, vagy szíjat hasítasz a hátából, de erről szó sincs. Szóval ne idegeld magad rajta, ha legközelebb beszól, tégy úgy, mintha nem is hallanád.
2010. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

aztak.rva :D


ugyan ez történt meg velem egy pár éve. anyu kiabált vele, mire a szomszéd néni, elkezdte osztani anyut, hogy mér kiabál velem. én meg elkültem a szomszéd nénit, hogy mi a f.sz köze van ahhoz, hogy anyu mikor kiabál velem.

2010. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Most miben kinek volt igaza? Mert azt mondjuk én sem értem, hogy mit kiabálsz a gyerekkel mert rossz lett a bizonyítványa, szerintem ezt az első rossz jegynél kellett volna, de ha egész félévben sz.rtál rá és nem tűnt fel, hogy a gyereked meg a tanulásra, akkor most mit ugrálsz. Ebben a szomszédasszonyodnak volt igaza. Abban is, hogy a szókincsed hagy némi kívánni valót maga után.

Abban neked, hogy elküldted és hogy a saját házadban azt csinálsz amit akarsz. Ha én találkoznék vele, akkor nyugodt hangnemben, tisztelettel elküldeném újra a p.csába. De legalábbis szólnék neki, hogy legközelebb kivel és mivel foglalkozzon.

2010. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

tökmind1, hogy jogosan kiabált-e, mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy jónak látja, amíg nem az hallatszik ki, hogy gyilkolászás megy.

amúgy rólam is meglehet a vélemény, rendszerint nyitott ablaknál kiabálok, de ha elkap az ideg, nem azt nézed :S

2010. jún. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves 22:20-as. Tudtam, hogy nem lesz jó a gyerekem bizonyítványa, ezért téged idézve, nem is ugráltam. Annál a pontnál "szakadt el a cérna", mikor közöltem a gyerekkel, hogy ezért nem járhat a strandra, és szeretném ha napi egy órát forgatná a könyveit, és "elkezdett ugrálni" a gyerekem. A gyerekemet SOHA nem szoktam megverni,az a maximum, hogy kiabálok vele. Az egész 3 órakor történt. A szókincsemmel pedig nincs baj, de azt hiszem téged is kiborítana, ha valaki olyan osztaná az észt a gyerekneveléssel kapcsolatban, akinek nincs gyereke, és az öregasszony sem irodalmi nyelven szólt be nekem.
2010. júl. 1. 08:47
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Csak követni próbálom a logikádat:


Ha a gyereket 13(!) éves korában, amikor pont abban a korszakában van, hogy a barátok a hűdenagyonfontosak eltiltod a strandolástól meg a szórakozástól attól szerinted jobb lesz?


Nemmellesleg attól még estefelé mindig lenne egy órája forgatni a könyveket. Szerintem rossz úton jársz.

Én a helyedben leülnék vele higgadtan és megmondanám neki, hogy elengeded programokra akkor és CSAK AKKOR, hogyha minden este megteszi a kötelességét és átvesz egy leckét abból a tárgyól amiből gyenge volt. Ha igazán érdekel a gyereked akkor meg is hallgatod, ahogy felmondja, ha valóban tudja 5 perc az egész.


A szomszédnak részben igaza volt, mert nem így kell a gyereket nevelni, viszont:


1., Nem hallgatózunk be másik ablakán

2., NEm szólunk bele a magánéletébe

2010. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet teljes mértékben, és tényleg, az asszonynak sem volt semmi köze hozzá, de azért szerintem te sem örültél volna, ha ilyen "kultúrált" módon küldenek el.

Am. meg elárulnád mit játszanak a gyerekek? Mert annak, hogy ablsk alls, semmi értelme. Talán annyit sikerült belőle megfejtenem, hogy ablak, de hogy az alls mi lehet? :O xD

2010. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet , hogy a szomszédasszony beleüti mindenbe az orrát ... Pl.: A drága kislánya elcsórta tesómtól az éneklős plüssét , én mondtam a kislánynak , hogy adja vissza , de elfutott , én utána mentem biciklivel , erre kijött a szomszédasszony , na az volt az első , amikor én is visszaszóltam neki , hogy hogyan merészelek ilyet állítani ... Hát volt rá bizonyíték ... na de nem is ez a lényeg . Ezt anyunak elmondtam ( nem ez volt az első , egyzser kicsit bunkóskodtunk , mert beszólt nekünk vmit , és mi hallgattuk a zenét ), erre anya kiment , szólt neki , hogy ne szóljon bele a nevelésükbe :D Azóta nem mer beszólni ... de úgysem bírja megállni :D


14/F

2010. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!