Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 40evesen még nincs gyerekem...

40evesen még nincs gyerekem lehet még?

Figyelt kérdés

2019. szept. 29. 10:14
 1/7 Derwer ***** válasza:
77%

Ha még nincs menopauza, akkor igen, lehet, bár jóval nehezebben.

De sokkal nagyobb a genetikai rendellenesség és a vetélés kockázata amikre pluszban oda kell figyelni, lesznek plusz vizsgálatok.


Illetve nem árt számolni azzal, hogy a tested lassabban fog regenerálódni és és 60 éves leszel mire a gyermek érettségizik.

2019. szept. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Miért ne lehetne?
2019. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Persze lehet de ha esetleg eddig nem akartál,akkor inkább engedd el.Ha eddig nem lehetett,akkor is inkább engedd el. Persze nem tudjuk a sztoridat de 40 évesen szülni (le lehet pontozni) akármennyire vágysz rá,önzőség. Én mindig arra gondolnék,hogy a gyerekem rettegne folyton mikor veszít el,hiszen már ,,öreg" leszek amikor ő felnő.Veszitsen el fiatalon? Oké,kitolódott ez már szépen. Én is 32 vagyok,szüleim 50esek még mindig de ennyire azért ne.

3 hónapja szültem de bár előbb tehettem volna,mert nagy családra vágytam,de most gyorsan pontyogtassak csak azért.Inkább nem

2019. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2019. szept. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
Lehet és az se igaz, hogy kicseszés a leendő gyerekkel, ma már egy 70 éves is, ha szerencséje is van, jó állapotban van, nem az őskorban élünk. De ha apuka sincs hozzá egyenlőre, akkor már késő, vagy csináltatsz egyet magadnak, de gyorsan kellene.
2019. szept. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván nem komoly a kérdés. Hogy is mondják, trollkodás? De ha komoly lenne, hogy lehet így gondolkodni,mint egyes válaszolók? 40 évesen is lehet valaki nagyon fiatalos és valóban 60-70 évesen is!
2019. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yoda m. ***** válasza:

Hát persze, hogy lehet.

Főleg, hogy a XXI. században (!), s nem a XVII. században élünk. Azért ez nagyon nem mindegy...

Engem is 40 évesen szült édesanyám és semmiféle hátrányát nem érzékelem. Azon túlmenően, hogy 46 éves koromban visszatért oda, ahonnét érkezett. (Tudván azt, hogy később még majd találkozhatunk.)

Ez lenne mondjuk a hátrány...

De van egy csomó előnye is... kezdve azzal, hogy egy 40+ anya (de az apa is) jóval tapasztaltabb, mint 30 , pláne meg 20 évesen. Aztán addigra már kialakítottak a szülők némi egzisztenciát, megélhetési körülményeket... nem is sorolom.

Egy szó, mint száz... épp annyi előnye van a későbbi szülésnek, mint amennyi hátránya. Ami a fontos, hogy legyen tiszta rálátásod mindkettőre (hogy mit nyersz és mit veszítesz), mindig az adott szituáció keretében. Akkor nem nyűg, nem fáradtság, de nem is élvezet, nem kiváltság. Vagyis hosszútávon kiegyenlítik egymást. És ez lenne a normális.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!