Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a 14 év feletti,...

Elengednétek a 14 év feletti, felelősségteljes gyereketeket?

Figyelt kérdés
Egy külföldi táborba, ahová itthonról egyedül menne, de tanulhatna nyelvet, világot látna, új embereket ismerhetne meg, és nem is kerül sokba. Ha a gyereked tényleg tud magára vigyázni, és mondjuk megbeszélnétek, hogy naponta/2 naponta, stb. hírt ad magáról, akkor elengednéd, vagy inkább leb@sznád, hogy mégis hogy gondol ilyet, hiszen milyen világban élünk, stb..?
2011. jan. 21. 18:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ, kikkel megy, hova megy, mennyire vigyáznak rá, stb.
2011. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
41%
én is 14 vagyok, de a válaszom nem. semmiképp. de ez a te döntésed :)
2011. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Engem biztos nem engednének el.Mondjuk ez is mindentől függ.Hány éves vagy?Hova mennél?Mennyi időre?Kikkel?Én elengedném a gyerekem(ha lenne :))de ez is sokmindentől függ...nem biztos hogy érthetően válaszoltam :D
2011. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
14 évesen, külföldre, egyedül? Nem, semmiképp sem. Emlékszem, nekem milyen sokk volt 18 évesen egy külföldi ország repülőterén rájönni arra, hogy most akkor egy jó ideig csak magamra számíthatok. Korai még. Szervezett utazásra mehetne, tanárokkal, osztálytársakkal, de egyedül semmiképp.
2011. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
38%
Hát igen, nehéz kérdés. Attól függ, hová, és ott mit csinálna. Sajnos sokat hallani arról, hogy eladják őket prostinak... :S Nagyon meggondolnám, de inkább lebeszélném róla. Ez annyira köztudott tény, hogy még a tv is csinált riportot. Pláne, ha még nem is tud idegen nyelvet, mégis hogy kér segítséget? És hány éves? (14 év feletti) Pontosan mennyi? Ez is beleszámít, de ha az én gyerekem akarna kimenni, biztos nem örülnék neki. Persze, ha fiúról van szó, és tényleg felelősségteljes, akkor megengedném.
2011. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
más magyarok lesznek? csoportosan megy? vagy csak egyedül?
2011. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem b@sznám le, de nem engedném el.


Ugye az a szitu, hogy a szüleid nem engedtek el, és még le is csesztek, és itt akarsz bizonyítást nyerni az igazadnak?

2011. jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Csak úgy engedném el, ha előre tudom, hogy hova, milyen táborba megy, személy szerint melyik felnőtt vállal felelősséget érte, azzal előre fel tudom venni a kapcsolatot, és meg tudom beszélni vele, hogy már a repülőtéren várják. Ez a "menj, lányom, Istennek hírével, aztán majd olyan kétnaponta telefonálj" kissé korai 14 éves korban. Mi itthon nemzetközi zenei tábort szervezünk, szoktak jönni ilyen idősek külföldről, mindig felveszik velünk a szülők a kapcsolatot, és részletesen egyeztetünk mindent. Ha ezt el tudod ott is érni, mehet a gyerek.
2011. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Ha magyar csapattal megy ki, és van köztük magyarul beszélő felnőtt (mert 14 évesen kevés a perfekt angolos gyerek, a kicsi szókincse kiszolgáltatottá teszi), akkor lehetne szó róla. Bár ha rövid a tábor, akkor nem ott fog megtanulni azon a nyelven...
2011. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

hát ha teljesen egyedül menne az országból nem hiszem.


de gyanítom csak a városból megy egyedül... ekkor én utána járnék a feltételeknek, és lehet hogy

igen.

2011. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!