Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem világosítják fel a...

Miért nem világosítják fel a szülők a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Ha valaki most átlép a szexualitás szó kérdései alá, garantálom sírva fakad 2 percen belül.

Félelmetes,hogy a fiatalok milyen tudatlanul "szexelnek", vár ezt még annak sem nevezném.

Miért nem felelőssége a szülőnek, hogy elmesélje kicsi gyerekének, hog mit mikor ne tegyen még, és ha már teszi, hogyan tegye? És egyáltalán, hogy mi micsoda?

Komolyan , félelmetes, és effele tendál a világ...

Nem találok rá szavakat!


2007. dec. 8. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Ebben a világban már 10 évesen márjdnem tudják a gyerekek mi micsoda és mit hova stb..A gyerek ezt túl cikinek veszi ha a szülő olyan dolgokról beszél ami kényelmetlen téma,inkább otthagyja,vagy nem figyel csak elöbb szabaduljon.A barátok vagy barátnők után mennek,az ő tapasztalatuk a fontos,nehogy égjen elöttük és nem tudják közben mit csinálnak,Sajnos ezt a helyzetet a trend diktálja már,mikor mi a divat és hogy,ha baj van akkor viszont a szülő,sajnos a sorrend rossz!!

2007. dec. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem értek egyet az elöttem szólóval!Ha a kezdetektől olyan a viszony a szülő és gyermeke közt,akkor igenis lehet vele erről beszélni,sőt még a gyerek is megkérdezi!Az unokahugom 12 éves.Az anyja is és én is mindig természetesnek tartottuk,hogy ha valamit nem ért,akkor azt rendesen elmondjuk neki.2-3 éve az iskolába behívták a szülőket,mert a gyerekek egyfolytában a gyerek születéséről beszéltek,bizony igen nagy hülyeségeket mondtak egymásnak és elhitték!A tanár megkérdezte a szülőket,hogy osztályfőnöki órán beszélhetne e velük erről,vagy a szülők otthon megbeszélik velük külön külön!Sokan fel voltak háborodva!!!Had higgye a gyerek csak azt,amit anno mondtak neki,nem kell tudni az igazságot!Ezekután kérdem én,mit nevezünk felvilágosításnak?!Tesóm rákérdezett otthon a lányától,hogy mit tud róla,meg miket beszélnek a suliban,illetve van e valami ami nem tiszta neki ezzel a kérdéssel kapcsolatban.Ő az igazságot tudta,mert elmondtuk neki már elötte,amikor kérdezte.Mondta is,hogy nem foglalkozik a többiek hülyeségével,hisz tudja,hogy az igazat mondtuk anno!Ugyanígy a szexuális dolgokról is beszéltek (tünk) már sokat.Ismerkedik a másik nemmel csókolózás erejéig!Nem is akar többet még!Viszont ha egyszer mégis megtörténik,tudni fogja mit lehet és mit nem!Az alkohol és drogok kártékony hatásáról is volt már bőven szó.Ugyan még a cigifüstöt is utálja,de soha nem lehet tudni,nem e kerül egyszer mégis olyan helyzetbe,hogy kipróbálja!Erre az esetree el lett neki mondva az is,melyiknek milyen utóhatása van és mire kell nagyon odafigyelni.Ha már neaggyisten mégis kipróbálja,legalább tudja,hogy ne igyon rá alkoholt,ne vegyen be vagy szívjon fel nagy adagot,mert abba bele is halhat!Inkább a szülőtől tudja az igazat,mint a barátaitól!Minden gond nélkül lehet vele beszélni mindenről,sőt még érdekli is,és magától is kérdez!

Szóval szerintem ez a szülők hibája igenis!!!Nincs meg köztük az a bizalmi viszony,vagy túl kényes nekik ez a téma.Hisz sokan még felnőttkorban is cikinek találják,ha például a szexről kell beszélni.Akkor mit várhatunk el a gyermeke felvilágosításával kapcsolatban!Semmit,vagy nem az igazat!Aztán a barátoktól hallanak majd minden lököttséget és eldönthetik,mit is higgyenek el belőle!

2008. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
83%
a szülők gyakran érzik úgy hogy ráér még hisz csak 12-13 éves, de a gyereket már az első ilyen dolog láttán érdekli a téma ha nem is csinálni de tudni akrja mi az.....szégyenlik a felnőttek a gyereke felvlágosítani és ezért vannak a kiskorú terhességek és egyéb gondok
2008. ápr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt gondolják hogy ott a suli , tv , számítógép , és különböző tini magazinok és ezek mellett ők már eltörpülnek. Pedig ez butaság! Minden szülőnek kötelessége felvilágosítan a saját gyermekét!!!Felháborító !
2008. jún. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Szerintem egyes szülőknél tabu ez a téma. Talán az iskolára bízzák ezt a felvilágosítós dolgot.
2008. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet hogy hülyének néztek,mert én pont itt vagyok.

A szüleim le se ......ják,azt mondják hogy úgyis tudod,akkor meg minek?

Na már most kérem ehhez nem így kéne hozzáállni.jó,tudom én ezt még annyira nem érthetem,de azért engem is meghökkentenek a 12 éves terhesek.Enyhén szólva a szüleim ilyen módon nem törődnek velem,pedig jó a kapcsolatunk.

2009. ápr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
A szülőknek kényelmetlen a téma. Én például jóban vagyok anyukámmal és ha kérdezek valamit akkor, beszél róla de úgy mintha ezzel kapcsolatban mindent tudnék. Szerintem igenis kéne az a mondjuk heti egy plussz (kötelezőőő!!!!!) óra amin erről beszélnek nekik, eleinte fiúk és lányok külön majd együtt(!!!!!!) ugyanis bár a 8.-os biológia anyagban benne van, de nem olyanszinten ahogy kéne, és szerintem ebből nem kéne feleltetni hiszen még a kitűnő(!!!) tanuló is inkább mondja h nem tanult csak ne kelljen erről beszélnie. A szülők meg na a saját kényelmükkel foglalkozzanak hanem a gyerek érdekével, hiszen ha terhes lessz a lányuk/a fiuk teherbe ejt egy lányt akkor majd rádöbbennek h mi a jobb, kicsit kínosan is de beszélni a szexről, vagy hagyni a gyereket had higyjaen a hulyeségekenk. Ennek a témának nem szebadna tabunak lennie!!!
2012. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
90%

Szerintem nem merik mert félnek hogy olyat is mondanak ami nekik nem való na hogy is fogalmazzak én mindent tudok erről mert anyukám mindent elmondott pedig nekem még nem sokat kellene róla tudnom és már régóta ismerem a ......fogalmát


10/L

2012. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!