Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek mindig jut ido minden...

Nektek mindig jut ido minden nap jatszani a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Elvalt anya vagyok ket gyermekkel.

Kethetente apukajuknal vannak.Hetkozben egyszer vagy ketszer alszanak ott.Sajnos nem tudom minden nap ugy alakítani,hogy le tudjunk ulni jatszani.Van mikor jatszoterre megyunk vagy egyutt panírozunk egyutt programozunk es jatszani is szoktunk .Sok tarsas,baba mindenfele jatek van .Minden este agyban ciroka es beszelgetes.

A minap egy ilyen agyban beszelgetes alkalmaval mondta a kisebbik gyermekem,hogy szoktak egyesevel beszelgetni a gyerekekkel a pedagogusok.Kerdztem,hogy mikrol?

Azt mondta,arrol pl.hogy a nagytesoja(5,5 evvel idosebb)nem jatszik vele.Sajnos ez igaz,a korkulonbseg es a nagylany igencsak kamaszodik.Mikor harman leulunk jatszani van hogy kudarcba fullad az egesz,mert a kisebb csak magara akarja a figyelmet es piszkalja a nagyot.

Kerdeztek ,hogy anya szokott veled jatszani?Azt mondta,hogy nem,anya dolgozik.

Apa szokott veled jatszani?Igen,apa szokott velem jatszani.

Mivel velem elnek a gyerekek eleve tobb idonk van egymasra es jatekra megha nem is minden egyes nap jon ossze.

Igazabol egyszerre lettem nagyon szomoru,hogy ezt mondta az oviban,hogy anya nem jatszik vele es egyszerre lett iszonyat lelkifurdalasom emiatt.Valoban sokszor ugy elmennek a napok,hogy jatszoter es egyuttes bevasarlas utan meg napi procedura stb.utan hulla vagyok es alig varom ,hogy bedoljunk az agyba es mese vagy dumcsi es ciri es szunya.

Miert van az,hogy a velem valo jatek/idotoltes nem ugy marad meg a gyerekben,hogy ezt hallom vissza az ovis beszelgetesekbol??Rengeteg idot es minosegi idot toltok veluk azon felul hogy egyedul viszem a mindennapokat,ha betegseg van mindig en intezek mindent stb.stb.tudom ez teljesen mas.Megis valahol rosszul esik hogy ezt hallom.

Mikor egyutt eltunk apukaval,keson jott haza,csak a sajat dolgaival foglalkozott es nagyon keveset jatszott veluk.

Termeszetesen orulok,hogy nem fordított hatat apuka es hozza viszi oket de most nagyon elkenodtem.Nem tudok kette szakadni es tokeletes lenni.

Talan lehet ha minden nap jatszanank,akkor is apaval valo elmenyek maradnanak meg bennuk,mert ott kevesebbet tudnak lenni.Nalatok hogy mukodnek ezek a dolgok?

En most szarul erzem emiatt magam es megprobalok tobbet jatszani vele/veluk.


2019. okt. 9. 22:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül tolni sokkal nehezebb. Amikor minden csak rád szakad. Tudom, én is így csinálom.


Csodálom azokat az anyukákat, akik szintén tök egyedül (de tényleg egyedül, nem úgy, hogy a nagyi(k) is besegít(enek) pikk-pakk gyönyörű tisztaságot tartanak, minden nap leülnek játszani, FŐZNEK csupa egészséges kaját (persze fél óra alatt összedobják) persze együtt a gyerekkel, szuper munkahelyük van és jól is keresnek, mindezek mellett olvasnak és a testüket is karban tartják. És minden este időben ágyba kerülnek a tiszta és jóllakott gyerekek. Én ezt őszintén csodálom, mert nekem sem megy és nálunk is az apuka a sztár, aki havi egy alkalommal találkozik vele.


Kérdező, ne bánkódj. Aki volt már ilyen helyzetben az tudja, mennyire nehéz. A gyerekek pedig meg fogják ezt érteni, ha egy kicsit nagyobbak lesznek.

2019. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
2-es:igazabol az írasaidag olvasva megnyugszim,mert ugyan ezeket csinaljuk mi is nap mint nap.Valszínu neki a csak kettesben anyaval szemtol szemben jatek kell to
2019. okt. 10. 13:43
 13/15 A kérdező kommentje:
-kell tobb.
2019. okt. 10. 13:45
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de én is tök egyedül csinálom!


Úgy utálom, amikor valaki egyedülálló szülő(nálunk hetente sincs apuka, meg havonta se, nagyinak heti 4 óra gyerekvigyázás este derogál, ezért kéthetente van 4 óra kimenőm onnantól, hogy elaludt a gyerek..)és erre hivatkozik!


Egyedül is meg lehet csinálni.


Rend van e? Nincs! Rendelni szoktam e étteremből? Igen! De hetente 2x van házikoszt, minden héten sütünk valamit és kosz nincs, csak rendetlenség, az se mindig, hisz hétvégente nálunk is takarítás.


A gyerekem beelőzi a háztartást! Nálatok nem?


Nincs csodás munkám, abból sem vagyok maximalista, de anyagilag megvagyunk bőven.


Nálam az első a gyerekem, megén.


Nincs igényem kondizni, de nem zabálom magam tele vacak kajával(illetve nem mindig, mert mekizni is szoktunk), így 60 kiló alatt vagyok 170 hez.


Ebből is elég az elég jó.


A gyerekkel mozgok, cipelem, birkózunk, kirándulunk, sétálunk, futunk, nem kondiban egyedül.


2 naponta lábborotválás, heti szemöldökszedés, manikűr itthon, napi smink és egy adag jóízlés (netes) vásárláshoz, ez az énidő, vagy csak a csendes fürdés magamban este, mikor hangoskönyvvel meresztem a fenekem vagy egy órát magamban, gyerek 19:30kor kidől, reggel 6:30kor kel.


Nem nehéz odafigyelni a gyerekre, csak akkor, ha fontosabb a patyolat rend, ha fontosabb a munka, ha fontosabb vagy te magadnak, vagy fontosabb az akármi.


Akkor valóban nehéz.


A gyereked nem arra fog emlékzeni, hogy a földre dobta e a szennyest vagy a szennyeskosárba gyerekkorában, vagy hogy hány ruhája volt vasalatlan, vagy heti hányszor főztél és hányszor rendeltél, hanem arra, hogy álltál hozzá a mindennapokban. A szoros érzelmi kapcsolat nem a háztartástól vagy a karrieredtől alakul ki, hanem a vele(az ő szintjén) töltött időtől.


Ha a gyerek szerint ilyen nincs, az nem az elég jó kategória, hanem a rossz!


Ne legyen már az egyedülálló anyákról ilyen vacak kép, ez a normálisokat is lehúzza, piszkosul dühít!


Arról nem is beszélve, hogy akinek a gyerekeit hetente-kéthetente apuka is neveli pár napot, vagy nagyi, az nincs is teljesen egyedül, csak nem él egy fedél alatt a gyermekét szintén nevelő személyekkel!

2019. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Normalis anyuka!

Koszonom a hozzaszolasod.Ebbol is levontam a szamomra fontos kovetkezteteseket!

2019. okt. 10. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!