Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munka mellett ti főztök még...

Munka mellett ti főztök még otthon? Hogy oldjátok meg úgy, hogy közben a gyerekkel és a férjetekkel is tudjatok foglalkozni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől megy oviba a lányunk, én pedig újra dolgozni fogok. Viszont akkor a mostani rendszerünk borul... Nem vagyunk az éttermezés ellen, pl. mielőtt a lányunk megszületett, egy egyszerű tésztás ételt sem bírtam megcsinálni. De az utóbbi 1-2 évben igyekszem én főzni, nagyon jól megtanultam szerencsére, de még így is hetente beülünk valahová ebédre, vagy rendelünk valamit.


De munka mellett nem fogok tudni még kétnaponta sem elbíbelődni 2-3 órát a konyhában. Ráadásul az első évben nem is fog még ottaludni az oviban, szóval délután 1-től 4-ig valószínűleg más lesz vele itthon. Később is hazaérünk 3-4 körül, nekem lehet, hogy még kell itthonról is dolgoznom néha. Ahogy ismerem, az óvodában semmit nem fog megenni, tehát nem fogja csendben megvárni, amíg én nekiállok itthon sütni, főzni. Meg őszintén, nem is szeretném, hogy azt az időt, amit velük is tölthetnék, főzéssel töltsem inkább.


Ezért arra gondoltunk, hogy hétfőtől csütörtökig étteremből oldanánk meg az itthoni étkezést. Ez szerintetek így elfogadható? Működhet? Vagy család és munka mellett hogy szoktatok minden nap sütni, főzni valamit?


2018. márc. 11. 11:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%

Ha van rá keret, rendelj nyugodtan.

Mi úgy oldjuk meg hogy az apja mikor délutános, megfőz délelőtt. Ha éjszakás az egyik nap én főzök a 2 nap múlva ő.

Ha dékelőttös is felváltva főzünk, így felváltva tudunk a lányunkkal abban az 1 órában,még a másik a konyhában tüsténkedik.

Többnyire úgy főzünk h 2 napra elég legyen.

2018. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem semmi probléma nincs azzal, ha néha étterembe megy a család, mi is szoktunk ha úgy van.


Mi úgy szoktuk megoldani az étkezést, hogy hétvégén több adagot is főzök, pl húslevesből, amit le lehet fagyasztani, ha kiveszed, kis zöldség bele, 10-15 perc alatt megvan, krémlevest is szoktam belőle csinálni, krumpli+brokkoli/poréhagyma, és kész is. Pörköltből is lehet fagyasztani, stb.

Tésztás ételek, rizs is hamar megvan, nyílván olyat gondolok ki ami kb 1 óra alatt elkészül, néha még picur is segít :) a rakott krumpliba imádja rakosgatni a hozzávalókat.


Apu is szokott segíteni, ha esetleg nekem még itthonról kell dolgoznom vagy a lánykával vagyok, akkor apa főz


Ha egyáltalán nincs idő főzni, akkor jöhet a hideg/melegszendvics, bundás kenyér, pirítós,


De egyébként mi is járunk étterembe, bár nem olyan gyakran, talán havi 2x, én igyekszem mindig főzni valamit, meg ugye van férjem segítségnek


Én nem kövezek meg senkit, aki eljár, tök érthető, aki emiatt beszól azzal ne foglalkozz

2018. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%

Igen, főzök munka mellett. És igyekszem nem csak gyors kajákat (pizza, tészta) csinálni.

A nagyobb lányom (8) itthonról viszi a napi 3x-i étkezést a suliba. Kb 2 hetente visz rendelt ebédet, amúgy házikoszt :)

Általában 5-6 körül kezdek főzni, levesből csak gyorsat (paradicsom, valamilyen krémleves, alma/vegyes/meggy leves, tojásleves, ilyenek). Amíg főzök, addig úgyis fürdés, vacsi, ilyesmi van. Igyekeszem úgy alakítani, hogy egyik nap levest, másnap csak másodikat kelljen főznöm.

2018. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igen, ezt nekem is mondták már, hogy főzzek mondjuk vasárnap, és azt ehetjük még hétfőn és kedden, meg fagyasszak le szószokat, húsokat, leveseket és azokat olvasszam ki...

Viszont egyikünk sem szereti több napon át ugyanazt enni, a férjem meg undorodik a lefagyasztott, hűtőben lévő dolgoktól. Ő főzni sem igazán szokott, meg akkor ugyanúgy lennénk, csak helyettem ő lenne a konyhában. :)


Ráadásul a lányom eléggé válogatós, így előre félek, mi lesz az ovis korszakban.

2018. márc. 11. 11:46
 5/30 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell olyan eteleket választani hétköznapra, aminek 2-3 óra az elkészítési ideje.
2018. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Levessel, főétellel és körettel, plusz valamilyen édességgel, desszerttel utána és még az elpakolással később elég könnyen összejön a 2 óra.
2018. márc. 11. 11:57
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Házi desszert, édesség gyerekkoromban is csak hétvégén volt, és más barátaimnál se volt máshogy.
2018. márc. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

De miert kene mindennap levest es desszertet is kesziteni? Sztem ne bonyolitsd tul. Es nem is tul jo este 3 fogasos vacsit enni. Az maradjon meg hetvegere, ha annyira igenyled. Hetkoznap pedig ossze lehet dobni olyan kajakat, amik 1 ora alatt elkeszulnek es nem is kell ott allni mellettuk. Pl. teszta etelek, ragus csirkes kajak, brassoi, sutoben sult husok, rakott krumpli, fozelekek. A koretet is pl. rizs, bulgur, krumplipure is csak felteszed foni, nem kell ott allni es nezni.

Egyebkent rendelni se rossz otlet, de ha valogatos a lanyod, akkor eleg nehez lesz mindig olyat rendelni, amit o is megeszik. Te meg azert is ered mar az izleset, tudod, mit es hogyan szeret.

2018. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
47%
Te vagy az, aki ki se viszi délelőtt levegőzni, mert a tűzhely mellett állni fontosabb?
2018. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Szerencsére ha megtaláljuk a kedvenceit, azokat megeszi probléma nélkül. Viszont az ovis étkezésre kíváncsi leszek, mert az egyik barátnőm lánya mindenevő volt az ovi előtt, de tényleg... Most pedig fél éve ovis, és ott semmit nem hajlandó megenni az üres tésztán kívül.


Utolsó, nem vagyok olyan anyuka, akinek a főzés szent és sérthetetlen. :)

Nem esek kétségbe, hogyha rendelni kell egy pizzát, vagy a séta végeztével egy étteremben ebédelünk inkább. Sokkal inkább vagyok a lányommal, foglalkozom és játszom vele, pont ezért érdekel, hogy ki hogyan oldja ezt meg, ha már dolgozik is.

2018. márc. 11. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!