Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti kiabáltok a gyerekkel,...

Ti kiabáltok a gyerekkel, amikor hisztizik?

Figyelt kérdés
2 éves dackorszakos kislányom alapvetően szófogadó gyerek. Vannak kisebb hisztik,amelyeket nyugodtan tudok kezelni. Viszont néha van az a nagyon ordítós-visítós hiszti. Addig hergeli magát,hogy a végén már köhög és majd' összehányja magát. Ilyenkor semmivel sem lehet kizökkenteni,csak ha rákiabálok. Ilyenkor megszeppen, átölel és utána már szépen meg tudom nyugtatni. Persze én meg pocsékul érzem magam, amiért rákiabáltam. Más is ilyen nehezen viseli a nagy hisztiket? Tudom, hogy nyugodtnak kellene maradnom, de nem megy. Vagy hagynom kellene,hogy tomboljon,ameddig csak bírja? Olyan nehéz ez....
2019. aug. 6. 12:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jókor jött a kérdésed. Az én fiam is 2 éves és most kezdődnek ezek a fuldoklásig menő hisztik, de ezeknek azért oka van (fáradt, éhes, szomjas és még ezt tetőzi pl., hogy haza kell jönni a játszótérről vagy visszaadni valaki más játékát és eldurran az agya. Én szeretettel próbálom ezt kezelni, de azért valljuk be ez édeskevés egy elborult agyú gyereknél, ráadásul nem is akarja, hogy ölelgessem. Figyelemelterelek és, ha végkép nem megy, ha otthon vagyunk, akkor ottmaradok mellette és figyelem ne tegyen kárt magában vagy másban. Ha utcán az rosszabb szitu. Végső esetben felveszem és cipelem a kapálódzó, csapkodó, engem lefejelgetni akaró fenevadamat. Elkezdek vele hülyéskedni vagy csikizni a hasát, na attól kizökken. Mesélek, kitalálok valami játékot hazáig, megitatom, etetem stb. Amikor valamit nem kap meg, akkor ugyan ez van, de ott valahogy könnyebb kilendíteni, az igazán durva hisztijénél mindig éhes, szomjas, álmos, fáradt vagy túlingerelt.
2019. aug. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!