Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit engednétek a...

Szülők! Ti mit engednétek a 15-16 éves gyereketeknel? (Lány)

Figyelt kérdés

Értek ez alatt.. mindent

Bulik, fiúk, pia

2 üveg sider?

Este 11 re itthon?

Nálatok mi a szabály rendszer

Mennyire fontos a bizalom? És mennyivel fontosabb esetleg az óvás?

(Feltételben vagy hogy a gyerek nem buta és vannak erkölcsei)



2019. febr. 25. 21:35
1 2
 1/14 anonim válasza:
90%
Szerintem a bizalom az elég fontos ,de azért ha mondjuk elengeded bulizni, akkor olyanok társaságában, legyen amit ismersz, vagy akikben megbízol. Fiúkkal kapcsolatban annyit szerintem,hogy ha van egy fiú aki bejön neki, és normális akkor ok... Ha gyerek nem buta akkor nyilván tudja ő is ,hogy a szülei miért nem engednék el bulizni vagy fiúzni... Mert FÉLTIK
2019. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
39%
Jaaa, a piát egyértelműen nem....
2019. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Én nem korlátozom mert nincs szükség rá, bulizni nem jár el, nem pial és nem cigizik nem fiúzik ez tuti mivel minden nap suli utan egyből hazajön és ki se mozdul.

2 üveg cidert tuti nem inna meg magától se :-)


Bizalom maximális köztünk, tudja, nem élne vissza vele.

2019. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

A lányom még csak 13 éves, de vannak elképzeléseim a jövőre nézve:


buli: iskolai vagy egyéb rendezvény ok, felnőtt szórakozóhely még nem.


fiúk: ha normális, korabeli srác, akkor okés, de ha nem, akkor sincs értelme tiltani.


alkohol: remélem nem, de ha kipróbálja, azzal nincs bajom.


Bízok benne, de ettől függetlenül tudom, hogy csinálni fog olyan dolgokat, amikről én nem tudok. Én is voltam 15-16 éves, nekem semmit nem tiltottak szigorúan, nem is vittem semmit túlzásba. A nővéremet is ugyanúgy nevelték, ő lázadó, fiúzós, bulizós volt. Semmivel sem lett roszabb felnőtt, mint én.

2019. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Nem gondolod hogy ez egy .. picit szomorkás?

Úgy értem nem az hogy nem jár el éj-nappal bulizni füvezni inni stb

Hanem hogy a barátaival sem ül be egy kávézóba vagy épp múzeumba?

2019. febr. 25. 21:51
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó alatt a 3. At értem
2019. febr. 25. 22:06
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

16 éves lány vagyok. A szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, megbíznak bennem. Viszonylag sokszor elengednek buliba (ahhoz képest sokszor, hogy mennyiszer megyek), kb havi egyszer, de decemberben pédául azt hiszem négyszer mozdultam ki így. Nem is igazán buliba járok vagy egyik haverunknál vagyunk vagy elmegyünk kocsmázni. Szerintem most már ezért engednek el nyugodt szívvel, mert miután az első ilyen osztályos kocsmázás után időben értem haza és még becsiccsentve is alig voltam, megnyugodtak. Azóta sem fordult elő egyszer sem, hogy részegen, beszívva, késve mentem haza. Egyébként rettenetsen hálás vagyok nekik, hogy így megbíznak bennem és elengednek, tök jól fel tudok engedni egy ilyen dumálós, röhögős este alatt.

Az, hogy mikorra kell hazaérnem változó, valamennyire függ attól is, hogy ki mikor megy el az adott "buliból". Ottaludni még egyelőre nem engedtek az egyik barátnál, pedig ott aldutak rajtam kívül öten. Bár tény, hogy igazából a baráti társaságom 80%-a nálam 2-4 évvel idősebbekből áll, szóval meg is értem és tiszteletben tartom a döntésüket.

A fiúkkal egyelőre nibcs semmi, nincs senkim, aki miatt aggódniuk kéne. De kétlem, hogy tiltanának, maximum ha valamilyen problémájul lenne a sráccal leülnének velem megbeszélni a dolgot.

Remélem tudtam segíteni, bocsánat, higy ilyen hosszúra sikeredett.:)

2019. febr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

15 évesen csak ne bulizgasson, igyon meg fiúzzon..meg egy max gimis elsős gyerek ne 11kor császkáljon haza...


Tehát: hétköznap suli után haza, tanuljon, utána átmehet a barátnőjéhez vagy ő jöhet át úgy 8ig, hetente kétszer hétköznap, plusz hétvégén ott alhat.


Többit nem engedem.

2019. febr. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én se bulizni, se fiúzni, se inni, se cigizni nem szoktam. Buli helyett koncertre járok, illetve 12 évesen kostóltam alkoholt, soha többet. Hogy meddig maradhatok kint, az attól függ, hogy hol vagyok, van-e velem valaki megbízható személy, akit anyám jól ismer. De az is igaz, hogy koncerten kívül nem nagyon járok el otthonról, még az unokatestvéreimhez sem, mert ők most bizonyos okokból velünk laknak.


A bizalom fontos szerintem, nagyon is, az óvás meg egy bizonyos határig oké. Nyílván ne az legyen, hogy sehová nem engeded el, stb., de elmondhatod neki az aggályaidat, hogy ettől meg attól félted, felhívhatod a figyelmét, hogy mikre figyeljen oda. Pl. ne szálljon be idegen kocsijába, ne fogadjon el mástól piát, esetleg ha cigizik, akkor cigit se meg ilyenek.


16/L

2019. febr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem voltak ilyen kőbe vésett szabályok ennyi idős koromban (durván 6 éve). Jó gyerek voltam, sosem csináltam semmi hülyeséget, rendesen tanultam stb., szóval a szüleim megbíztak bennem és mindent meg tudtunk beszélni egymással. Nem voltak ilyen "nagy beszélgetések" sem, tudták, hogy nekem is a tanulás az első és pl. a témazáró előtt nem fogok elmenni bulizni vagy nem hagyom magam rábeszélni semmi hülyeségre, amit amúgy nem akarok stb. Szóval az ilyen jellegű döntéseket rám bízták. Nem jártam kifejezetten bulizni sem, de azért barátokkal elmentünk ide-oda, beülni valahová, helyi bálok, sulis rendezvények stb., szóval max. ilyen alkalmakról tudok beszélni. A szüleim mindig mindenhová elengedtek, tudták, hogy hová megyek és a barátaimat is ismerték. Mindig úgy engedtek el, hogy adtak nekem pénzt, hogy legyen nálam és ebből ne legyen baj. Illetve elmondták, hogy addig maradok, ameddig szeretnék, csak ne mászkáljak egyedül a sötétben és vagy menjek barátokkal vagy hívjam őket, hogy hozzanak haza vagy hívjak egy taxit. Ha bármi baj van, akkor szólhatok nekik. Nyilván nem örültek volna annak, ha mondjuk félholtra iszom magamat vagy ilyesmi (nem is történt ilyen), de az alkoholból sem volt balhé. Mindig azt mondták, hogy ők is voltak fiatalok, ők is kíváncsiak voltak és ki akartak próbálni mindent, ők is tudták, hogy hová kell menni, ahol kiszolgálnak 18 év alatt és így tovább... mondták, hogy meglepődnének, ha én nem ilyen lennék. Szóval igen, ittunk is és ezt a szüleim is tudták, de nem volt ebből semmilyen probléma. Ők a dohányzáshoz is így álltak hozzá, de azt én sosem próbáltam. Valamint a fiúkkall kapcsolatban is hasonló véleményen voltak, hogy amíg rendes, amíg szeretem, amíg minden rendben van vele stb., addig okés a dolog.
2019. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!