Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma derült ki, hogy a 5 éves...

Ma derült ki, hogy a 5 éves gyerekem tej és tojásfehérje allergiás! Mikre kell oda figyelnem? Akinek van ilyen jellegű tapasztalata azt kérem ossza meg velem

Figyelt kérdés
ő egyépként házipor allergiás és aszmás is!
2010. júl. 14. 12:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Itt megint első ...

A csirke - dolgot nekünk is a sokadik dietetikus mondta, meg azt is, hogy tejallergia esetén nem szabad savanyú káposztát sem adni, mindezt a kereszt - allergiák miatt.

Azért kérdezd majd ki Te is a dokit, mert nem akarok elavult dolgokat állitani, mi vagy 8 éve diétáztunk.

(Hozzáteszem, hogy sok orvos sincs teljesen képben a diétát illetően, nekünk még a gyerekorvosunk is legyintett meg mosolygott, amikor vittük neki a leleteket, aztán meg nagyot nézett, amikor a tünetek egy csapásra megszüntek a diéta hatására.)

Ahol a vizsgálatokat csinálják, kell lennie dietetikusnak, akinek hasznos tanácsokkal kell ellátnia ... Remélem, igy lesz, mert tudom, hogy az elején nem könnyű.

Mostantól úgy vásárolj, hogy mindennek nézd meg a csomagolásán az összetételét!

2010. júl. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy kérdezek én is ,de leírnátok nekem, hogy milyen tünetek voltak amik az allergiákra utaltak?
2010. júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Tünetek nálunk: Leginkább az arcbőrén volt szembetűnő: állandó vörösség, kezelhetetlen ekcéma, ronda, vörös, egymásba folyó kiütések, viszketés. Ezen kivül folyamatos bronchitis, egyikből estünk a másikba, ami sokszor fajult tüdőgyulladásig, fulladásos tünetekig. (Mindig kórház lett a vége ...)

Nálunk ezek voltak a legjellemzőbbek. Tényleg azt mondom, hogy érdemes diétázni, mert - legalábbis a mi esetünkben igy volt - nagyon látványosan szűnnek a tünetek, és rengeteg steroid - illetve antibiotikus kezelést megúszhattunk volna ...

2010. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Köszi a választ!
2010. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szia!


Egyetértek az előzőkkel. A lányomról egy éve tudjuk, hogy tejfehérje allergiás, akkor három éves volt. Tünetek: arcán ekcémás folt, ami tejtermék után rögtön fellángolt, kicsi súlygyarapodás (2 és három éves kora között 70 dkg), nálunk a diétával a szorongása, félőssége is sokat javult, sokkal jobb kedvű lett. A szóját is kerülni kell, nekünk mondta az orvos is, de pl. étcsokiban a szójalecitin belefér.

Tényleg ijesztőbb, mit amilyen nehéz. Mi is kókusztejjel helyettesítünk mindent, amibe tej, tejszín vagy tejföl kellett, pl. palacsintába is, higítva. A Lidl-ben időszakonként vannak Ázsai hetek, akkor 400 forint körül van a 400 grammos, akkor bevásárolunk belőle.

Amit nem lehet: a legtöbb péksütemény, sőt, a nagyáruházakban a kenyér, vizes zsemle sem, mert a lisztjavítók is tartalmaznak tejsavót. Én itthon sütöm a kenyerek, lefagyasztom neki szeletelve és előző nap elveszek amennyi kell. MINDENT meg kell nézni, engem meglepett, hogy a ropiban is sokszor van tej. Ha pl. étteremben eszünk, akkor rizst, sült krumplit, natúr húsokat eszik. A bölcsiben-oviban adnak neki tejmentes menüt. Bolti édességek, amik tejmentesek: Manner nápolyi (csak a kicsi, sima), Calippo jégkrém, francia drazsé, pez cukorka.

Még egy biztatás, az én lányom is hamar hozzászokott, ha megkínálják valamivel, megkérdezi, van-e benne tej, nem zavarja egyáltalán.

Joghurt helyett nincs ötletem, néha kap a lányom rizstejes pudingot, de az őrült drága. A pudingporokból kókusztejjel vagy rizstejjel lehet csinálni pudingot.

Ami még fontos: a tejallergia miatt jár emelt összegű családi pótlék, féláras bölcsis-ovis étkeztetés, ha a gyerekkel vagy, ingyen BKV.

Sok sikert!

2013. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!