Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gazdagok tényleg így nevelik...

A gazdagok tényleg így nevelik a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Szeretek olvasni ismertebb emberekről és az egyik könyvben érdekes dolgokra találtam. Szupergazdagokról szólt, nem maiakról, hanem történelmi személyekről.

Az egyik rész John Davison Rockefeller története. Ő minden idők leggazdagabb embere, ha az inflációt is beleszámoljuk. Vele történt, hogy az apja kiskorában magával vitte a városba.A kis John örömmel ugrott a kocsiról az apja karjaiba leszállásnál.

Az egyik nap történt, hogy a kissrác szokás szerint ismét ugrott, mire az apja ellépett, ő pedig PACCS!!...-beleesett a sárba. Amikor pityeregve felnézett, az apja kőmerev arccal azt mondta: "Na fiam, ez volt az első lecke! Most megtanultad, hogy soha ne bízz senkiben, még a tulajdon atyádban sem!"

Egy másik milliárdos így vallott a nevelési elveiről: "Állandóan átvertem a kölyköket. Azt akartam, hogy olyan ravaszak legyenek, mint az ördög!"

Sok más hasonló sztorit olvastam még ezeken kívül. A gazdagok tényleg ilyen hamar, már gyerekkorban elkezdik a "kiképzést" és valóban ilyen brutálisan?


2011. okt. 26. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ez a sztori nem a gazdagságról szól, hanem arról, hogy a saját jellemünket, értékeinket igyekszünk átörökíteni a gyermekeinkre. Na most a fent nevezett úriembernek ezek voltak az értékelvei, ezt tartotta fontosnak megtanítani, szerintem a ravaszságnak meg a bizalmatlanságnak semmi köze ahhoz, hogy történetesen gazdagok voltak.


Mi sem vagyunk szegények (még ha nem is milliárdosok), de nem tanítok ilyeneket a gyerekeimnek.

2011. okt. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos muszáj. El sem tudod képzelni, mennyi sértést, rosszindulatot, gyűlölködést kap egy igazán átlag felett gazdag család. Kicsi koromtól kezdve mást sem hallok az emberektől, mint hogy "majd megtudod te is" "fulladnátok bele a pénzetekbe" "a szüleid nem lehetnek tisztességes emberek, ha ennyi pénzetek van" "te kis .... .... ..." Ezt felkészítés nélkül nem lehet ép lélekkel túlélni. Sarkított példa, de olyan ez, hogy ha a gyereked valami látványos testi hibával születik, akkor hamar el kell kezdeni magyarázni neki, hogy miért csúfolják, miért mutogatnak rá idegenek, és hogy egész életében ez vár rá.
2011. okt. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jujj, ez nagyon durva! Én átlagos családba születtem, ott is éltem, ezért nem ismerhetem, milyen. Ezeket hallva már nem is tűnik olyan jónak gazdagnak lenni. :(
2011. okt. 26. 23:17
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
A bizalmatlanságra meg azért tanítják a gyereket, mert később sokan csak érdekből barátkoznának majd vele, esetleg a pénze miatt akarna valaki összeházasodni vele, és ki kell tudnia szűrni az ilyeneket.
2011. okt. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
43%
Ez nem mondható nevelésnek inkább azt akarják hogx a gyerekeik ugyanolyanok legyenek mint ők
2012. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!