Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti vennétek a gyereket...

Szülők! Ti vennétek a gyereketeknek 150 ezerért új processzort és videókártyát?

Figyelt kérdés

17 éves lányom nagyon szeretne kapni, és már régóta könyörög érte. Igazából a saját pénzéből nem tudná fedezni, mert még nem vállalt sehol diákmunkát, és a zsebpénze is csak abból tevődik össze, hogy havonta megnézzük, hogy hány 5-öst kapott az iskolában, és mindegyikért jár egy százas. Nincs vele baj, jó gyerek, nem szoktunk vele veszekedni, csak így is már sokat számítógépezik, és ez csak még több lenne.

Viszont idén fog előrehozott érettségizni, nyelvvizsgázni, valamint osztályozóvizsgázni, és, ha ezek jól sikerülnek, akkor megérdemli, csak engem személy szerint az ára borít ki, mert nagyon drága.



2019. febr. 17. 12:17
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%
Vennék, ha olyan anyagi helyzetben lennénk, hogy ez miatt más téren ne kelljen nélkülözni. Vagy tudatosan is lehet rá gyűjteni és ha nem azonnal x hónap múlva megkapná.
2019. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
85%

Én nem vagyok híve az ilyen jellegű jutalmazasnak. A tanulmányi eredménye azért legyen olyan amilyen, mert magának tanul és nem azért, mert ha jól tanul, akkor kap cserébe valamit.


Ha egyszerre sok ez a kiadás, akkor is meg lehet azt csinálni, hogy kap havonta egy 10-est amit erre félre rak, és nyáron még el tud menni diakmelozni, hogy ő is hozzá tudjon rakni.

2019. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Igazából ő se rögtön szeretné, május végére gondolt, mert addig az iskola miatt úgyse tudna annyit játszani.
2019. febr. 17. 12:23
 4/43 anonim ***** válasza:
9%
nem
2019. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
21%
Igen, nagyon drága, ennyit csak a megszállottak költenek erre. Ha csúcsgépet szeretne a kisasszony, menjen el szépen a Mekibe, és keresse meg rá a pénzt. Legalábbis én így gondolom.
2019. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
93%
Én megvenném, sőt, még egy második kontrollert is vennék és játszanék vele, vagy ellene. A leírásod alapján nem függő, nem megy rá az élete, csak a szabadidejét szeretné eltölteni. A játékok meg pont erre valók.
2019. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
25%

Hogy őszinte legyek, nem. A férjem is akart venni újat, neki nyilván nem mondtam nemet, mert hónapokig tette félre rá a pénzt, de a gyereknek nem venném meg csak úgy.

Menjen el nyáron dolgozni és nyár végén kipótolnám ha még szükséges. Ez rengeteg pénz arra, hogy csak a gép előtt üljön és játsszon. És írom ezt úgy, hogy mi magunk is játszunk itthon számítógépes játékokkal, tehát személyesen is érintett vagyok a témában, de nem, még így is nemet mondanék.

2019. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Nem megszállott, nem egésznap a gép előtt ül, barátaival megy ide-oda, ráadásul csak csütörtökön, pénteken és hétvége reggeleken szokott gépezni, akkor is csak 2-3 órát. Az a problémája, hogy nagyon szeretne egy játékot, ami nem megy ezen a számítógépen, ezért van az egész felhajtás, egyetlen egy játék miatt. De azt mondta, hogy azt kifizetné, nekünk csak a processzort és a videókártyát kéne finanszíroznunk a férjemmel.
2019. febr. 17. 12:35
 9/43 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akar dolgozni, amit egyrészről meg is tudok érteni, mert amikor én voltam annyi idős, én sem dolgoztam. De arra gondoltam, hogy ledolgozhatná nálam a pénz egy részét, néha amúgy is be szokott segíteni a cégnél pénz fejében. Habár ezt az ötletet még nem vetettem föl neki, nem tudom, hogy mit szólna hozzá.
2019. febr. 17. 12:38
 10/43 anonim ***** válasza:
68%
100forint/5-ös mint zsebpénz?!
2019. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!