Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kutya gyerek mellé?

Kutya gyerek mellé?

Figyelt kérdés
Kinek hány éves volt a gyereke amikor bevállalta?írjatok fajtát is de mindenképp olyan érdekel ahol bent lakik a kutyus a házba
2019. okt. 17. 22:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

És tudod mennyi esélye van, hogy ezt elkapja egy kutyától?

Annyi,mint egy sétától, egy koszos kéztől, vagy egy gyümölcstől....

Normális helyen a kutya tiszta és féreghajtott, élősködőmentes, oltott.

Lehet neked újdonság, de a kutyám be van oltva kb 20 betegség ellen, évente újra oltva, rendszeresen féreghajtózva van, és Simparica által nincs benne semmi létező élősködő.

Előbb kap eé valamit a baba mama klubban mint a kutyától.....

2019. okt. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%

Csak akkor, ha volt már kutyád és tudsz vele bánni/azonnal elmész kutyasuliba vele, ahol megtanítanak TÉGED, hogyan kell kutyát nevelni. És a kutyával ugyanúgy naponta foglalkozni kell, lemozgatni rendesen ha esik, ha fúj, ha nyűgös a gyerek, azt a kutyát minden nap többször ki kell vinni, sétáltatni, játszani vele, különben otthon fog őrjöngeni, rágni, rombolni. És meg kell tanítani neki mindent, amihez rengeteg türelem kell, ami rendszerint hiánycikk egy kisgyerek mellett.


Telistele vannak a menhelyek ilyen kidobott kutyákkal, mert a kicsi kutyát akart, anya megvette, aztán utólag jöttek rá, hogy az élő állat nem olyan, mint a plüss, nem marad nyugton, igényei vannak, szükségletei vannak, szokásai vannak, személyisége van... szaporítótól olcsó kutyát venni hazárdjáték, pláne kisgyerek mellé, fajtatisztára meg nem feltétlenül akad többszázezer forint. Akkor megint csak menhely lesz a vége, mert “idegbeteg ez a kutya, féltem tőle a gyermekemet”. Csak úgy vegyen élő állatot mindenki, ha felfogta, hogy élete végéig felelősséggel tartozik azért a neki száz százalékban kiszolgáltatott kis jószágért.

2019. okt. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! 2 éves lányom van, nagyon nagyon állatbarát, akárcsak én. Felmerült hogy veszünk egy kutyát hobbi célra, szóval nem tovább tenyésztésre nem kiállításra mivel én ahhoz nem értek.

Anyukámnak is van egy yorkija és imádják egymást, sokat vannak együtt a gyerek nem nyúzza a kutyát, megöleli, ad neki jutalomfalatot, vagy táppal eteti ha ahhoz van kedve. Játszanak együtt és néha meg is puszilják egymást.

Nálam abszolút nem játszik ez a túl féltés mert elkap valamit, hiszen igaz amit az egyik válaszoló is írt hogy inkább az anyám kutyájának adnék puszit mint néhány (sok) embernek.

Természetesen tudom hogy nem egy plüss állat ezért is fontoljuk át alaposan és főleg az utolsónak címzem hogy elmegyünk megnézzük élőben a szüleit, és azt hogy a kislányom hogyan reagál arra a fajtára, mivel az egy Boston. Illetve hozzáteszem azt szinten a 12es hozzászólónak hogy nem egy szaporítótól szándékozunk vásárolni hanem egy szűrt, törzskönyves szülőktől szinten törzskönyves kis kutyát több százezerért, szóval nem azért vesszük meg hogy menhelyre küldjem, illetve ahhoz nem is lenne erőm hiszen ő is egy családtagnak fog számítani nálunk.

Természetesen tervben van hogy visszük kutyaiskolába.

2019. okt. 17. 23:58
 14/24 anonim ***** válasza:
68%
3 beagle várt itthon mikor hazajöttünk a kórházból. 6,5 éves volt mikor az utolsó elment. 8 éves korában most tavasszal hoztunk 2 beagle babát.
2019. okt. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
19%
2 éves mellé ne hoznék kölyök kutyát.
2019. okt. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
43%

2-es!

Nekünk Staffink van lakásba és imádja a gyerekeket, minden nevelés kérdése! Kár hogy elítélik ezt a fajtát mert tüneményes kutyák ők is!

Amúgy egy tacskó, vizsla, csivava stb. stb. mind tud harapni hisz kutyák!

Kérdező! 2 éves pici mellé Én se vinnék kutyát, nálunk 5 éves volt a lányom mikor kutyánk lett, de jobb lett volna még annál is később pár évvel. Eleinte nagyon lelkes volt, segített körülötte sokat, de pár hét után már sétálni se akart jönni. Esőbe, hidegbe, hóba, nekik sétálniuk kell és ezt nem minden gyerek élvezi.

2019. okt. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
63%

Kislányként foxterrierekkel nőttem fel, macskák is voltak. Soha az ég világon semmi bajom nem lett.

Ha egy állat rendesen van tartva, attól nem kapsz el semmit.


Aki ezt állítja elég alulművelt, ami végülis nem gond, szükség van a közhasznú rétegre.

2019. okt. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%

2 évesem van meg kettő pulim, 13 és 10 évesek. Nem kifejezetten lakásban tartott kutyák, a gyerek így is imádja őket.

Ha volt már kutyád és tudod mivel jár, akkor fel kell tudnod mérni, hogy belefér-e az életetekbe. Itt nem az a kérdés a gyerek mit fog szólni hozzá, hanem, hogy neked (és a párodnak) van-e kapacitása egy másik rátok utalt életről gondoskodni az elkövetkező 10-15 évben.

2019. okt. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%
Nekem 6 éves a kutyám,4 hónaposan vettem,mert az akkori gazdája nem bírta a 2 éves gyereket a kiskutyával.Sokan azt hiszik hogy a kutya az csak úgy van.Hát nem!Olyan mint egy gyerek.Nagyon sok foglalkozást igényel.Az más mikor már itt van a kutya és ugy jon a baba,mint nálunk.(26hkm)De ha nem lenne kutya nem hoznék pici gyerek mellé,mert az olyan mintha 2 kis gyerek lenne.Amugy a fiam 13 volt mikor hoztuk a kutyát,és nem ő akarta hanem én. :))
2019. okt. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
60%
2,5 éves nemetjuhasz mellé érkezett a fiam. Imádják egymást. A fiam most múlt 1 éves, a kutya viszi a lasztit neki. Majdnem minden nap megyünk babakocsistul kutyával sétálni. Már nem támad a babakocsisokra, isszekototte, hogy babakocsi=szuper program. Előtte szetszedte a kerítés is. A következő a kismotor lesz:), amit megtanul, hogy jó dolog. :) örülök, hogy már beérett a kutya, kolyokkent megbolondultam volna gyerek mellett. De az én kifogtam egy hiperaktív, nagyon makacs egyedet....
2019. okt. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!