Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jobban érdeklik a felnött...

Jobban érdeklik a felnött dolgok, mint a gyerek dolgok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két kislányom van 3 és 5 évesek. A pici tök jól elvan egyedül is. Viszont a nagy, jobban érdeklődik a felnött dolgok iránt ( főzés, ablakmosás, beszélgetés )

Amiket ugye tőlem is lát. Háztartásbeli vagyok. Attól félek elfelejt kisgyerek lenni. És féltem a picivel való kapcsolatom, hogy emiatt eltávolodunk.

Én gondolom túl? Baj van így ezzel ?



2019. szept. 10. 20:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Rossz helyre irtam, nem a terhességhez akartam. Mind1 akinek van valami hozzászólása irja meg legyen szives!
2019. szept. 10. 20:53
 2/4 A kérdező kommentje:
Eléggé elvagyok keseredve 😕
2019. szept. 10. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt a picivel mért távolodnál el?

Másrészt ebben a korban érdeklik őket a mindennapok. Ha úgy nézi vagy tudja látni az ember, főleg a gyerek, akkor a főzés is érdekes.

A fantázia világa igazán úgy tudom, ez után indul majd, ezért a Montessori elvben az ilyen korú gyerekeknek még a valóságmeséket javasolják (hogy működik a bolt, egy család egy napja), és csak ezt követően azokat, ahol a valóság és a kèpzelet már el kell különúljön (pl beszèlő állat).

Az is lehet, hogy ilyen komolyabb, introvertàltabb lesz, de ez se biztos.

Szerintem vond be nyugodtan, egyszer mév ez hasznára lesz. Süssetek vmi vicces sütit, amit díszíteni lehet, az ablakra is lehet a tisztítás keretèben dekoràlni pl ilyen matricafestékkel, kapjon kis gyerek szerszámokat nyugodtan. És nèha meg vidd el valami totálisan gyerek programra, amihez kedve is van.

Sztem oké vele minden ezek alapján.

2019. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt ! Ezek mind megvannak jarunk allatkertbe, jatszoterre, jatszohazba, bicajozni mint ahogy kell ! Nagyon szoros a kapcsolatunk !

Azert feltem a kapcsolatom a picivel, mert amig a nagy velem van a pici elvonul ugye jatszani. Egyedul elvan mindig.

2019. szept. 10. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!