Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma derült ki, hogy a 5 éves...

Ma derült ki, hogy a 5 éves gyerekem tej és tojásfehérje allergiás! Mikre kell oda figyelnem? Akinek van ilyen jellegű tapasztalata azt kérem ossza meg velem

Figyelt kérdés
ő egyépként házipor allergiás és aszmás is!
2010. júl. 14. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én Kisfiam is majdnem 5 éves volt, amikor kiderült, hogy tej - és tojásérzékeny. (A mai eszemmel már nem is értem, miért nem gondolt erre senki előbb, mert minden tünete megvolt.)

A lényeg, hogy ne ess pánikba, tudom, hogy elsőre ijesztően hangzik, de bele lehet jönni.

Arra figyelj, hogy egy csomó felvágott, párizsi is tartalmaz tejport, ezért olyat keress, amire rá van irva, hogy "tejmentes". (Ez a mi időnkben a Pick párizsi, virsli, stb. volt, most már nem vagyok annyira képben, mert mi már "kinőttük".) Margarinok közül a Liga volt tejmentes.

A dietetikus szerint tojás allergiás gyerek csirkehúst sem ehet a kereszt - allergia miatt, illetve pl. savanyú káposztát sem a tejsavas erjesztés miatt ...

Gondolom, ilyeneket azért elmondtak.

És még egy jótanács, amit személyes tapasztalat alapján mondok: nagy ivben kerüld el a szójatartalmú ételeket is, mert mi például úgy jártunk, hogy tej helyett kaptunk szójatápszert, azt nyomattam a gyerekbe, hogy kapjon valami "hasznos" tápanyagot is, és kb fél év után már arra is erősen allergiás volt a Kicsifiam ...Érdemes szigorúan venni a diétát, mert a tünetek hamar szűnnek, sokkal jobb a gyerek közérzete és sokkal nagyobb az esély rá, hogy hamar ki is növi.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, talán segit. Ha valami bevillan még, megirom.

Sok sikert és mielőbbi gyógyulást!

2010. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat, még annyit, hogy az allergizáló ételek kiiktatásával valószinüleg a légúti tünetei is nagymértékben javulni fognak. Nálunk legalábbis igy volt.

(Előző voltam.)

2010. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nagyon köszi,még nem mondtak semmit mert telefonba mondták meg a véreredményt a dokihoz 2 hét múlva tudunk menni annyit mondtak csak,hogy a tojás és tejtermékeket teljesen haggyuk el!ezért szívesen fogadom ha leírod ami az eszedbe jut!
2010. júl. 17. 14:09
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt érdemes megkérdezni, hogy tejfehérje, vagy tejcukor allergiátok van (vagy mindkettő), mert nem mindegy. A tojással nincs tapasztalatom.

Tejfehérje allergiánk van/volt (egyik gyerekem már kinőtte), felvágottaknál a Délhús csomagolt dolgaira rá van írva, hogy tejfehérje, szója és glutén mentes, azokat veheted, minden nagyobb abc-ben van szerintem (mi SPARban vesszük).

Az allergia mértéke is fontos lehet, mert kérdés hogy a tejporos dolgokat sem ehet, azon belül van sovány és zsíros tejpor. Ha ezek mindegyikét kerülni kell, akkor sajnos a bolti termékek nagy része tabu lesz.

Minden csomagolt termékre rá van írva, hogy mit tartalmaz, az alapján lehet tájékozódni, a pultnál kimért dolgokat kerüld addig, amíg nem konzultálsz az orvossal, és megtudod pontosan, hogy mire is allergiás a gyermeked.

2010. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

15:16 vagyok

Azt lefelejtettem, hogy nálunk is a szójával kapcsolódott ez az allergia, szóval elsőnek igazat adok nagy mértékben, hogy a szóját is kerüljétek.

2010. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat abba segítenétek ,hogy a tejet joghurtot mivel pótoljam,?ti hogy csináljátok?ja és a főzelékeket ami tejes azt ,hogy készítsem!?

a telefonba azt mondták hogy 2-es tej és tojásfehérje allergia,igazából csak ennyit tudok!

2010. júl. 17. 16:12
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányomnál nemrég diagnosztizálták a tejfehérje allergiát, és most vettek vért tőle lisztre és tojásra, mert gyanusak azok is, szóval annak az eredményét még várjuk...

Tehát még én is most tanulgatom a dolgokat.

Elöljáróban:

Nem lesz könnyű dolgod, de nem is kell kétségbeesni, hétről-hétre egyre rutinszerűbbé válik a főzés, tájékozódás.

Tej helyettesítés: Sajnos nem lesz olcsó, föl kell készülni anyagilag. Az a gond, hogy a te kicsid már 5 éves, és lehet, hogy pl. a rízstej nem fog ízleni neki. (bevallom, nekem sem ízlik, pedig nem vagyok válogatós).

Nálam az a gond, hogy az egészséges nagyobbik gyerekem borzasztó rossz evő és válogat is nagyon, arra viszont nincs mindig időm, hogy mindent kétféleképpen készítsek el, úgyhogy mostanában kókusztejet és kókusztejport szoktam venni. Annak semleges íze van.


A szóját (és a zabot is) kerüljétek, legalábbis addig, míg nem beszéltek a dokival.


Előttem szólóknak osztom a véleményét.


Bizonyos délhús felvágottak tényleg jók, rájuk van írva, hogy tejszármazék- szója- gluténmentesek.

Van még a Pick "Sccoby Doo" család [link]

Eheti még az Orsi RETRO virslit és RETRO párizsit [link]


Remélem én is segítettem valamenynit.


np

2010. júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tejfehérjére érzékeny, akkor a tejet, joghurtot, sajtokat stb. teljesen el kell hagyni a diéta idejére.

Mi úgy oldottuk meg, hogy a főzelékeket inkább rántottam, mint habartam (már amelyiket lehet), illetve sok mindent főtt, tört krumplival sűritettem. A tökfőzelék pl. finom rántással is, a tejföl savanykás izét a főzés végén hozzáadott citromlével tudod pótolni. A Kisfiamnak irtak fel tejmentes tápszert, volt, hogy azzal pótoltam a tejet főzésnél is. Még fánkot is sütöttem vele, meg a tortájába a krémet is ezzel készitettem. Manapság még jobb a helyzet, mert könnyen elérhető a rizstej, ami nem allergizál, bár drága ... Tényleg más lesz az ételek ize táppal meg rántással, de hidd el, hogy csak meg kell szokni. Sajnos a joghurt, bolti puding, Túró Rudi az tabu egy időre ...Mint ahogy a tejcsoki is. Az én fiam elfogadta, hogy sok mindent nem ehet, amit addig igen, sőt, az oviban visszautasitotta, ha "tiltott" étellel akarták etetni.

Ne félj, meg lehet szokni, csak elsőre ijesztő. Amúgy a fiamnak kb. 3 évig kellett szigorúan diétáznia, utána kezdtük fokozatosan visszaadni a tejes dolgokat.

(Első voltam.)

2010. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

np vagyok megint:

Ja, bocs, ha tojásallergiás szegény, akkor lehet, hogy baromfifelvágottakat nem is ehet...?

A keresztallergia miatt.


Ó, Istenem... Hát fogalmam sincs, mit csinálok, ha tojásra és lisztre is pozitív lesz a kislányom... Glutént már kezdem ügyesen kiiktatni, de hogy még a tojást is és a csirkehúst is... Passz.


Amúgy sütöttem hétvégén finom, számunkra is ehető meggyes sütit tej, tojás és búzaliszt nélkül, de a palacsinta még nem állt össze. Próbálkozom, próbálkozom...

2010. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nagyon köszi,ezt a csirke témát nem is tudtam,mármint a keresztreakciót!
2010. júl. 17. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!