Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted rossz szülő lesz...

Szerinted rossz szülő lesz valaki ettől?

Figyelt kérdés
Ha hagyja a 4 éves gyerekének, hogy krimiket, bűnügyi műsorokat nézzen vele együtt.
2019. márc. 19. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem az a történet lényege, hogy a szülő rossz vagy jó, hanem hogy szétcincálja vele a gyerek idegrendszerét sajnos. Értelme meg aztán tényleg semmi nincsen.
2019. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem feltétlen, de jót nem tesz az biztos.

Emlékszem mikor kicsi voltam tesóm àllandóan horrorfilmet nézett. Én kb 6-7 éves voltam és én is "nagy" akartam lenni mindenben utànoztam, így ebben is, hogy vele nézem. Nem sírtam, simàn végignéztem, de nagyon féltem a film alatt is és utàna nem mertem egyedül lenni egy szobàban, egyedül aludni sem és folyton rosszakat àlmodtam.

Nem tudni, hogy reagàl rà a gyerek, de nem neki való.

2019. márc. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Én is ilyesmiket néztem ennyi idősen (+Grace klinika). 12 éves koromig rettegve aludtam el mert féltem a sötétben. Most már kis éjjeli fény mellett viszonylag gyorsan el tudok aludni.

Szerintem nincs semmi ami indokolná hogy egy kisgyereket ilyesmit lásson. A halállal sem feltétlen kéne tisztában lennie (hacsak nem ő kérdezi) de az erőszakos halállal mégannyira se, nem számít, hogy ez "csak egy film".


19/L

2019. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Egy kisgyerek még nem biztos, hogy tudja tudatosítani magában, hogy az csak film. Lehet, hogy ő maga is mondja, hogy ez csak film, de nem biztos, hogy érti mit jelent ez. Nem fog visszamaradni a fejlődésben, de nem is használ neki. Illetve ha anyuka, apuka szereti az ilyeneket, lehet azt gyerek nélkül is nézni.

Nem véletlenül vannak a korbesorolások, nem légből kapott duma. Pont a gyerekek és kiskorúak védelmében találták ki, hogy a fejlődésüknek és koruknak, ítélőképességüknek megfelelő műsorokat tudják nézni.

2019. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3%

A korbesorolás abszolút légből kapott. Kisvakond a 6-os karikával. Melyik 6 éves néz kisvakondot vagy bogyó és babócát? Meg mi van abban amiért 5 éves nem nézheti?

Szerintem gyerektől függ, meg a konkrét filmtől. A desperadónál véresebb film aligha van, de olyan az ábrázolás hogy mélyebben nem érinti meg az embert. A bárányok hallgatnakban amennyire emlékszem nincs gyilkolás, vérengzés, csak a varrógépes fickó, de....

2019. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%

Ennyi idősen Columbo-t, Gyilkos sorok-at Néztem. Azért mert ez ment a tv-ben este.

3csatorns volt, nem tudtunk sokat válogatni. Még éjjelente au X-aktákba is belemerültem (anyum csak tv mellett tud aludni, és a szobám az övékből nyílt)

Köszi jól vok 😊.

2019. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy olvastam az előzőt: x-akNába is belemerült. :D

Kérdezőnek: nem lesz, hanem már egy hibás szülői attitűd. Ez egy ál-kérdés? Evidencia, hogy nem kicsiknek való a bűnügyi film.

2019. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyet nem nézetnék gyerekel amíg én ezt nézem ő nézen neki való mesét ,lányom sem nézhet velem sok mindent , pedig 9 éves és nem 4 éves ha olyat nézek akkor ő mesét néz a tabletemen ,plusz magyar népmesét.
2019. márc. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!