Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogyan kezeli, mit tesz és...

Ki hogyan kezeli, mit tesz és hogyan viselkedik, ha a 3 éves gyereke nem fogad szót, semmivel nem tud rá hatni, nem engedelmeskedik? Bevált trükkök, fortélyok?

Figyelt kérdés
2019. márc. 7. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Na, ez engem is érdekel...
2019. márc. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%
3 évesen nem hallgat rád? Csak gratulálni tudok.
2019. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

#2

Az első vagyok, igaz az enyém még nincs 3, majd augusztusban tölti.

Nem tudom, hány gyereked van, de hidd el, nem egyformák a gyerekek... Az első gyerekem alig 2 évesen már jött mellettem a járdán, ha elengedtem valamiért egy pillanatra a kezét, is ott állt. A játszótéren nyugodtan leülhettünk az unokanővéremmel a padra, míg a gyerekek homokoztak pl.

Ha valamire azt mondtam, hogy "Nem", akkor nem csinálta.

Nem neveltem másképp a húgát se, de a szobából félve megyek ki... Tegnap a fürdőben magára fújt fél üveg parfümöt, délután magára kente a babakrémet, ma fogkrémmel kente össze a haját, és tudja, hogy egyedül nem mehet be a fürdőszobába, mégis megteszi.

Minden este el van neki mondva, hogy ne csapkodja a kistestvére fürdővízét, ne tegye bele a babáját, sem a plüssnyulat, és azt várja, mikor fordulok el, hogy mégis megtehesse...


Az unokanővérem második gyereke ugyanez pepitában, neki is nehézkes és fura helyzet a halálnyugodt, szófogadó első gyerek után....

2019. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Fegyelmezésről nem hallottál? Már régen ezt kellett volna tenned.Ahelyett, hogy könyörögsz neki és azt teheti, amit akar.
2019. márc. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pozitiv fegyelmezessel
2019. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pozitiv megerősítéssel, ne mond el neki mit ne csináljon, kapjon feladatokat.
2019. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Holnap lesz 3 éves,kislány. Jelenleg választási lehetősèget ajánlok neki.


Pl. Ha nem akarja reggel felhúzni a zoknit,akkor megkèrdezem,hogy "anya,vagy apa húzza fel neked?" ( egyedül nem tudja mèg)

Vagy pl a játszótéren utoljára hintázni akar,vagy csúszdázni? Ilyesmi. Mostanában bejön :))

2019. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7%
7# hát ez csodálatosan hangzik... Ha meg azt akarja hogy a szomszédnèni húzza fel akkor áthívjátok.. Milyen felnőtt lesz az ilyen gyerekekből??
2019. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Annyira kíváncsi lennék belőled utolsó milyen felnőtt lett, hol és mit dolgozol pláne mennyiért?
2019. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
És mennyit dolgozol?
2019. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!