Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Na, ezen kiakadtam, miért...

Na, ezen kiakadtam, miért kínozzák anyák a gyerekeiket? Miért baj, ha csuklik egy kicsit?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=yzZU-nLXtYg&feature=related


Szegény kisbabának majd kiesik a szeme is, annyira savanyú neki a citrom. Annyira megsajnáltam szegényt, szinte magatehetetlenek ennyi idősen, kvázi bármit meg lehet velük tenni.


2011. aug. 1. 22:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem kinzas. Az en lanyom imadja a citromot es mindent ami savanyu. Fintorog, de azert ujra es ujra a szajaba veszi, nyalogatja.

Nem kell kiakadni mindenen, amit masok maskeppen csinalnak mint te!!!!

2011. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én ilyet sosem tennék a gyerekemmel, majd kiakad a baba szeme, annyira savanyú neki és még közzé is teszik, háááááááát.
2011. aug. 1. 23:02
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Hülyeség,h kínozza.Pici koromban annyira szerettem a citromot,h csuklást tetettem,csak h kapjak.Nem tudom van-e gyereked,de a legtöbbjük nagyon szereti a citromot,fintorog,még ennél csúnyább képeket vág-aztán kér még.:))
2011. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem, csak írtam, hogy nem tennék ilyet vele, mi??? Majd elfelejtettem, hogy azért mert valaki/k szereti/k, akkor már mindenkinek szeretnie kell.
2011. aug. 1. 23:21
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
az én gyerekem ilyen fejet vág,mikor vas cseppeket kap...Én se kínozzam,mert fintorog az amúgy édes kissé fanyar cseppektől?(megkóstoltam,tudom milyen íze van)túl sok a szabadidőd,minden új íz hatására ilyen fejet vágnak szinte,mert még nem találkoztak vele....
2011. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

De érdekes, pont ma beszélgettem édesanyámmal erről (aki mellesleg óvónő ).

Mesélte, hogy kiskoromban mikor csuklottam, pár csepp citromlevet adott nekem és olyan édesen grimaszoltam az arcom.


Megjegyzem, a mai napig rajongok a savanyú, citromos dolgokért, fagyiban is az a kedvencem.

Semmi kárt nem okozott a lelkemben, ne ítélkezz úgy, hogy nem tudsz semmit a gyermeknevelésről.

Ez egy rég bevált módszer csuklás ellen, egyáltalán nem kínozza a babákat.

2011. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó vagyok:


Amúgy ha megfigyeled, a felnőttek is fintorognak ha savanyút kóstolnak, attól még szeretik az ízét.


És a videóban a kisbabán sem látni semmi ellenkezést, szenvedést.

2011. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
ó az én kisfiam kb 1 éves volt, amikor először a kezébe vett egy citromot, leírhatatlan hogy milyen pofát vágott tőle :)) mégis nyalogatta, el sem lehetett tőle venni :D
2011. aug. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Igazad van, nem baj ha csuklik kicsit, DE! Szoktál te csuklani? Én igen és számomra borzasztó kellemetlen érzés amit mihamarabb igyekszem megszüntetni a bevállt praktikákkal.

Na most ha nekem ilyen kellemetlen, feltételezem, hogy a babák sincsenek ezzel másként, csak ők szegények nem tudják elmondani, sem pedig segíteni magukon, valamint a felnőtteknél jól bevált módszereket sem lehet náluk alkalmazni, így marad megoldásként a nyelvre cseppentett néhány csepp citromlé, ami nagyon is hatásos és egyáltalán nem kínzás. Az én gyerekeim is szeretik a savanyú ízeket még ha fintorognak is tőle.

Amúgy meg a baba arcán a videóban semmi szenvedés nem látszik, ez még csak igazi grimasznak sem nevezhető.

Sajnos sokan már túlzásokba esnek, mások kritizálásában.

2011. aug. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"túl sok a szabadidőd" miből gondolod? Mert éjjel ha alszik a babám, netezek egy kicsit és véletlen megtaláltam ezt a videót? Te sem lehetsz egy agysebész, ha ilyen frankó következtetéseid lehetnek.

Meg nem értek a gyerekneveléshez, miből gondolod? Mert valaki nem tud olvasni és azt írta, hogy nincs gyerekem és mit sem tudok az egészről?

Nekem azt mondta a védőnő, hogy a babákat nem zavarja az ő csuklásuk, a felnőtteket inkább. És hogy a citromlé a szájukba csurgatása elég durva, így inkább manapság már annyira nem ajánlott, valahogy nálunk citromlé nélkül is elmúlt a csuklása mindig, gondolom nem nagy titok, hogy a víztől is elmúlhat. Ennyi erővel jól meg is lehetne ilyeszteni őket, attól is elmúlik, nem?

Én nem tudom, Ti hogy látjátok, de szegény baba akkora szemeket mereszt, szinte nem is tudja koordinálni a tekintetét, akkora sokk neki ez az íz. De adjatok nyugodtan citrom levet csecsemőknek. Az más, ha már akkora, hogy maga kéri, vagy nyalogatja, mert az gyakorlatilag ő akarja, de amíg ilyen pici, nem tud szegény tiltakozni.

2011. aug. 2. 07:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!