Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen adventi naptart szoktat...

Milyen adventi naptart szoktatok adni a gyerkocnek?

Figyelt kérdés

Akiknel szokott lenni...


Ti vesztek adventi naptarat, ha igen milyet?

Esetleg keszitetek?


4 eves a kisfiam, tavaly kapott egy rokontol hagyomanyos csoki adventi naptarat, tetszett neki, hogy minden nap nyithatott egy kisablakot.


Gondoltam ra, hogy iden is meglepem, de nem edeseggel szeretnem, mert azt nem igazan eszunk, nem is kifejezetten szereti.


Neztem a kimondottan gyerekeknek keszult adventi naptarat, kis ajandekokkal. Valakinek van tapasztalata ezekkel?


Illetve arra is gondoltam, hogy keszitenek neki en, es kulonbozo dolgokat raknek bele, de kreativitashoz otleteket kell gyujtenem, mert eleg gyatra a fantaziam 😄


2019. okt. 5. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eddig mindig én készítettem a gyerekeknek. Szoktam rakni pici labdát, radírt, lányoknak hajgumit, kedvenc mesehősös/állatos bugyi/zokni, mágnes, hógömb, angyalka, kisautó, szobafalra ragasztható dísz, ablakmatrica, karácsonyi színező... Idén azon gondolkozom, most már mindhárom iskolás, hogy több közös program lesz a naptárban, mozi, közös díszkészítés, mézeskalácssütés, ilyesmi. Én a naptárat is magam szoktam készíteni, de lehet kapni zsebes naptárt, amibe Te rakhatod az ajándékokat.
2019. okt. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Idén én csinálom nekik, már hetek óta gyűjtögetem az apróságokat hozzá. Lesz benne édesség is, de készülök pl nyomdával, fiúknak kisautóval, lánykának hajcsattal. Ilyesmik kerülnek bele.
2019. okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom hogy all a rajzolassal de pl volt a bogyo es babocanak minden napra egy szinezos adventi konyve. De ha szjnezni nem szeret, keszithetsz neki: mindennapra egy rejtveny. Vagy ha a fejtos feladvanyos folgokat nen szereti, egy baratnom pl mindennap egy kisautot adott (volt is hiszti mikor letelt a 24 nap es tobbet nen járt....)


Nalunj tavaly csoki volt, bolti naptar. Elotte levo evben en keszitettem, akkor egyik zsebbe matrica kerult, masikba csoki...mersekelve igy az edesseget.


Iden tuti vezsek egy egy fuzetet, boritojara valami karacsonyi dekort, és minden napra rajzolok nekik vagy egy rejtvenyt (pl utkereso kulonbsegkereso parosito srb vagy egy szinezot mert most ezeket imádják.

2019. okt. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Sot ugy fogom csjnalni h boritekba teszem nekik, 24 kártyát. És azokon lesz a feladvany. Es mindig cska a legfelsot vehetik ki. A fuzettel az a bajom hogy meglesik a kovetkezo napit :)
2019. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig készítettem. Kicsi dolgokat vettem az év során, pl. radírt, hajcsatot (kislány), színes dobókockát, persze azért volt egy kevés édesség is. Mindet külön becsomagoltam, úgy néztek ki, mint a kis ajándékok, vékony arany zsinórral átkötve. Vettem egy nagyon pici mű fenyőt, arra akasztottam fel. Minden nap leakaszthatott egyet, bármelyiket. De nem muszáj a mű fenyő, beteheted egy cipős dobozba is, amiből húz. Ha kreatívabb vagy, az interneten számtalan ötlet van. Pl. pici számozott zoknik.
2019. okt. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Tavaly Lego adventi kalendáriumot vettem, nagy legósok a gyerekeim, nem olcsó egy ilyen adventi naptár, de megéri!
2019. okt. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mi tavaly ilyet csináltunk a kislányom barátnőjének, ajándékba. Nagyon mutatós, egyszerű, és azóta is használja, tárolóként.

Annyit variáltunk, hogy nagyobb gyufásdobozból csináltuk, mi olyat használunk a kazánházban.


Az enyéimnek varrtam. Elég nagy lett, kb. akkora, mint egy nagypárna huzata. Egy sima lepedőt vágtam szét alapnak. Erre 24, kb. tenyérnyi zsebeket varrtam, mindenféle maradékból. A fiúnak kék színekből, a lánynak piros mintásakból. Régi pizsamából, szakadt konyharuhaból, stb.

A maradék helyre hímeztem angyalt, karácsonyfát, meg ilyesmit. Szebb lett, mint a bolti.

A zsebek elég nagyok, hogy beleférjen kisautó, radír, stb. Édességnek szaloncukor.

Eleinte úgy csináltuk, hogy reggel betettük abba a zsebbe a meglepetést, amelyik nap következik. Külömben egy nap alatt kirámolják.

2019. okt. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én csokinaptárt veszek neki .annak nagyon örül mindig .
2019. okt. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De jó, nem gondoltam, hogy még ennyi ötletet is kapok, hogy mit rakhatnék bele!


Most már biztos, hogy én fogom csinálni.

2019. okt. 6. 08:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 éves kora óta ugyanolyan az adventi naptár, csak mennyiségre nő.

Veszünk egy x darabos puzzlet és szétosztjuk 24 fele. Karácsonyra megvan a teljes kép. (Persze előző este kirakjuk mi, hogy egymás melletti elemeket kapjon minden nap)

Már a héten elkezdte mondogatni, hogy kíváncsi idén milyen kép lesz a naptárban :)

Igaz ehhez kell, hogy a gyerek szeressen kirakózni...

2019. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!