Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kissé túlsúlyos gyereket érő...

Kissé túlsúlyos gyereket érő csúfolás ellen milyen bevált módszerek vannak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy "népbetegség" a gyerekek körében a csúfolódás, de mit tehet a szülő, hogy a gyereke önbizalmát ne tegyék tönkre egyes osztálytársak?

2019. aug. 2. 08:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös voltam. Én és 8-as is szerintem arra akartunk utalni, hogy sokszor olyan gyereket is lekövéreznek, csúfolnak, aki valójában orvosi értelemben nem kövér. Az egészséges testsúlynak van egy alsó és egy felső határa. Aki inkább a felső határ közelében van, vagy esetleg nem arányosan oszlik el rajta a súly, simán tűnhet ducinak egy olyan gyerek mellett, aki simán átlagos, csak arányosan oszlik el rajta a súly. Én arra is akartam célozni, hogy ha a gyerekednek normális a testtömeg indexe vagy a felső határon mozog, azért ne érezze kövérnek magát, ne legyen testkép-zavara, szóval a szülő dolga, hogy ezt tudatosítsa a gyerekben. Ha picit túlsúlyos, persze lehet motiválni mozgásra, jobban odafigyelni az egészséges táplálkozásra, de lelkileg mindenképpen meg kell védeni. Én amellett vagyok, hogy inkább tanulja meg elfogadni magát úgy, ahogy van, és akkor változtatni magán, ha belső szükségét érzi, ne pedig az osztálytársak - sok esetben megalapozatlan - csúfolása, piszkálása hatására. (Szóval tudatosítani benne, hogy ne legyen külső kontrollos, legyen tudatában a saját értékeinek, és csak azokon a dolgokon változtasson, amivel ő nem elégedett.)
2019. aug. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
94%
Megkérdezhetem hány éves? Ne haragudj, de szerintem más oka van a csúfolódásnak, valakivel nem jön ki jól a társai közül aki kicsit hangadóbb és csak a súlyával tudják támadni. Főleg ha nem is kövér, hanem csak erősebb testalkat. Annyi duci, vagy valóban nagyon kövér fiatal van, már nincsenek szekálva érte, mint mondjuk 10-15 éve. Engem azért csúfoltak anno 12 évesen mert vastag fekete összenőtt szemöldököm volt(van) aztán kiderült, hogy csak tetszettem az egyik osztálytársamnak azért piszkált😅 ha nagyon durvul a helyzet akkor a tanárral beszélni kell, hogy segítsen.
2019. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!