Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! A ti gyereketeket is...

Szülők! A ti gyereketeket is ennyire lefárasztja az iskola?

Figyelt kérdés

15 éves a lányom, most 9.-es a középiskolában. De ahogy észrevettem, egyre nehezebben bírja a terhelést.

Reggel vagy 5-kor, vagy 5:30-kor kel, attól függ, hogy van-e aznap 0. óra. Nagyon nehezen megy az ébredés neki. Elmegy az iskolába. Általában 7-8 órájuk van egy nap, pénteken csak 6. Hazaér délután 4 körül, addigra hullafáradt, muszáj pihennie egy kicsit. Ledől 1-2 órára. 6 körül felkel, nekiáll tanulni. Kb 9 körül befejezi a tanulást (ha éppen nincs másnap valami komolyabb dolgozat, vagy beadandó), egy gyors vacsi, fürdés, és alvás. Reggel pedig kezdődik mindez elölről.

Péntekre általában annyira elfárad, hogy szombatonként délig alszik. Vasárnap délután pedig már újból tanulnia kell hétfőre. Így tulajdonképpen egész héten alig van ideje hobbira, kikapcsolódásra, barátokra.

Az év elején még azt hittem, pár hónap és megszokja, de most már kicsit kezdek aggódni érte. Folyton fáradt, sokszor nyűgös, karikásak a szemei, egyáltalán nem az a vidám, cserfes lány, aki még tavaly az általános iskolás kora alatt volt.

Középiskolás szülőktől kérdezném: a ti gyereketeknek is ennyire fárasztó az iskola? Normális, hogy ennyire leterheli őket, vagy kezdjek komolyabban is aggódni a lányom miatt??

Ha vannak itt esetleg diákok, akkor ők is írhatnak, hogy ők hogyan élik ezt meg.



2019. jan. 30. 19:11
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. 5:30-kor kelek és 6:05-kor indulok az iskolába. Kb 7-re érek a városba és onnan még egy 10-20 perc séta. Nagyon fárasztó. Mindennap 4-5 kávé meg 5-10 cigi az alap csak, hogy ne aludjak be órán. Falun lakunk mi is és sajnos minden iskola messze van. Szerencsére én jövőre végzek.
2023. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!