Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves kisfiam ramarkolt ket...

2 eves kisfiam ramarkolt ket kezzel ket egymas alatt futo villany pasztorra, par mp ig fogta en huztam el . Lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Ugy tudtuk ki van kapcsolva , miutan elhuztam a gyereket megfogtam enis es be volt kapcsolva megis .. eleg gyorsan elrantottam a kezem .. azert aggodok hogy o vajon miert nem ? Oda huzhatta az aram?
2018. júl. 16. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos fájt neki kicsit.Gyerekkoromba én is nekik szambaztam neha és már 45eves vagyok.Semmi baja nem lesz.
2018. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A villanypásztorban lévö áram igen gyenge, ettöl senkinek nem lehet baja, a cél csak az, hogy kellemetlen legyen.

A gyereknek meg lehet, hogy valamiért tetszett az érzés, vagy nem jutot eszébe, hogy el kellene engedni, de egész biztos nem azért nem engedte el, mert nem tudta

2018. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
koszonom most megnyugodtam azert . Es ha nagyon minimalis az aram benne akkor ha vizes kezzel fogta meg az se nagyobb baj? . Most utolag gondolkodok es lehet hogy pont elotte mostak meg a kezet . Nagyon aggodom .
2018. júl. 16. 21:45
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha te huztad el, ugyanaz a feszultseg futott at rajtad mint rajta. A feszultsegtol gorcsbe randulnak az izmok, lehet h ezert nem engedte el. De itt se fizikust se orvost nem fogsz talalni, ha aggodsz erte legalabb az ugyeletet hivd fel h mit csinalj..
2018. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megrázta volna az áram, azt csak észrevennéd, vannak tünetei.
2018. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Felhivtam es azt mondtak ha nincs a kezen egesi serules vagy nem ajult el akkor semmi baja .. amugy nem is sirt semmi jelet nem lattam hogy fajdalmat erez .. pedig amikor en megfogtam eleg erosett csipet azert .. beszeltem mar villanyszerelo ismerossel is o is ezt mondta hogy magyon minimalis az aram ami benne van .. valoszinu tul aggodom csak . Koszonom szepen a valaszokat!
2018. júl. 16. 21:59
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja Es en amikor elhuztam egyaltalan nem ereztem hogy megrazott volna .
2018. júl. 16. 22:00
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha baja lett volna tőle, azt ott rögtön láttad volna. De egy villanypásztorban nem is lehet olyan erős áram, hogy az bármi komolyabbat okozzon, hiszen nem ez a célja. Különben az állatokra is veszélyes lenne. Én kb. 10 évesen a sulival olyan helyen voltam kirándulni, ahol mellettünk teheneket tartottak, és villanypásztorral voltak lekerítve. Rengeteget fogdostuk, versenyeztünk, ki tudja tovább rajta tartani a kezét. Mind élünk és virulunk azóta is :D
2018. júl. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Van olyan villanypásztor amiben nem állandó, hanem pulzáló áram van.


Ha épp a kimaradás alatt fogta meg semmi nem érte. Ha épp akkor lett vlna benne áram valószinüleg megrazta volna/fájt volna neki/reagált volna rá.


Én marhák mellett lévő drótot fogtam meg egyszer véletlen, tulaj rámkiálltott h azonnal engedjem el. Szerencsére pont akkor volt áram nélkül az eszköz, mert azt már megéreztem volna.:)

2018. júl. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most voltunk a medveparkba, ott is ki van írva, hogy kellemetlen érzés de nem okoz maradandó károsodást. Ne aggódj.
2018. júl. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!