Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti elengednétek a 16...

Szülők, ti elengednétek a 16 éves lányotokat pár barátnőjével két napra a Balatonra?

Figyelt kérdés

Nos, ebben a helyzetben én vagyok a kérdéses lány, és szeretném megtudni, hogyan gondolkodnak erről a kérdésről más szülők. Teljesen őszinte leszek magammal és a tervezett programmal kapcsolatban, kérlek titeket, úgy mérlegeljétek a döntést. :)

Az átlagom félévkor 4,3 volt, azóta már több tárgyból is javítottam (kémia, matematika, történelem, jelenleg négyes vagyok mindhárom tantárgyból) és ha a számításaim nem csalnak, egyedül fizikából fogok hármast kapni. Tudom, még így sem túl fényes a bizonyítványom, de úgy érzem, ennyi a maximum, amit ki tudok magamból hozni ebben a tanévben. Amit még rólam tudni kell, az annyi, hogy nem szeretek nagy tömegben lenni és szórakozóhelyekre járni, ehelyett szívesebben ülök össze a baráti társaságommal beszélgetni, és bevallom, néha iszogatni is, de szerencsére még soha nem fordult velem elő az, hogy hányásig igyam magam, szerintem maximum egy erősebb spiccig jutottam el (és nem is tervezek túlmenni a határaimon, mert nem szeretném "kiélvezni" a túlzásba vitt alkoholfogyasztás "jótékony" hatásait, mint például hányás, vagy hogy azt sem tudom, mit beszélek, hol vagyok stb, valamint a macskajaj sem vonz különösképpen). Úgy gondolom magamról, hogy tudok felelősséget vállalni magamért és társaimért, a bulin maximum alkohol vagy egy kevés fű fog csak előkerülni, de az utóbbi egyáltalán nem biztos. Más drogra vagy kábítószerre nem tartok/tartunk igényt.

A buliról annyit, hogy egy apartmant tervezünk kibérelni közösen, és mindenki hoz valamennyi kaját, illetve némi piát, de leginkább sörben gondolkodunk, és megpedzegettük a vodkás gumimacit, illetve vodkanarancsot, de ez még nem biztos egyáltalán. Azt tervezzük még, hogy közösen főznénk spagettit, de még mielőtt alkoholt fogyasztanánk (értelemszerűen nem szeretnénk felgyújtani a konyhát vagy bármi más öncélú és veszélyes cselekedetet tenni!), meg ugye strandolás (szintén alkohol fogyasztása nélkül...), sétálgatás stb. Természetesen nyáron megyek dolgozni, és a saját pénzemből fogom finanszírozni ezt a kis üdülést, valamint tervezünk vinni egy érettebb felnőttet magunkkal, aki néha ránk nyitja majd az ajtót, illetve felhív minket, hogy rendben vagyunk-e, nem lett-e valaki rosszul stb (hiszen hiába tervezzük el, hogy majd mértékkel iszunk, attól még bármi előfordulhat, bárki rosszul lehet, és ilyenkor nem árt, ha van velünk egy segítőkész felnőtt, aki tud józanabbul gondolkodni nálunk).

Szóval, ezen dolgok fennállása esetén ti elengednétek-e a lányotokat a Balatonra a barátaival (ezt nem is írtam, velem együtt nyolcan lennénk, csak lányok), vagy inkább várjunk még egy-két évet? Minden választ szívesen fogadok, legyen az negatív vagy pozitív! :)

16/L



2019. máj. 18. 20:09
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
63%
Nem engednélek el. Mert úgyis lefognak itatni és jól megpöckölnek , aztán utána meg szépen terhes leszel. És azt sem tudod ki az apa, mert olyan részeg voltál. Leírásod alapján, bármilyen fiúnak könnyű dolga van veled.
2019. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést elolvasva az volt az első gondolatom, hogy igen.


Aztán miután részletezni kezdted hogy "csak" ennyit isztok, "csak" annyit szívtok, már sokkal inkább azt éreztem hogy NEM!!!

2019. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
66%
Elengednélek.38n
2019. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tényleg hálás vagyok értük. Igen, anyáéknak el fogom mondani részletesen a programunkat, de akkor semmiképpen nem lesz fű (bár igazából nem rajtam múlik, egy barátnőm vetette fel, hogy tudna szerezni, és hát a kíváncsiság nagy úr, de akkor megbeszélem vele, hogy semmi esetre se hozzon magával), alkoholnak meg maximum 1 üveg sört veszünk fejenként akkor. Felnőttet pedig mindenképp szerzünk, szerintem megkérem az idősebb nővéremet, hogy jöjjön el velünk, a többit pedig még igyekszem elintézni. Egyébként a barátnőim 16-17 év közöttiek, ha ez érdekel bárkit is.
2019. máj. 19. 17:18
 35/42 A kérdező kommentje:

Egyébként aki írta, hogy a fiúknak könnyű dolga lenne velünk...

Egyszer egy távolabbi rokonom meg akart erőszakolni 9 éves koromban. Azóta irtózom a szexualitás minden formájától, se fiúval, se lánnyal nem létesítenék intim kapcsolatot.

A többieknek pedig vagy van barátjuk, vagy kiszemeltjük, szóval nem hiszem, hogy bármelyikük is rámozdulna bármilyen srácra, de valóban nem lehet tudni igazán.

Az összeröffenésre pedig senki nem szeretné elhozni a barátját, hiszen ahogy azt mondták már sokan, tudjuk, mi történhetne.

A programot meg valójában leírtam, azért emeltem ki az alkoholt, illetve füvet, mert ezen szerek használatából adódhatnak nagyobb problémák. De mint írtam, szerintem egész nap a strandon lófrálnánk, úsznánk a Balatonban, illetve felfedeznénk a várost, ahova megyünk, este pedig meginnánk azt az egy sört és beszélgetnénk, kártyáznánk, ilyesmik. Talán még egy késő esti séta beleférne a Balaton partján, de ennyi.

Tudom, hogy mentegetőzésnek hangzik a válaszom, de nem szántam annak, és tényleg köszönök minden választ. Egyébként a keresetemből elsőként új szemüveget akarok venni, mert a régivel már nagyon rosszul látok, aztán sulira is kéne pár cucc ugye, szóval ez az összeröffenés jelenleg valami huszadrangú dolog az életemben. Ha nem jön össze, legfeljebb megyünk jövőre vagy utána, ha más nem is, annyi előnye lesz, hogy picit érettebben vágunk neki a Balatonnak. :) Csak tényleg jó lenne összejönni a csajokkal nyáron, mert jó lenne, ha nem csak szeptemberben látnánk egymást újra.

2019. máj. 19. 17:39
 36/42 anonim ***** válasza:
86%
16 éves korom óta minden évben együtt nyaralunk 3 barátnőmmel a Balatonon, de a te korodban mi nem füvezni meg iszogatni jártunk :) (mondjuk most sem, de azért 25 évesen belefér esténként egy kis iszogatás) Nem tudom, miért nem lehet az együtt töltött idő öröméért menni, miért kell előre a beb.szást tervezni. Nekem úgy jön le, hogy azért mentek, hogy zavartalanul ihassatok, legalábbis nagyon kihangsúlyoztad az ivászat részt. Ha az anyád lennék, és ezt tudnám, biztos nem engednélek el.
2019. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igen, kihangsúlyoztam, mert szerintem nem lehet egy mondattal lezavarni ezt az egész kérdést... Egyébként, mivel kollégista vagyok, a nap 24 órájában vedelhetnék, hiszen a szüleim nincsenek itt, a nevelők meg szarnak bele. Egyes fiúszobákban varázsgombát termesztenek, csak mindig eldugják a szekrényükbe, a végzősök közül pedig nem egyet ismerek, akik konkrétan a koli mögött szívják a füvet. Valamint olyan szobáról is tudok, ahol a kikevert vodkanaranccsal mászkáltak a lányok, és a nevelő pont nagy ívben letojta, mit csinálnak... Szóval számomra a 7-ből 6 nap konkrétan állhatna csak annyiból, hogy csatakrészegre iszom magam, aztán beszívok, határ a csillagos ég, mégsem tettem eddig, pedig telne rá, ha nagyon akarnám. :D Csak szeretnék egy hétvégére összeröffeni a barátaimnal, igen, szülők nélkül, és igen, egy sör társaságában, de nem hiszem, hogy attól úgy berúgnék/behánynék, mint ahogy azt a legtöbben feltételezik itt. Pontosan azért írtam ki ezt a kérdést, mert kicsit túlzásnak éreztem már a vodkát, a füvet meg pláne, ebben többen meg is erősítettek (ki kicsit erélyesebb hangnemben az illendőnél, például a "törném el a kezed" nem kicsit esett rosszul), de nem vethetem senkinek a szemére, hogy nem voltak tisztában a kérdés mibenlétével kapcsolatban, hiszen nem írtam a kérdésbe semmi mást a száraz tényeken kívül, valamint senki sem gondolatolvasó, hogy kitalálja a gondolataimat.

Tehát a továbbiakban is jöhetnek válaszok, de könyörgöm, kicsit nézzen mindenki magába és moderálja magát, mert hiába vagyok csupán egy 16 éves éretlen csitri a legtöbbek szemében, nem vagyok senkinek sem a kapcarongya, hogy ilyen szintű sértegeteséket kelljen olvasnom, mint amilyen a fentebb említett "törném el a kezed", amiért feltettem egy őszinte kérdést ezzel az egésszel kapcsolatban. Most komolyan, jobb lett volna, ha kiírok egy, a valóságtól eltérő kérdést (kiváló tanuló vagyok, nem iszom, nem bulizom egyáltalán, fiúk nuku /bár ez igaz/, alkohol nyista, minden egyéb tiltólista), aztán megmutatom a szüleimnek az igenlő válaszokat, hogy nézzétek, x ember elengedne, ti is egyezzetek bele pls?

Úgy gondolom, anyámnak és apámnak joga van tudni az igazságot, és ha egy sört engednek meg ők is, akkor csak annyit fogok inni. Ha nem engednek egy kortyot sem, akkor sem fogom a földhöz csapni magam, mert úgy gondolom, ha csak ez az egy kikötésük lenne, hogy alkoholt azért ne, akkor elfogadom, az életben muszáj komprumisszumot kötni. Ha meg annyit mondanak, tegyek mindent a saját belátásom szerint, akkor mérlegelem majd az itt kapott válaszok és a környezetemből tapasztaltak alapján több alkoholt fogyasztanom, mint egy sört. Mert ha hiszitek, ha nem, nem szoktam olyat megígérni, amit nem tartok be (olyan ígéretet sosem szoktam megfogadni, amiről tudom már az elején, hogy nem fogom tudni betartani, bármilyen furcsa).

2019. máj. 19. 23:30
 38/42 A kérdező kommentje:
*megéri-e több alkoholt fogyasztanom...
2019. máj. 19. 23:33
 39/42 anonim válasza:
100%
Az hogy a barátnőiddel 16 évesen 2 napra leemész a balcsira, az teljesen rendbenvan. Az 1 sörtől valószínűleg nem fogtok meghalni, úgyhogy szerintem OK.(de a füvet hagyjátok a termesztőnél tényleg)
2019. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Fű nélkül igen. De az alkoholt se vigyétek túlzásba!
2019. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!