Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még ma olyan szülő, aki...

Van még ma olyan szülő, aki sarokba állítja a gyerekét, ha rossz?

Figyelt kérdés
2019. aug. 24. 10:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Persze. Mi a baj vele?
2019. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Én is néha, ha màr nem használ a szép szó
2019. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Én.
2019. aug. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%
Én csak azért nem,mert emlékszem mikor engem sarokba állítottak,sokkal nagyobb traumaként éltem meg,mint a leszídást. Azóta sem szeretem ha korlátoznak a mozgásban
2019. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nincs baj vele,csak azt hittem már kikopott ez a dolog.
2019. aug. 24. 11:58
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Igen jelen, de ez a legutolsó amit alkalmazunk.Nagy rosszaságot kell hozzá csinálnia 😊
2019. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
85%
Büntiszék van.
2019. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk bünti sarok, lépcső, szék, épp ahol vagyunk az lesz.

Valamivel elengedhetetlen fegyelmezni a gyereket.

Persze nem elsőre ha rosszat csinál, mert piciként sokszor csak kísérletezik és visszavethetjük az érzelmi fejlődését ha mindenért rögtön bűntetünk.

Először leülünk, elmagyarázzuk h mi az amit nem szabad, aztán ha újra csinálja irány a bünti.

Hisztinél először rászolni, aztán "megfenyefetni" a büntivel es ha nem változik akkor irány a bünti.


De ezt úgy mondom h eddig csak tanultam, olvastam erről, viszont egy húsvér gyerek sokszor nem olvasta ezeket a tankönyveket és nem úgy reagál ahogy kellene :D

2019. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Büntiszék, büntisarok van nálunk, mondjuk már 5 éves a lányom. Tökéletesen bevált. Olyan 3 éves kora körül nagyon durva próbálkozásai voltak, gondolom mint minden gyereknek, mi akkor vezettük be. Elsőnek van egy normális figyelmeztetés, hogy Anna, hagyd ezt abba, nem szabad. Másodikra beígérem neki a büntisarkot/széket, ha nem fejezi be. Harmadjára szó nélkül leültetem, egy percet az életkorának megfelelően, magyarán most 5 percet. Leültetem, elmondom neki, hogy azért vagy most büntetésben, mert nem hagytad abba amit kértem. 5 perc elteltével visszamegyek és megbeszéljük, ő bocsánatot kér és mehet minden tovább. De ez csak nagyon-nagyon a vége, általában megbeszéljük, hogy mi volt az adott viselkedéssel a probléma és teljesen okosan megérti. Nagyon ritkán, 2-3 hetente 1x kell bevetni ezt.
2019. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Igen, jelen. Nem állítom, hanem ültetem, abba a sarokba ahol a plusseit tartjuk szóval igazán félelmetes hely, de bevált. Csak verekedés és rugdosás miatt kap büntetést. De kb 3 alkalom elég volt, hogy csak meg kelljen említeni a dolgot és leálljon. Ez volt az egyetlen ami bejött, már mindent próbáltam.
2019. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!