Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti engeditek a gyereket...

Szülők ti engeditek a gyereketeknek hogy káromkodjon?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk vallásosak meg semmi, de nekem van egy lányom és egyébként sem szoktunk trágár szavakat használni, előtte meg pláne nem. Szerintem annál undorítóbb nincs, amikor valaki káromkodik. Azonban az utóbbi időben a lányomnak nagyon mocskos szája lett, 17 éves. Hiába szólok rá, legyint és két perc múlva megint elhagyja a száját egy csúnya szó. Mit lehet ezzel tenni? Ti engeditek a gyereket káromkodni?
2019. jún. 17. 17:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos rá lehet szokni, pl. a kortársak és az internet segítségével. Ebben az életkorban a büntetés már nem használ. Inkább le kellene ültetni beszélgetni: mondd el neki, hogy a barátaival úgy beszél, ahogy akar, de otthon téged zavar a trágárság, szokjon le róla, és tűrje el, hogy minden alkalommal figyelmezteted. Konfliktust generálni kár belőle, de minden alkalommal éreztesd, hogy téged ez zavar. Egyébként ha gondol a jövőjére: munkahely, család (neki is lesz gyereke), akkor nem árt, ha leszokik róla.
2019. jún. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%
Engem is próbáltak leszoktatni a csúnya szavakról, de csak a család elött nem káromkodom.
2019. jún. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

Tiltani semmi értelme, "nem engedni" se nagyon lehet. Mégis hogyan?

Én újra és újra elmondanám neki, hogy engem zavar, ha így beszél. Én még ismerem ezeknek a szavaknak az eredeti jelentését, és ez eszembe is jut, ha hallom őket. Kínosan érzem magamat, ha a nemi szerveket emlegeti ha kell ha nem.

Ha jó a kapcsolatunk, azt gondolom tekintettel lenne rám.


Hogy másokkal milyen stílust használ, az tényleg az ő dolga. Azért alkalomadtán azt is elmondanám egyszer neki, milyen véleményem van a trágár stílusú embertársaimról.

De tényleg csak egyszer.

Egyébként a norma nyilvánvalóan változik, ha tetszik nekünk, ha nem. Tegnap egy tanári szobában hallottam olyat, hogy kétfelé állt a fülem. Pedig nem is volt indulatos aki mondta, csak a kezébe adtak valamit. Kb. annyit akart mondani, hogy ez meg mi a csuda? de nem pont így fogalmazott.

2019. jún. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
98%

Nekem egy pár évvel fiatalabb kamasz lányom van, sokat beszélgetek vele a trágárságról, mert a hétköznapjainak a része (főleg az iskolában).

Én azt vallom, hogy a valakinek a lábára esik egy féltégla, és kicsúszik a száján egy vulgáris indulatszó, azzal nincs bajom. Ha művészi/stilisztikai jelentősége van a trágárságnak (pl. egy színdarabban olyan személyt ábrázolnak, akinek a kommunikációjának a része a káromkodás, vagy nagyon mélyről jövő indulatokat kell megjeleníteni egy versben), azzal nincs bajom. A trágárság igenis része a szókincsünknek, van stilisztikai jelentősége, érzelmeket fejez ki.

A gond az, hogy a közbeszédben sokszor már kötőszóként, töltelékszóként használják a trágár szavakat, így elveszíti az eredeti jelentését/jelentőségét/érzelmi töltetét. Ezzel van bajom. Illetve azzal is, amikor mások piszkálásáról szól a trágárság.

Ebben a szellemben neveltem a lányom, néha én is elkáromkodom magam, vagy idézek trágár szavakat (sőt, verseket) előtte... egyáltalán nem beszél trágárul. Nagyon-nagyon ritkán hagyja el a száját egy-egy vulgárisabb kifejezés. Nem csak itthon, hanem a suliban sem jellemző rá (múltkor a barátnője mesélte, hogy meglepődött, amikor a lányom kimondta azt, hogy k...va... még soha nem hallott tőle ilyesmit). Illetve arra nevelem, hogy tanulja meg, hogy milyen közegben milyen stílusban beszél. Itthon pont megengedett lenne a káromkodás, de nem él vele...

2019. jún. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én családtagok előtt nem szitkozódom, trágárkodom, Isten nevét pedig (ez az igazi káromkodás) soha nem szidtam.


Ugyanezt elvárom minden családtagomtól.

Ha a gyerekem ezt nem venné figyelembe, olyan büntetést találnék, ki, amitől megjön az esze és kontrollálja magát előttem.


Nem érdekel, hogy az iskolában vagy a haverjaival hogyan beszél, az az ő dolga, bár szerintem egyetlen normális fiú sem tartja vonzónak a mocskos szájú lányokat.

De engem tiszteljen annyira, hogy figyelembe veszi, hogy engem mi sért, és mi nem.

2019. jún. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
16 éves vagyok, alapvetően nem káromkodom, csak ha valamin nagyon felhúzom magam kicsúszik egy kettő, de ez is inkább a barátaim előtt. Otthon is csak kicsúszás szintjén szokott megtörténni (leejtek valamit, belerúgok valamibe, megégetem magam, stb.) Azokért nem szoktak szólni. Amúgy meg valahogy állati kellemetlennek érezném, hogy a szüleim előtt káromkodjak.
2019. júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

szégyelném magam is helyette és ha már elég nagy a káromkodáshoz, akkor legyen elég nagy ahhoz is, hogy viselje ennek a súlyát.

Tiltani nem tilthatom, mert nem láncolom magamhoz, eljárhat a barátaival szórakozni, ide-oda. Biztosan elbeszélgetnék vele,hogy nem helyes. Ha rendszeressé válna ez a káromkodás, akkor biztos szankciókat vezetnék be. pl. nincs zsebpénz, stb.

2019. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Pofanvagni ennyi. Akarhanyszor kijon a szajan plussz szankcionalni. Azert mondom ezt igy mert az meg ok hogy a csaladba csinalja de majd kesobb a kozossegekbe meg egyatalan. Muvelt kultur ember nem mocskolodik max ha nagyon komoly oka van ra. Emlekszem egesz gyerekkoromba nem kaptam egy taslit se viszont kamaszkent annal tobbet pont ezek miatt foleg ha atment a szuleim szidasaba is nagy pofam volt nekem is kaptam is 15 16 17 evesen olyan sallereket jo apamtol is hogy beestem az asztal ala😂😂ma mar csak nevetek ezen es koszonom hogy igy neveltek ugyanis felnottkent irtozok a tragar vulgaris megnyilvanulasoktol persze ritkan igy is megesik egy a bu.. pi..ba szavak de ritka a kulturalt ember ertelmesen fejezi ki magat a huzosabb helyzetekben is es nem tragarkodik uton ut felen foleg nem embertarsaival vagy rosszabbik esetben a tarsaval. Na epp ezek miatt kell rendbe tenni a fejet a gyereknek.
2019. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!