Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyit utaztok gyerekkel?

Ti mennyit utaztok gyerekkel?

Figyelt kérdés

Csomó ismerősöm látom, hogy már egész kisgyerekekkel is utaznak állandóan.

Csak én vagyok ilyen, hogy nem merek vele menni sehova szinte? 1.5 éves..El se tudom képzelni még hogy több napra elmenjünk. Igaz anyagilag se férne most bele, de mégis. Miből és hogyan oldanak meg ennyi utazást sokan? Van aki itt szintén sokat megy? meséljen már róla kicsit hogy milyen.


2019. szept. 25. 13:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%

Mi is sokat megyünk.

10 hónapos most.

Már voltunk vele nyár elején wellnesselni, akkor volt 6 hónapos. Az volt az első.

Most voltunk 2 hete Dániában, tavasszal Lisszabonba megyünk, jövő nyáron Bulgáriába 1 hétre,jövő ősszel Zakopane, meg még valami itthoni wellnesst nézek majd, most az esztegomi Portobello a szimpatikus, elég sok gyerekbarát szolgáltatása van.


Egyáltalán nem rossz gyerekkel menni, ha szoktatva van hozzá akkor élvezi ugyanúgy, nem kell vele kínlódni. És nagyon élvezi ő is. Hogy értve miből és hogyan? Anyagilag? Hát dolgoznak pl és tesznek félre. Mi legalábbis igen. Amit felsoroltam durván 900.000 ft/év, annyiből kijön nekünk is a Dánia-Portugália-Bulgária-Lengyelország-Esztergom wellnes. Az egy évben havi 75.000 ft félretevés, annyira nem nagy cucc, 300.000 körül félreteszünk havonta, abból bőven kijönne több is, de kb ez így elég nekünk.

2019. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Mi is megyünk mindenfelé. Nálunk 3 gyerek van, átlag fizetésből élünk, elvagyunk. Ha van valami akciós wellness hétvége, simán elmegyünk. A legkisebb nem volt 1 éves, amikor már mentünk mindenfelé. Nyaralás is minimum 1 hét, de kirándulni, utazgatni is nagyon szeretünk.
2019. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Első, már ne is haragudj, de nem sokan tehetik meg fiatal házasként, hogy havi 75 ezret félretegyen, hanem örül, ha hónap végére marad még pénze. Elképzelésed sincs, hány szülőnek gond csak az őszi/téli cipők, kabátok, anorákok megvétele? Nem tudom, te hol élsz, de egy Gyed-ből és átlag fizetésből élő fiatal pár, akiknek még lakáshitele is van, igen szűkösen élnek.
2019. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

Jó első, te vagy Mrs Milliomosasszonyka, el tudsz tenni 300ezer forintot. Ha havi 800eft-1milla lenne a bevételünk, mi is eltennénk ennyit, mert kb 4-500ezerből élünk 4en. De a kérdező apartmanba nem tud elmenni, nemhigy wellnesszbe. Ami amúgy szerintem f..zság, de te tudod.

Örülj neki, hogyévi 1 millából nyaraltok, de egy kicsit jobban megbecsülhetnéd a pénzt.

Kérdező, mi 6 hossal voltunk nyaralni, imádta, alap csak a nagyert megyunk oviba,vagyjátszira, sokszor 1 napos progik vannak inkább.

A naggyal 3 hós koraban mentünk először. Szuper volt.

2019. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mivel az apukájának az egész családja külföldön él, 3 hónapos korától rendszeresen utaztunk ki. Többször egyedül mentem vele repülőn, a személyzet mindig segített. És kint is sokat jöttünk-mentünk vele, meg belföldön is. És az miért baj, ha valakinek telik rá? Gondolom nem lopták a pénzt, és vannak jól kereső emberek is.
2019. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

"Örülj neki, hogyévi 1 millából nyaraltok, de egy kicsit jobban megbecsülhetnéd a pénzt."


Az élményeket, emlékeket soha senki nem veszi el tőled. Mi is sokat költünk utazásra, miért ne becsülnénk meg ettől a pénzt. Szorgalmasan tanultunk és dolgoztunk, megérdemeljük a pihenést, lazítást.

2019. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell irigykedni!


Megtehettem volna, de nem.


Utáltam minden kinti percet, hangos üvöltés, iszonyat, harapós hiszti, alvás, nyüszögés, akarom, emberek beszólogatása, tanácsai, pelenkázás, napközbeni 2 alvás..


3 évesen vittem először strandra is, így is kegyetlen volt szaladni a medence partján a vizes kövön, kenegetni, mert leég, akkor belemegy a szemébe a krém, belenyomja a klórosvizes kezét a szemébe, üvölt, vizes lesz az arca, üvölt, folyamatosan wcre rohangálni, nem eszi meg a strandos kajàt, átöltözni az egyméteres kabinban..


Aztán hotelben először 4 évesen volt.


Rohant, kiakadt, ha nem nyomott gombot, semmi nem felelt meg a svédasztlról, nem mehetett bàrmelyik medencébe, bemászott az asztal alá étteremben, folyamatosan rettegtem az erkély miatt, itt is lenyomott pár hisztit..


Kegyetlen volt, 4 éves korában 3x voltunk ugyanott. Aquaworld hotel, hiszti mert hideg a víz, zavarta a fröcskölés a wellnesseseket, hiszti mert nem mehet a csúszdára, hiszti mert túl kicsi a gyerekcsúszda, hiszti mert az élőzene hangos, hiszti mert nem mehet élőzenére táncolni evés közben, hiszti hiszti hiszti..


5 éves lett, beterveztem az első repülőutat, de mielőtt véglegesítettem volna a dolgot olyan hisztit levágott, hogy úgy döntöttem, ezt mèg nem bírnák az idegeim.


Saját meglátásom szerint aki kisgyerekkel utazik/nyaral, annak olyan vastag a bőr a képén, hogy vagy a körülötte lévők nem érdeklik(üvöltő gyereket nem csitít, nem tart helyén, kanapén pelenkáz, fürdőpelust alig ellenőriz, rossz medencébe megy, gyereket meztelenül hagy), vagy a saját gyereke nem érdekli(nem keni be, nem játszik vele, hagyja üvölteni, szaladni a vizes kövön, nem érdekli, ha nem eszik, ha foltos a ruhája, nem a gyereknek megfelelő medencében vannak, így a gyerek nem megy vízbe, csak ő, stb)


Hullámmedence lépcsőjén 4 éves kislány lila szájjal tökegyedül didereg. Anyuka apukával tőle 5 méterre a medencében smárol. Azt hittem szerencsétlen gyerek elveszett, de nem, csak a szülei tettek rá.


Anyuka napágyon fekszik, gyerek 2,5-3 éves, a wellness medence lépcsőjén a vízben, kakis pelenkában tökegyedül 15 percig.


Gyerek mint az őrült szalad az étteremben az emberek közt, szülők az asztalnál étkeznek, 2 éves kisfiú.



Gyerek üvölt a babakocsiban, szülők az asztalnál esznek, egyik a lábával rezegteti a babakocsit evés közben!

2019. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Miss millimoska?

Attól távol állok sajna :D

Havi 90 ezres lakástörlesztőnk van még 14 évig :D

Ja és szintén gyeden vagyok, a gyed maximalizálva van, 156.450 ft max gyedet kapok meg 12.200 ft családit :D Micsoda vagyon. Meg mellette eljárok dolgozni minden szombaton, 4 szombatra kapok kerek 50.000 ft-ot. Meg a férjem keres 350 ezret. Anyagi segítségem 16 éves korom óta nincs, azóta dolgozok, estin érettségiztem. :D Ja van 26 évesen 10 év munkaviszonyom, na ez különböztet meg engem a többségtől aki ennyi évesen még tanul kb.. Meg hogy én gyed mellett is felkelek szombar hajnal 3kor és elmegyek egy napot dolgozni. Valamit valamiért ☝


1es vagyok, lehet lepontozni..

2019. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem extràn sokat, de megyünk.


A nagyszülők 200 km-re laknak.

Oda több napra megyünk, általában panzióban alszink.


De 10 hónapossal voltunk Németországban (650 km)

2-szer kellett megállni.


Gyakran alszunk házon kívül.


Anyagi és időbeli okok miatt kevesebbet megyünk, mert most aok a házzal kapcsolatos költségünk.

Férjem munka mellett esti suliba is jár..

Nem sok kapacitása van menni.

2019. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem miért kell lepontozni azt aki megteheti, hogy utazzon?!?

Mi szerencsések vagyunk, egyik nagyszülő a balatonnál lakik, így fél éves kora óta jár a fiunk oda nyaralni rendszeresen, ezen kívül kb negyedévente megyünk pár napokat welnessezni. És kb havi 1-2x egy napos kirándulásokra.

A gyerek kiskorától imádja a vizet, soha nem sírt, nem hisztizett sehol, pici kora óta élvezi a nyaralásolat, valamennyire szoktatás kérdése is szerintem, és persze gyerek habitus függő.

Mi mindig gyerekbarát helyre megyünk, ahol jobbára gyerekesek nyaralnak, így nem kell senki szájhúzását nézni ;)

Már 5éves, a "sima" kirándulós, túrázós programokat is szereti, de mindig szempont a cél kiválasztásánál, hogy neki való is legyen.

Mi a férjemmel mindketten dolgozunk, hiteleink nincsenek, így nem megerőltető kiadásban sem, a nyári egy hetünk pedig szép kártyáról megy, amit egész évben erre gyűjtünk.

2019. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!