Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek 16-17 éves...

Elengednétek 16-17 éves gyereketeket nyaralni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a szülőkben mi játszódik ilyenkor.

Elengednék e gyereküket a barátjához, egy hétre?

És akkor is elengednék e, hogyha mondjuk 400 km távolságba lenne (mondjuk a Balatonon)?

Ha nem engednétek el, akkor miért nem?

És függ attól, hogy a gyerek lány e, vagy fiú?


2010. júl. 3. 16:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
17 vok, nem nyaralni megyek, hanem most költözöm össze a párommal decemberben eljegyzés, ezt nem a kor határozza meg hanem a feleősség tudat, és az h hogy nevelted azt a 16-17 éves gyermeket. van aki 17 évesen még babázik. van aki meg napi 8 órában egy gyárban kidolgozza a belét h ne a szüleitől fogyjon a pénz mikor zsebpénzért kunyizik hanem van annyi feleőssége h tudja hogy van rá lehetpőség diákmunkával és meg is teremit megának. de pontozzatok csak le.
2010. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Miért pontoznánk? Legalábbis én nem foglak:) Szerintem 100% ban igazad van!

Ha a mai fiataloknak csak egy negyede gondolkozna így máris nem lenne ennyire kilátástalan a helyzete az országnak...

De hát sajnos ehhez nincs meg a kellő felelősségtudat sem a gyerekekben, sem a szülőkben, hogy ilyenre neveljék a gyerekeiket...

2010. júl. 5. 18:53
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Pont most filózok ezen.17 éves lesz a fiam, ma mondta, hogy a haverjaival lemennének 3 napra Hajdúszoboszlóra.Az egyik fiú szüleinek van ott nyaralója, de most szülők nem lesznek, csak a srácok.Eddig még nem volt nélkülünk nyaralni.Féltem is, de be sem zárhatom.Azt hiszem, elfogom engedni, bízom Benne.Muszáj az aggódásomat elnyomni.
2010. júl. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

engem elengedtek pedig az 11-12éve volt... voltunk a barátnőim velencei nyaralójában 4-5 napot egyedül, pepsi szigeten 14éves koromtól kinn dolgoztam, igaz nagyon közel laktunk... 14voltam amikor elengedtek Evita filmforgatásra (nem kellett suliba menni, belátták hogy madonnázni meg banderasozni életreszólóbb élmény)...

18évesen görögországban voltam a barátommal...


és ezektől függetlenül sosem szakadtam le a szüleimről, amig nem külföldön laktam, heti 3-4x találkoztunk minimum amikor már elköltöztem 18évesen!


szóval miért ne mehetne valaki 17 évesen nyaralni????

2010. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
A Gimi első éve után elengedtek a volt általánosiskolás osztálytársaimmal sátorozni balatonra. Ketten voltunk lányok és vagy 5-6 fiú. Semmi gond nem volt, simán megoldottunk mindent. Szerintem még annál is jobban viselkedtünk, mint felügyelet alatt. Fontosnak éreztük magunkat, figyeltünk egymásra. Én is úgy nevelem a gyerekeimet, hogy nyugodt szivvel elengedhessem őket 16-17 évesen egyedül. Aki nem bizik meg a saját gyerekében, az valamit nagyon elrontott.
2010. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Valaki azt írta hogy menjenek valami fesztiválra pl SZIGET..szerintem inkább menjen a Balatonra.. hiszen a szigetfesztivál valljuk be sokkal veszélyesebb..ott rengeteg külföldi sok részeg,drogos stb..na nem mintha engem zavarna..sőt ellenkezőleg, csak gondoltam elmondom..


17/L

2010. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

Énis elengedném.

Nekem is Apa a nagyon szigorú szülők közzé tartozott/tartozik.Anyukám még kicsi koromba meghalt, szóval ketten vagyunk.

Barátomék(igaz ottvoltak a szülei is) meghívtak egyiptomba.És a legfurcsább dolog azvolt, hogy elengedett.16évesen.2 hétre külföldre.Ami azért nemis Európa.Tudja, hogy felelősségteljes gyerek vagyok, neki rengeteget kell dolgoznia, a nap 24órjából 14et egyedül vagyok itthon.Megbízik bennem, és én nem élek vissza a bizalmával.

2010. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Hát igen:)

Csakhogy bennem nem bíznak soha...De már megszoktam...Így nekem marad az elszökés, meg a hazugságok...De szerintnem ezt maguknak köszönhetik.

2010. júl. 6. 18:53
 29/31 anonim ***** válasza:

Az attól függ, milyen a fiatal.

Szerintem nyugodtan el lehet, hacsak nem megátalkodott alak, lányt is, fiút is, engem is elengedtek, még külföldre is, soha nem történt semmi bajunk, nem rúgtunk be, nem verekedtünk, csak jól éreztük magunkat, mi különben is inkább kávézós-teaházas srácok vagyunk/voltunk.

Sose volt semmi probléma, persze zsémbeltek ha nem telefonáltunk néhanapján.

2010. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Aubrey* ***** válasza:
IGEN IGEN és IGEN! Én 15 éves leszek és én is megyek jövőre nyaralni ismerősőkkel mert idén nem jött össze úgy hogy mindenkinek jó legyen az időpont! De én elengedném! Ha tudom hogy jó helyen van meg ismerem a barátait biztos elengedném!:D
2010. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!