Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Anyám nem engedi,...

Mit tegyek? Anyám nem engedi, hogy azt tanuljam, amit akarok.

Figyelt kérdés

Az van, hogy felvettek egy foci akadémiára, de anyám nem akar oda engedni, mert azt akarja, hogy elvégezzek egy kereskedelmet, vagy egy felszolgálóit. De én nem akarom kihajtani a belem minimálbérért. Sokkal könnyebb lenne az èletem, ha elmennék a foci akadémiára. Mert 1 nsp másfél óra alatt megkeresném azt, amit egy bolti eladó vagy egy pincér 4 hónapba 8-9 óra alatt.


Ti mit tennétek a helyemben?



2019. márc. 9. 07:31
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Akkor hagyjam ott a focit, amit nagyon szeretek, és helyette legyek csicska munkás?
2019. márc. 9. 16:04
 12/28 anonim ***** válasza:
90%

Ha neked minden más "csicska munka", akkor semiképp ne menj focizni. Tanuld meg becsülni a "csicska munkát". Mert gondolom a terveidben az szerepel, hogy lesz egy csomó pénzed, meg egy csomó "csicskád".

Tudom, vonzó azzal pénzt keresni, hogy szaladgálsz a pályán, néha hasra veted magad és szenvedő arcot vágsz, majd megkapod a pénzed a semmiért. De az a helyzet, hogy te ezzel együtt is csak egy csicska lennél.

És neked nem álmod a focizás, csak szimplán lusta vagy valami rendes szakmát kitanulmi és azzal megkeresni a pénzt.

Egyébként tényleg elég nagy baj, hogy más, rendes munkával alig kapnak az emberek fizetést, a "focistáink" meg egy kalapnyit sem érnek, de keresnek rendesen. Érdekes, vízilabdában, kéziben, úszásban sok eredményt érünk el - a sportnál maradva-, mégis a foci van nyomatva...

2019. márc. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Lehet, hogy te sok munkával szeretnél kevés pénzt keresni (tisztességes munkával), de én kevés munkával szeretnék sokat (foci).


Ha a te gyereked lennék, te azt szeretnéd, hogy gyomorgörccsel menjek munkaba, hogy na most akkor melyik vevő fog megalázni meg beszólni nekem? Ezt szeretnéd a saját gyerekednek, hogy lenézze a gyereke?

2019. márc. 9. 17:14
 14/28 anonim ***** válasza:
14%
Én a focit választanám. Az érdekel, azt szereted és most ott is van a lehetőség, élni kell vele. Ha megunod, mást akarsz, lesérülsz, kiöregszel stb., akkor még mindig van lehetőséged kitanulni egy szakmát vagy megszerezni egy diplomát. Sokkal könnyebb és egyszerűbb így, mint mondjuk fordítva, mert 40 évesen már nem lesz belőled semmilyen focista. Lehet, hogy nem ebből élsz majd, lehet, hogy nem fog tetszeni vagy akármi, de attól még meg lehet próbálni. Sőt, szerintem meg kell próbálni. Én pl. ugyanebből az okból nem mentem művészeti képzésre, mert “jajj abból nem lehet megélni”, “kell egy normális szakma” stb. és diplomásként, munkával, jó fizetéssel, de még mindig egyetemi hallgatóként mondom azt, hogy megbántam ezt a döntést. Szeretem, amit tanultam, szívesen foglalkozom vele és még mindig ezt tanulom, mert érdekel, viszont ma már semmi esélyem nincsen arra, hogy a művészettel foglalkozzak, legalábbis komolyabban. Azért nagy különbség van aközött, hogy valamit hobbiból csinálgatsz, ha van rá időd, kedved támad hozzá stb. vagy, ha hivatásként űzöd.
2019. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Mit a fociakadémia? Ad érettségit? Az érettségi fontos, ugyanis, ha edző akarsz lenni, akkor akár OKJ-s tanfolyamot végzel, akár a Testnevelési Egyetemre akarsz menni, kelleni fog az érettségi.Ebben igaza van anyukádnak. Edzőként nem dolgozhatsz végzettség nélkül, és gondolj bele, hogy ha lesérülsz, akkor érettségi nélkül nem lesz B-terved. Ha nem akarsz kereskedelmit vagy vendéglátóiparit végezni, szíved joga, az sem baj, ha nem tanulsz ki rögtön egy szakmát, viszont szerezd meg az érettségit, mert később bármilyen szakképzettséget akarsz megszerezni, a normális képzések 99%-át csak érettségivel szerezheted meg!Az érettségit leteheted felnőttek iskolájában is, de ezt tényleg ne hagyd ki! A sportolók többsége megszerzi! Sőt, nagyon sokan egyetemi végzettséget is szereznek. Ne maradj B-terv nélkül!
2019. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
75%

Először is.

Hány éves vagy? Mert a felfogásod és a tapaaztalatod nagyon kevés. Más munkával is lehet sokat keresni, nem csak a focival. Én a helyedben csinálnám egyszerre mindkettőt ha lehet. Lesz B terved meg az anyukáddal sem leszel rosszban és az álmodat is megpróbálhatod negvalósítani. De ha focista akarsz lenni egy valamit meg kell tanulj. A tiszteletet. Tisztelni másokat és más munkákat. Például: ha focista leszel és megsérülsz az orvos küzdhet az életedért. Kik vannak az akadémián még? Edzők, akik edzenek, tanítanak. Ez pedig csak két példa. Rengeteg hivatás nélkül nem létezhetne a focisták világa sem. Értem, hogy a football neked az álommelód, de azért más munkákat is pont úgy kell tisztelni.

2019. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Ad érettségit. Olyan mint egy gimnázium.
2019. márc. 9. 20:57
 18/28 A kérdező kommentje:
De hogy egyszerre a kettőt? Tanítás után utazzak fel Pestre a fociakadémiára? Én nem hobbi szinten akarok sportolni. Ezzel akarok foglalkozni. Minek tanuljak ki egy olyan szakmát, ami nem foglalkoztat kicsit sem?
2019. márc. 9. 21:00
 19/28 anonim ***** válasza:
79%
És te komolyan azt hiszed kevés munkával, sok pénzt lehet keresni, az a foci...Nem gondolod csak úgy valahol agysejtjeid mélyén hogy akkor senki nem dolgozna mindenki focizna a világban? Fizikát nem tanultál? Perpeetum mobile nincs, nulla vs kevés befektetett energia = nulla vs kevés teljesítmény. Ilyen nincs, hogy kevés munka sok pénz. Ennyire nem lehetsz hülye hogy ezt elhidd.
2019. márc. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
A focisták szerintem többet keresnek mint a bolti eladók meg a pincérek. És azért nem lehet mindenkiből focista, mert nem mindenki olyan jó.
2019. márc. 9. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!