Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Anyám nem engedi,...

Mit tegyek? Anyám nem engedi, hogy azt tanuljam, amit akarok.

Figyelt kérdés

Az van, hogy felvettek egy foci akadémiára, de anyám nem akar oda engedni, mert azt akarja, hogy elvégezzek egy kereskedelmet, vagy egy felszolgálóit. De én nem akarom kihajtani a belem minimálbérért. Sokkal könnyebb lenne az èletem, ha elmennék a foci akadémiára. Mert 1 nsp másfél óra alatt megkeresném azt, amit egy bolti eladó vagy egy pincér 4 hónapba 8-9 óra alatt.


Ti mit tennétek a helyemben?



2019. márc. 9. 07:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
33%

Miért ne lehetne akár ő benne az egyik a 20-ban?

Ő is ott lehet másik 19 ember mellett. Tehát, ha 20 hely van, akkor 20 embenek van lehetősége is.

2019. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

A focisták sokkal jobban keresnek, mint egy pincer vagy egy boltos.


És azért nem lesz mindenkiből jó focista, mert nem mindenki jó a fociban.

Én valszeg jó vagyok, ha felvettek. De ha felvettek, akkor inkább menjek csicska munkára...

2019. márc. 9. 21:12
 23/28 anonim ***** válasza:
77%

15-ös voltam. Ha a fociakadémia ad érettségit, akkor csináld. Magyarázd el anyukádnak, hogy utána majd szerzel pl. OKJ-s szakképzettséget. Viszont sajnos tényleg elég tiszteletlen hangnemet ütsz meg. Ha jól alakul a sorsod, sikeres leszel, akkor is alapvető, hogy megbecsülöd más emberek munkáját, erőfeszítését. Anyukádat / szüleidet próbáld meggyőzni valódi észérvekkel a fociakadémiáról, ne ezzel a hangnemmel vitázz velük, amit itt előadsz, mert ez egyrészt nem meggyőző, másrészt nagyon ellenszenves. Ha még kiskorú vagy, akkor tőle függ, hogy beiratkozhatsz-e. Szóval:

- a fociakadémia érettségit ad, ígérd meg, hogy jó eredménnyel le fogsz érettségizni

- ígérd meg, hogy az érettségi után továbbtanulsz, akár felsőoktatásban, akár OKJ-n

- mondd el, hogy a kereskedelem/vendéglátás nem érdekel, viszont sorolj fel pár dolgot, ami még a focin kívül érdekel, és amilyen irányban továbbtanulnál az érettségi után.

- mindenképpen tudasd anyukáddal, hogy megérted az aggodalmát, és nem kizárólag a focira akarod alapozni az életed, de most vagy abban az életkorban, amikor a legtöbbet fejlődhetsz a sport területén, ezért tiszteletteljesen kérd, hogy engedje.

2019. márc. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
54%
A pincérek, eladok nem minimálbért keresnek viszont egy focista igen. Nyilván nem mindegyik, viszont azok nagyon nagyon sokat dolgoznak.
2019. márc. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

e törődj a naysayerekkel, éld az álmod , de akkor remélem oda is teszed magad és edzel majd keményen napi 3-4 órát 5*1 héten + mellette az angolt is megtanulod legalább középszintre. focistánakm és főleg jónak lenni kőkemény munka , de tényleg jól kereshetsz ha te leszel a legjobb sokkal jobban mint egy munkás.

És igen meg lehet érteni a kérdezőt én dolgoztam gyárban korán reggel. az emberek mint egy zombi úgy vánszorognak be reggelente mint akiket szinóron rángtanak , a buszok tömve , szinte ölik egymást a helyekért, wc-re nem mehetsz el 6-8 órát vagy talpon 5-10 perces szünetek vannak. KI akarna ilyen helyen dolgozni? INkább legyen sportoló akkor és hozzon dicsőséget magára és talán az országra is.

2019. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg édesanyád látja a realitásokat és nem véletlenül nem hagyja hogy az "álmaidat" kövesd.

Ha azt hiszed, hogy focizgatni napi másfél órás elfoglaltság, akkor óriásit tévedsz.

Feltehetőleg még nagyon fiatal vagy ezért nem tudod milyen kihagyni egy fél szezont, mert eltörték a lábad, vagy napi hármat edzeni utána, hogy ismét normális formába lendülj. Nem tudod milyen minden egyes nap fájdalommal ébredni és feküdni, az esőben/jégverésben edzeni és játszani.

Nem tudod milyen az, amikor két kétméteres középhátvéd egyszerre tapos meg, vagy ütközik le téged. Nem tudod milyen, amikor az edző kihagy a keretből csak mert szerinte nem vagy elég jó.

A realitás azonban az, hogy napjainkban ebből gyümölcsöző én meg lehet élni a legmagasabb szinten. Ezzel együtt benned láthatóan nincs még a tisztelet és alázat anyukáddal, a tanulással és a többi emberrel szemben ami a sikerek eléréséhez nagyon fontos lenne. Felteszem, hogy a tehetség sincs, hiszen akkor nem lenne kérdés édesanyád szemében sem.

Az pedig, hogy ilyen képességekkel azt hiszed edzőként meg fogsz élni már a röhejes kategóriát súrolja, bár van nekünk Pintér Attilánk is...

Összefoglalva hallgass anyukadra és a többi hozzászólóra vagy kezdj el napi kettőt edzeni, mert semmi nem lesz belőled.

2019. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszek itt népszerű, de én megpróbálnám a fociakadémiát, ha felvettek és anyagilag megengedhetitek. De!

Csak bizonyos feltételekkel.

A foci mellett odatenném magam tanulásban is, és letenném az érettségit. A fociakadémia alatt ki fog derülni hogy van-e jövőd benne, mert akik tényleg megélnek ebből, az a 20 ember az országban, ők nem 25-30 évesen futnak be.

Ha bekerülsz valami olyan csapatba ahonnan lehet karriered, akkor hajrá, bebizonyítottad.

Viszont ha nem, akkor szabj magadnak egy határidőt és egy B tervet. Mondjuk ha az akadémia végén úgy látod, hogy nem indul be a karriered, akkor fogadd el hogy mégsem ez a te életpályád, és közben keress egy olyan OKJ-t ami biztosan fizet (nem csak pincérnek és bolti eladónak lehet menni, vannak sportközeliek is, unokatesóm most végzett valami személyi edzői tanfolyamot például - nem biztos hogy OKJ)

Ne éld bele magad annyira abba, hogy te focista leszel, hogy még harminc évesen is anyád tart el, mert te ott vergődsz hogy lehet hogy le leszel az egyetlen akit 30 fölött igazolnak le váratlanul a Barcába a megye három utánpótlásból, de egy próbát megér.

2019. márc. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szakma+ játékvezetői asszisztensnek jelentkezhetnél.

Barátom az, minden vasárnap megy meccsekre és 60 ezret kap érte havonta. Jó jövedelem kiegészítés és azt csinálj amit szeret.

Mellette logisztikus hétköznaponként.

2019. jún. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!