Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám leszoktatni a 8...

Hogyan tudnám leszoktatni a 8 éves lányomat, hogy ne legyen undok, ne csúfolódjon?

Figyelt kérdés
Volt évek óta egy kis barátnője, most is együtt járnak, egy osztályba. Viszont valamiért az utóbbi időben csak a hibát keresi benne, undok, és többször megbeszéltük már, hogy bár kövér a kislány, de ezt nem mondjuk neki. Beteg nagyon a nagymamája, és ezért is eszik többet. Mikor a lányom elesett, nem ment oda vigasztalni, és azóta marja az enyém. Hiába beszélgetek vele minden nap erről, egyszerűen nem tud túllépni rajta. Minden nap beleköt. Mit tegyek még a beszélgetéseken kívül? Büntessem meg?

2018. szept. 28. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
En 25 evesen, tobb mint 5 eve egyszercsak osszevesztem a legjobb baratnommel. Utolag tudom, hogy ez sajnos igy volt jo, kulonbozo vilagnezetunk miatt ugysem tudtuk volna toleralni egymast. A baratsagok neha cserelodnek, neked pedig szulokent nem kell ennyire beleavatkozni. Hadd jatsszak le a sajat kis meccseiket, sajat csalodasaikat. Persze az illemrol beszelgetnek vele, sot az apjat is kernem h beszeljen vele ezekrol az alap dolgokrol h senkit nem bantunk a testsulya miatt (sem). De hagynek neki teret. Ha ennek a baratsagnak az a sorsa h egy veszekedes veget vet neki, akkor el kell engedni. Lesz masik.
2018. szept. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Azért eszik többet és kövér mert beteg a mamája?
2018. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Több édességet eszik, mert nem mondják neki, hogy ne egyen, sajnálják.
2018. szept. 28. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem nagyon tudsz mit tenni azonkívül hogy beszélgetsz vele gyakran. Megoldják majd egymás között a gyerekek. Azt viszont nagyon gusztustalannak tartom hogy erre fogják a kislány kövérségét hogy bánatos a mamája miatt,ezért eszi a sok édességet. 8 éves könyörgöm,mi az hogy bánatában eszik?
2018. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
Tehát a te lányod az, aki terrorizálja a többieket?
2018. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Koszonjuk az ertekes hozzaszolast utolso...
2018. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
Esetleg ha a szép szó nem használ ,akkor csúfold ki te is hátha akkor le -eseik neki hogy miért nem kell csúfolni másikat.
2018. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Továbbra is beszélj vele türelmesen. Mondd el neki, hogy nem muszáj tovább barátkoznia a lánnyal, ha csalódott benne, vagy egyszerűen már nem érzi jól magát vele, de ne csúfolja, ne mondjon neki bántó dolgokat, mert az fordított helyzetben neki sem esne jól, sőt, még baja is lehet belőle (pl. megmondják és intőt kap, stb.). Szóval vagy béküljenek ki, vagy szakítsák meg a barátkozást, de akkor legjobb egyszerűen és őszintén, pl. "Már nem akarok annyit játszani és beszélgetni veled, mert rosszul esett, amikor nem segítettél. Próbáltam túltenni magam rajta, de nem sikerült. Azt hittem, hogy számíthatok rád, de csalódtam."
2018. szept. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!