Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi oka lehet annak, hogy egy...

Mi oka lehet annak, hogy egy kamasz leragadt a dackorszakban?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt kell érteni, hogy 15 éves létére kb. pont úgy viselkedik, mint egy dackorszakos 5 éves: agresszív, önfejű, féltékeny, hisztizik, sértődékeny, bedurcizik, hirtelen hangulatingadozásai vannak, manipulatív (legalábbis próbál az lenni, de elég átlátszó amit csinál, pont mint egy "manipulatív" kisgyerek esetében).


Ennek a fiúnak mit ronthattak el a szülei a nevelésében? Következetlenek voltak? Vagy túl engedékenyek? Vagy bántalmazták?


2019. márc. 3. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Így ennyi alapján semmit nem rontottak el. A 15 éves kamasz ilyen. Nem csak kisded korban van dackorszak, csak a tiniknél ezt lázadó korszaknak hívjuk. Pokoli időszak, de ezt is kinövik.
2019. márc. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semmit nem rontottak el? A gyereknek szörnyű természete van. Ha manapság minden 15 éves ilyen, akkor pusztulásra vagyunk ítélve.
2019. márc. 3. 09:42
 3/11 anonim válasza:
33%
Valószínűleg a szülei mindent a segge alá toltak, valamint nem kapott néhány kiadós nevelő pofont.
2019. márc. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem minden 15 éves ilyen, de a legtöbb igen. Csak nézz végig az utcán néha, vagy olvasgass pár kamasz kérdést is a gyakorikérdéseken.
2019. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Régen is ilyen volt a kamaszok 90 %-a, nert ez a kamaszkor. Második dackorszaknak is hívják.
2019. márc. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Én is ilyen voltam, pedig nem toltak semmit a seggem alá. Mindent magam szereztem, soha nem voltam elkényeztetve, sőt már-már durván sok fegyelmezést kaptam.

Mimden tini ilyen, a kamaszkor a masodik dackorszak.

2019. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is ugyanilyen voltam 30 éve :-D


A lanyom nem ilyen de azért mert nekünk más a kapcsolatunk és nincs mi ellen lázadnia se.

2019. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Tipikus kamasz, jó esetben kinövi.

Fiam 14től 17ig volt ilyen. Aztán mint akit elváltak.

A lányomnál hamarabb kezdődik, májusban lesz 13 de már sok kamasztünetet produkál.


Szóval nem leragadt, pusztán kamasz, életkori sajátosság.

2019. márc. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen, akkor a szülei semmit nem rontottak el. Akkor rontottak volna el valamit, ha nem ilyen lenne.

A kamaszkor a kisgyermekkori fejlődési szakaszok megismétlése, csak sokkal durvábban. :)

Magától gyógyul, nincs itt semmi látnivaló.

2019. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugi Kérdező, Te is ilyen voltál 15 évesen. Bármilyen bosszantó, teljesen normális kamasz viselkedés, amit leírsz.
2019. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!