Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolakezdés hány évesen?

Iskolakezdés hány évesen?

Figyelt kérdés
Szóval aki tételezzük fel, hogy szeptember elsején tölti be a 6. életévét, az mehet iskolába, vagy várnia kell még egy évet?

2018. febr. 25. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Szakértői bizottság engedélyével mehet csak.

[link] [link]

2018. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Hivatalosan nem mehet, de a szülő kérvényezheti. Ehhez az óvoda és a Nevelési Tanácsadó szakvéleménye szükséges.
2018. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Jelenleg nem biztos, hogy engednék egy éppcsak 6 évest iskolába. Nem azért, mert ő ne lenne alkalmas, inkább azért, mert nem ritka manapság, hogy egyes gyerekek 8 évesen kezdik az iskolát. Szerintem ekkora korkükönbség túl sok egy osztályon belül, pláne elsőben.
2018. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, sajnos az elég szomorú hogy idáig jutott az ország hogy nyolc évesen kezdik a gyerekek az elsőt.
2018. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Miért szeretnéd, hogy menjen?

Szerintem nem baj, hogy később kezdik a sulit, nem maradnak le semmiről. A jelenlegi oktatási rendszer nagyon leterheli őket, persze te ismered a gyerekedet, de vedd figyelembe a teherbírását. Még egy jó tanító néni mellett is nehéz az iskola.

2018. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
A közeli ismeretségből hallottam olyanról ahol a diplomás szülők beerőltették elég hamar a kis csodagyereküket, az iskolába, de a viselkedése még egyáltalán nem oda való, nyugodtan maradhatott volna még bőven a dedóba.
2018. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%

Igaz, nem ritka, hogy 8 évesen kezdik sokan, de elég gáz, (kivétel a koraszülött gyermek). Majd 16 évesen ballag, 20 évesen érettségizik..


A kicsik még nincsenek leterhelve! Hacsak nem versenyistállóba íratja a gyerekét a szülő.

2018. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon nagy a szakadék az ovi és az iskola között, nem gond ha marad még egy évet.
2018. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dikkmo válasza:
0%
Szerintem itt a tipikus hulladék kutyaszalámiba darálni való állatoktol normalis választ nem kapsz. Aki 7/+ évesen iratja be a gyerekét annak golyót a fejébe. Kivéve ha a gyerek fogykos vagy átlag [ >110 iq]
2020. máj. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!