Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a vidéki ovikban ennyire...

Ez a vidéki ovikban ennyire divat?

Figyelt kérdés

Átmenetileg egy kis településen élünk most, itt jár a lányom oviba. 6-17ig van hivatalosan ovi

Megyek érte 16.30ra és egyedül ül a folyosón az óvónővel..Mert délben ebéd után meg délután 1-2kor már elviszi anya a többieket.. Mert kérik is az óvónők.

És aztán meg úton útfélen hallom, hogy nők panaszkodnak, hogy nem tudnak elmenni dolgozni a gyerektől. Mondja neken egy hölgy, hogy nem tud elmenni mert legkésőbb 3kor el kell hozni a gyereket..Mondtam neki nem kell, 5-ig van ovi, nem az óvónő mondja meg mikor hozod el. Aztán csak pislog rám, hogy hát jó lenne valami igen mert munka lenne csak 3ra nem ér haza..És inkább munkanélküli, de már alig élnek meg. Mai sztori.. Nem tűnik fel, hogy az emberek rontják el az óvodát? A gyerekeknek a du.-i játék élmény lenne még együtt. Mi nagyvárosból jöttünk ide egy időre, ott dolgoztak az emberek és 5 után mentek az oviba. Itt meg inkább munkanélküliek? Teljesen ledöbbenek dolgokon komolyan ..


2019. szept. 12. 08:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%

mi a vidék és a kis település?

Kisvárosban élek, az ovinkban egyáltalán nem támogatták az ebéd utáni hazamenetelt azoknál sem, ahol volt kistesó otthon anyuval. Teljesen megborítja mindenki napirendjét és a délutáni játék amúgy is a legjobb.

4 után mentem a gyerekért, de volt, hogy 5 is elmúlt, mire eljöttünk az oviból, mert még játszott, én még beszélgettem, stb.

2019. szept. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Főleg falukra gondoltam.
2019. szept. 12. 08:57
 3/28 anonim ***** válasza:
87%

Ha 5ig van ovi, akkor az óvonő nem kötelezheti a szülőt, hogy ebéd utan elvigye.

Nekem meg akkor se szóltak, mikor itthon voltam táppenzen terhesen, vagy mikor megszületett a kisebb. Mikor a nagy nem akart aludni azóta hozzuk el ebéd után.

2019. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ezek a falusi nők nem is akarnak visszamenni dolgozni. Panaszkodnak, mert panaszkodni szeretnek, de igazából még jól is jön nekik, ha az óvónö arra kéri őket, hogy vigyék haza hamarabb a gyereket. Így van mire fogni a munkakerülést. Így nem azt kell mondani, hogy nem akarok dolgozni, hanem azt, hogy nem tudok a gyerek miatt. (Akinek nem inge, nem veszi magára nyilván.)
2019. szept. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
36%

Falusi oviban dolgozó óvónőként én 4 kategóriára tudnám osztani az anyukákat ilyen szempontból:

1. otthon van tesóval, elviszi ebéd után, nem hozza be ügyeletre, nyáron, stb. Jelenleg én is ez a kategória vagyok, jobban szeretem, ha itthon alszik mindegyik.

2. otthon van tesóval, de ilyen-olyan kifogásokkal sosem viszi haza, ő jön az egyik legkésőbb délután és minden ügyeletre bedobja a gyereket. Ezt én őszintén nem értem, hiszen ha otthon van, miért nem akar a gyerekeivel lenni?

3. dolgozik látástól Mikulásig,

2019. szept. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

Bocs, elküldtem. Szóval dolgoznak, nagyon sajnálják, hogy így van, de korán hozzák, kédőn viszik a gyerekeket. Ügyeleteket igyekeznek megoldani, mikor, hogy sikerül. Ők tök sokat foglalkoznak a gyerekekkel általában, és nálunk mindig ezek a rohangálós anyukák a leglelkesebbek, ha valami kézműveskedés vagy kertrendezés van.

4. valami csoda folytán talált részmunkaidős állást, így bent alszik a gyerek, de 3-ra ébresztésre már ott van az ajtóban, a délutánt együtt tudja tölteni a család.

2019. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is megpróbálták eljátszani az óvónők azt, hogy legkésőbb 3-kor mindenki vigye haza a gyereket, mert elkezdenek takarítani. Nálunk hivatalosan 6-18-ig van nyitva.

Mivel a legtöbb szülő dolgozik, ezért beszéltünk az óvoda vezetőjével. Azóta ugyan húzzák a szájukat, de nem mernek szólni, ha valaki csak 5-kor megy a gyerekért.

2019. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

Na igen, a vidék az pl. vidéki nagyvárost is jelenthet.


Mi vidéki megyeszékhelyen lakunk, feleségem még gyesen van a kicsivel, mégis csak uzsonna után (3 óra után) megy a gyerekért. Ha pedig jó idő van, és kimennek az udvarra, még akkor is morog a gyerek, hogy maradna még ott. Pedig amúgy szívesebben van otthon, mint óvodában.


Mondjuk nagy kérdés, hogy mekkora a kert, a háztáji. Mert ha a munkanélküli anyuka veteményez, szőlőt, gyümölcsfákat rendez, kapál, öntöz, terményt leszed, azokat feldolgozza, befőttet, lekvárt készít, netán csirkéket is tart, akkor megértem, hogy nem akar és nem is éri meg neki eljárni dolgozni, hogy rohanhasson minden nap haza 5-re a gyerekért és a kertre se legyen ideje.

2019. szept. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%

"Mondja neken egy hölgy, hogy nem tud elmenni mert legkésőbb 3kor el kell hozni a gyereket..Mondtam neki nem kell, 5-ig van ovi, nem az óvónő mondja meg mikor hozod el. Aztán csak pislog rám, hogy hát jó lenne valami igen mert munka lenne csak 3ra nem ér haza..És inkább munkanélküli, de már alig élnek meg. Mai sztori.."

Pontozzatok le nyugodtan megint, de ez mi, ha nem munkakerülés? Jaaa, magatokra ismertetek? Valóban, hiszen akinek most a gyereke oviban van és dolgozik, az valószínűleg nem ér rá gyakorizni.

2019. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Részlet a nevelési törvényből:


"Az óvodai nevelés finanszírozott időkerete magába foglalja a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokhoz, a teljes óvodai életet magában foglaló foglalkozásokra fordítható heti ötven óra időkeretet (napi 10 óra)..." [Nkt. 8. § (3)]


Tehát ha 7-kor beadod a gyereket és csak este 5-re érsz oda, akkor is időben vagy, az óvodának egy szava nem lehet. Persze nekik is jobb, ha a gyerekek nagy része elszivárog már ebéd, majd a délutáni alvás után, de ha egy gyerekért csak este 6-ra ér oda a szülő, akkor is ott kell vele lennie egy óvónőnek.


A szülőket én sem értem - főleg azokat, akiket írtál, hogy inkább a munkanélküliség, mert az óvónő... Ők valszeg tényleg nem akarnak dolgozni, ez csak kifogás.

2019. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!