Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normalis ha valaki nem csomago...

Normalis ha valaki nem csomagol a gyerekenek tizorat?

Figyelt kérdés

Csunyan osszevesztem a testveremmel tegnap, mert kiderult, hogy a 11 es 13 eves gyerekei heti 2x3 is csak ebedet esznek eloszor, olyan 2 fele suli utan otthon. Addig semmit.


Kerdeztem a gyerekektol, hogy nem ehesek-e bent az iskolaban, es mondtak, hogy de. Bent az iskolaban van ingyen kifli es tej, de azt mondjak, hogy azt nem szeretik. Reggelizni otthon nem kapnak.


Szova tettem, a testveremnek, hogy ez nem normalis, mire a valasza, hogy reggelizni nincs idejuk a gyerekeknek, egyebkent persz kapnanak, mert ha csak ki nem rangatja az agybol oket, akkor enni nem kelnek fel 10 percel hamarabb. Szendvicset meg nem csomagol, mert egy csomoszor hoztak haza kibontatlanul. Vagy talalta meg a taskajukban napokkal kesobb... Es egyebkent is 11 es 13 evesen, ha akarnak nyugodtan csomagolhatnak maguknak szendvicset. De nem teszik.


Hat szerintem meg pont, hogy akkor is kellene csomagolni, mert sosem tudhatod, hogy mikor lesz ehes a gyerek.



2019. jún. 4. 13:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
96%

"egy 11 es 13 eves gyereknek semmi keresniavloja nincs a konyhaban"


Szerinted hány évesen kezdjen megtanulni szendvicset készíteni magának?

2019. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
98%
Mi az, hogy egy 11-13 éves gyereknek semmi keresnivalója nincs a konyhában?? Én nem azt mondom, hogy már felnőtt módjára kellene mozogniuk, de azért egy kis önállóságot tanulhatnának! Azért én szoktam látni lánykákat altalános iskolába menet( miniszoknya, rajzolt szemöldök, full smink, energiaital az egyik kézbe,iphone a masik kézbe) Nehogy már 2 nyomorult szencsvics megcsinalása olyan nagyon nehéz legyen! Szerintem inkább sztrájkból, lustaságból nem is csinálnak maguknak, vagy csak éppen így jó nekik... a lenyeg az, hogy törődjél a saját dolgaiddal!
2019. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Idegesítő egy kotlóstyúk lehetsz....a saját gyerekeid is fejvesztve fognak menekülni a fojtogatásodból 18 évesen. Vagy még 35 évesen is mamahoteleznek majd mert szarrákenyezteted őket.
2019. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%
Büfé nincs? Én mindig ott kajáltam, utáltam a csomagolt kaját, nem ettem meg. Szerintem jó a büfé.
2019. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
17%
Hát, énszerintem azért anyukának illene csomagolnia; viszont ha ő nem </nem hajlandó>, akkor tényleg a gyerekek csinálhatnának maguknak; tényleg meg tudnák oldani. De mondjuk nem lesz olyan fincsi, ha lefekvés előtt csinálják, és beteszik a hűtőbe, mint frissen , de egyébként jó úgy is. Vagy nemtom, lehet, hogy ilyen hűtő zacskóba kéne csomgaolni, és akkor berakni a táskába; bár az se feltétlenül szükséges. Meg ha van kifli ingyenesen, az nem rossz. De mondjuk miután pl más összetapicskolja meg ilyesmi, ha kivan rakva egybe egy nagykupac kifli, talán én se enném meg annyira szívesen. Meg amúgy, hogy lehetőségük sem lenne enni semmit, mert tehát eleve nem lenne kaja; tehát pl otthon se lenne; meg zsebpénzt se kapnának, hogy pl a büféből vegyenek valamit, meg még az iskolában se lenne ingyen kifli, az már rossz lenne. Kell az üzemanyag; hogy elinduljon a nap. De pl ha hajnali hétkor eszik az első szendvicset, az még nagyon korai. Vagy ha az előtt. Mert szerintem a gyomor még nem ébredt annyira fel, hogy befogadja azt a kaját, tehát otthonról elindulás előtt szerintem még nem jó ötlet enni. 8 után már szerintem okés. Egyébként nem értek egyet anyukával, de hát végülis nincsen a gyerekeknek megtiltva, hogy vigyenek otthonról maguknak saját maguk által elkészített kaját. De amúgy nemtom, pl ezt mondta -e nekik, hogy készítsenek össze este szendvicset. Ha lenne otthon szendvics-alapanyag; és anyám nem csinálna szendót, akkor én biztosan csinálnék magamnak; mert a szükség nagy úr. Tehát rá lennék kényszerülve. És most furcsa lenne azt leírni, hogy akkor lehet annyira mégse éhesek. De biztos egyébként, de lehet, hogy eszükbe se jutott még. De valami kajájuk azért tényleg kéne,hogy legyen. Én , anyaként, tuti , hogy csinálnék nekik valamit. Asszem én 7 órára vittem 2 szendvicset, meg üdítőt/vizet; és ha 9 órám volt, akkor kellett 3 vagy 4 szendvics. Azt már nem tudom, mennyi kellett; és akkor utána hazamentem, és itthon már volt meleg étel is; és így tehát megfelelő volt.
2019. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
99%

A lányom 12. Míg én rendezem a tesóját ken magának egy kenyeret reggel, vagy eszik zabkását,vagy elnavigálom, mit tud keszíteni, de megcsinálja magának. Tízóraira bedob egy almát, vagy banánt, pár korpás kekszet. Nem büfézik, és nem pakolunk azért nasikát, mert nem szereti a kiflit,vagy a tejet.

Van igaza tesódnak, oldják meg. Ha van otthon alapanyag akkor ha dilik a gyerekei az ő dolguk.

2019. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
96%
13 voltam, amikor már főztem a 11 éves öcsémmel suliból haza érés után. Nem volt kényszer magunktól csináltuk és nem gyújtottuk fel a konyhát. Annyi kérés volt,hogy a sütőt ne használjuk,mert az veszélyesebb. Az arcomról lesült volna a bőr,ha nem tudtam volna megcsinálni magamnak egy szendvicset 13 évesen. Igaza van az anyukának, hogy nem csomagol. Elég nagyok, ahhoz,hogy maguktól megcsinálják. Egyébként ezt úgy mondom,hogy nem vagyok idősebb korosztály,ahol kötelező volt már 6-8 évesen főzni. 23N
2019. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
98%

Erős túlzás éheztetésnek nevezni ezt. Ennyi idősen már el tudja dönteni a gyerek, hogy valóban éhes-e, és ha az, akkor szól. Ha annyira éheznének, megennék az iskolai kiflit vagy felkelnének 10 perccel korábban enni reggel. Ha valakinek nem ér meg 10 percet, hogy egyen, arra nem mondanám, hogy éhezik.


Én sem ügyködnék minden reggel friss szendviccsel, ha többször romlottan hoznák haza. Vennék nekik müzliszeletet, vagy valami kevésbé agyoncukrozott kekszet, ami akkor sem romlik meg, ha napokig nem néznek rá. Így nem kellene "éhezni".

Ha mindenképpen bele akarsz szólni az életükbe, vegyél nekik valami ilyesmit, és majd elviszik az iskolába, ha szeretnék.


Egyébként ha engem kérdeztél volna 11 évesen, én is mindig éhesen értem haza az iskolából, pedig reggeliztem és tízóraiztam is. De amikor kimaradt, akkor sem lett semmi bajom. Hidd el, ennyi idősen már elég nagyok ahhoz, hogy megoldják, ha éhesek. Akkor kell aggódni, ha kifejezetten kérik a tízórait az anyukától, de nem kapnak, és a suliban sincs lehetőség enni. Amíg ők nem panaszkodnak, addig nem kell akadékoskodni.

2019. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
99%
Kérdező, te nem vagy normális. 12 éves lányom elkészíti magának a szendvicset, de a 8 éves is próbálkozik. Nem értem: "nincs keresnivalója..."...... Eszem megáll.
2019. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
bufe van, de penzt nem kapnak ennivalora, mert "otthonrol ingyen tudnak vinni"
2019. jún. 4. 15:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!