Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amelyik kisgyerekkel bugyután...

Amelyik kisgyerekkel bugyután gagyog a szülő, az mind később tanul meg beszélni?

Figyelt kérdés

Nem vitát akarok szítani, a kíváncsiság hajt.

Családunkban van példa normálisan beszélő szülőkre és idegesítően gagyogókra is.

Konkrétan a fiam még 2 éves se volt mikor elkezdett beszélni, most 2,5 évesen már szép összetett mondatokban beszél.

Bátyámék kislánya szintén majdnem 2,5 éves, de mai napig csak pár szót mond, legtöbbet a saját babanyelvén.

Viszont az ő szülei nem úgy beszélnek a gyerekkel, mint egy értelmes emberrel, hanem, mintha egy szellemi fogyatékos, vagy mi lenne, a gyerek szavait tanulták meg és használják ők nála és ez nem csak engem irritál borzalmasan, hanem a család többi tagját is, szerintünk ez nagyon nem normális és hátráltatja a gyerek fejlődését.

Konkrét példák: Timike isz? ( Timike iszol?), Kérsz susut? ( Kérsz sütit?), Ott a habó. ( Ott a labda ).

És persze a többi szokásos dolog, hogy a kutya az nem kutya, hanem vauvau, a mentőautó az nínóka stb.


Szerintetek is káros a szülőnek ennyire átvenni a babanyelvet egy már majdnem óvodáskorú kisgyereknél?

Mondjuk én nem pártolom ezt a kezdetektől, születéstől fogva, de nagyon kíváncsi vagyok mások véleményére is.


2015. aug. 19. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván a gyerek azt tanulja meg, amit tanítanak neki, amit folyamatosan hall. Vannak olyan felnőttek, akik gagyognak a gyerekkel, vannak akik az első pillanattól úgy beszélnek vele, mint egy felnőttel. A középút lenne a normális. Amúgy nem kellene a gyerekedet csodagyereknek, magadat meg minta anyának tartani, a testveredeket meg leszolni.
2015. aug. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyerek átlagosan 2,5 évesen kezd el beszélni, azok is akikhez másképp beszélnek. Ez elől vannak kivételek, van aki előbb, van aki később. A tesód gyereke teljesen átlagosan fejlődik, ilyenkor még sokan beszélnek így, csak szavakat mondanak, aztán hirtelen beindul majd. Semmi baj nincs vele. Majd megtanulja, hogy a kutya nem vauvau hanem kutya, ezzel sincs baj hogy így hívják előtte, inkább szerintem te gondolod magad túl tökéletesnek.
2015. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nagy a család,sok a gyerek,tényleg sok.Tesónként min. 2-3. Szóval látok sok a sajátommal egykorút nap mint nap,hogy hogy fejlődik. A hugom sokat gügyög a lányának, a gyerek másfél éves és ha nem is folyékonyan,de teljesen érthetően,már már mondatokban beszél.És nem túlzok,másfél éves a gyerek. A sógoroméknál a fiúk elég későn kezdtek el beszélni,nálunk a lány nagyon hamar 2 évesen már folyékonyan tolta,verselt,mondókázott,és én is gügyögősebb fajta vagyok amúgy. A középső gyerek, a fiam viszont azt hittem soha nem szólal meg,majd a kicsi,aki szintén fiú,megint csak 2 évesen már rendesen beszélt. Gyereke válogatja... nem hinném hogy ha egy 2 évest teljesen felnőttként kezelnénk,és úgy beszélnék velük,hamarabb megtanulnának beszélni.Sejpesnek lehet sejpes,lehetnek olyan beszédhibái,hogy kis logopédiai segítségre lesz majd szüksége az oviba.. ezt nem tudhatjuk. Sokkal könnyebb nekik kimondani hogy,,vauvau,, mint hogy kutya,vagy ép túl bonyolítva,még a kutya fajtájára is utalnia kell a gyereknek. Láttam már ilyen szülőt! Higgyétek el,meg fognak tanulni normálisan beszélni,ép csak időt kéne nekik adni! És hagyni normális ütemben fejlődni az agyukat. Nem lesz se több se kevesebb egyikőtök gyereke sem!
2015. aug. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez már megint olyan álkérdés, hogy csak azt akarod hallani, hogy igen, te vagy a jó szülő, nem a sógornőd. Nem értem, tényleg nincs más, ami építhetné az önbizalmad.


Ettől függetlenül érdemes úgy beszélni a babával, mintha felnőtt lenne, nem megtanulni a babanyelvet.

2015. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én már a nagyobb tesóra is rászólok,hogy mondd csak rendes hangon,értelmesen,magyarul a huginak,mert igy fogja megtanulni.nem értelmi fogyatékos,csak kicsi.persze az ő nyelvén,nem választékosan,hanem ,hogy megértse.a ninós autó belefér szerintem egy 2 évesnek,az én kislányom is szokta mondani,hogy vau-kutya,de nyilván utánzással tanul a gyerek
2015. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szülő, mikor olyan selyítve, irritálóan beszél a gyerekhez, az a gügyögés. A gagyogás az egy teljesen egészséges állomása kisgyerek beszédfejlődésének, ne keverjük össze ezt a két szót.


A vauvau-val, nínós autóval nincs semmi gond, ezek nincsenek eltorzítva, csak hangutánzó szavak. Ezzel van a gond:


"deje ide édesz kici kince anyájának, adok neted iszikát"


Na itt el vannak torzítva a szavak direkt, nem létező szóalakot használ (nincs olyan szó, h iszika) és még egy nyelvtanilag helytelen is van benne (anyája).

2015. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért a "még 2 éves se volt" az nem olyan kirívóan korai ám :)

De egyébként szerintem inkább a helyes beszéd rögzülésében van szerepe annak, hogy a szülő hogyan beszél a gyerekhez. Ez a "Timike isz?", hát ez valami borzalom.

Viszont érdekes módon az én fiam elég későn kezdett beszélni, kétéves elmúlt már, mire méltóztatott megszólalni, pedig én mindig normálisan beszéltem hozzá, de persze úgy, hogy ne legyen túl bonyolult, szóval igyekeztem rövid szavakkal, rövid mondatokkal kommunikálni vele, de nem hülye rövidítésekkel meg kifacsart szavakkal. De a fiam az a típus volt, aki az ég világon mindent megértett, csak beszélni nem volt kedve. Inkább csak gyűjtögette magában a szavakat, aztán egyszer csak elkezdte mondogatni őket, és két hónappal az első szava után már mondatokat mondott.

2015. aug. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!