Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meg lehet úgy tanítani egy...

Meg lehet úgy tanítani egy gyereket beszélni két nyelvre, hogy a szülők nem beszélik az egymás nyelvét?

Figyelt kérdés
Tehát a szülők egy harmadik nyelven kommunikálnak, viszont a gyerekükhöz mindenki a saját nyelvén beszél. Tud valaki ilyenre élő példát?
2019. szept. 6. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Aha, meg lehet. Igazából elég sokan csinálják. Az egyik nyelv viszont mindig háttérbe szorul, tapasztalataim alapján.
2019. szept. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én régen bébiszitterkedtem egy családnál, anyuka spanyol volt, apuka francia anyanyelvű, a szülők egymás között angolul beszéltek. A gyerekek beszéltek franciául is, de a spanyol azért erősebb volt, főleg, hogy az volt az iskola nyelve is.


Az én lányom 3 nyelvű, én magyar vagyok, az apukája olasz, és Kanadában élünk. Igaz az apukájával elváltunk, így az olasz tudása mára már az angol mögé szorult.

2019. szept. 7. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
A gyerek konnyen tanul. Konkret pelda: anya lengyel,apa magyar es angolul beszelnek egymassal. A kislany ert magyarul es lengyelul is es beszel is. Az oviban meg angolul kommunikal.
2019. szept. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
Férjem osztrák - japán. Gyerekekkel Magyarországon élünk. Férjem japánul, én magyarul beszélek hozzájuk. Közös nyelvünk a német. Angolul oviban kezdtek el tanulni. Semmi problémájuk a négy nyelvvel. Teljesen természetes nekik.
2019. szept. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!