Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti erre hogyan reagáltatok...

Ti erre hogyan reagáltatok volna? A kérdés bővebben lent.

Figyelt kérdés
Reggel sétáltunk az oviba, toltam az egyáltalán nem széles babakocsit, a 3 évesem pedig rollerezett mellettem, közben beszélgettünk. Elérkeztünk egy szépen belátható kereszteződéshez, ahol szinte nem jár autó, tehát nem is kell sietni az átkeléssel. (mi itt szoktuk gyakorolni, hogy nem szólok, körül néz-e). Szemből jött át az úton egy férfi, én lehúztam a babakocsit a járda bal felére, hogy könnyen elférjen, a gyerek pedig a rollerrel a járda jobb oldalán lassított körülnézni, és amúgy szépen a szélére húzódott ő is (bár nem ment bele a gazba, lehet hogy ezt nehezményezte aki szemből jött). Nem szűk a járda, tehát simán fel tudott jönni közöttünk. Általában ha valaki jön, szoktam a gyereknek szólni, hogy menjen a babakocsi elé, de mivel pont az úttest előtt álltunk, erre most nem kértem meg, és mivel volt hely, ezért azt sem mondtam, hogy menjen vissza a babakocsi mögé, szerintem simán jó volt úgy, hogy közöttünk átmegy az az ember. Emberünk lelassított még az úttesten, és elkezdte mondani tök indulatosan, hogy "nevelje már meg a fattyát", és továbbsietett. Hát egy néhány pillanatra kizökkentett a reggeli jó hangulatomból, úgyhogy az első döbbenet és hirtelen lefagyás után, mivel már arrébb is volt, utánakiabáltam, hogy őt kellett volna megnevelni, mit képzel, hogy így beszél. Most itt nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki szerint hogyan rontottam el a helyzetre reagálást, egyszerűen az érdekel, hogy szerintetek hogy kell egy ilyen helyzetet lereagálni. Amúgy a gyerekem viselkedésével semmi gond, az óvónő szerint is egy totál értelmes, aranyos gyerek, viszont le vagyok döbbenve, hogy amíg baba volt, mindenki gügyögött neki, meg össze-vissza dicsérte, mint most a kisebbet is, de valahogy az óvodás korosztállyal más a helyzet. Ha nem szépen kézenfogva jön mellettem, vagy épp rossz a kedve, akkor máris rossz esetben beszól valaki, valami elég rondát. Már másodszor fordult elő, hogy valami tök idegen feljogosítva érezte magát, hogy az amúgy minden ismerős szerint jól nevelt gyerekemre, és rám megjegyzést tegyen. Kíváncsi lennék, ti az ilyesmire hogyan reagáltok? (bármilyen rám, vagy a gyerekre irányuló megjegyzést kérlek itt ne kezdjen írni senki, azóta se tudom hogyan bírtam volna nyugodtabban reagálni, ez jött hirtelen "zsigerből", nagyon utálom az ilyen helyzeteket. A gyerekkel utána megbeszéltem a helyzetet az ő szintjén)

2019. okt. 10. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Hogy kellene reagálni? Sehogy. Idegenekkel főleg nem állok le okoskodni, meg vissza se szólnék neki.
2019. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Erre sehogy, mert a bunkó beszólásokat elengedem a fülem mellett. Viszont ha belegondolsz, annyiban igaza van, hiyg egymás emellett kellett volna haladnotok.
2019. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
#2 Miért kellett volna egymás mellett haladniuk? Ezt honnan vetted? Úgy kell haladni, hogy a szembejövő is elférjen, tök mindegy, hogy melyik oldalon, egymás előtt, mögött, mellett, a lényeg, hogy mindenki elférjen. Én is meghökkentem volna, tuti hasonlót reagáltam volna, meg megkérdeztem volna, ugyan miért nem fér el? Meg hogy fattyat csak max az ő anyja szült eddig.
2019. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát 13.08-as, olyan szempontból igazad van, hogy ha kicsit elmebeteg, akkor lehet hogy nem érdemes visszaszólni, ebben a helyzetben én ezt nem bírtam megállni, szerencsére nem sötétben, és elhagyatott helyen mentünk. Ha a másiknak igaza van egy helyzetben, akkor tuti nem reagálok így, viszont akkor nem is mond hasonlókat, mert ilyen beszéd soha sem jogos, akkor sem, ha nem álltunk volna félre. Azért ebben a helyzetben valahogy szerintem meg kellett védeni magunkat. Azon dühödtem fel eléggé akkor, hogy miért nevezi a gyerekemet fattyúnak? Amúgy az előzményekhez az is hozzá tartozik, hogy pont előtte nap mondta a gyerek, hogy valaki „csúfolta” az oviban. (Ez a hároméves gyerek szintjén: „Anya, azt mondta az XY, hogy gyenge vagyok…” „És erre mit reagáltál?” „Azt hogy nem is.” „És ezután mi történt?” „Azt mondta, hogy de.” „És te mit mondtál?” „Hogy nem vagyok gyenge.” „Jól van, ügyesen megvédted magad”). Ha most ezek után nem reagálok semmit, amikor lefattyúzzák a gyerekemet, akkor hogyan tanítom? De ha meg az idegen után üvöltök, akkor az milyen példa? :-D
2019. okt. 10. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyi szót sem érdemel az egész, amennyi ebben a kérdésben van. Idióta, ennyi.
2019. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Aki kiabál az utcán és csúnyán beszél, annak beteg a feje, el kell kerülni. Én ezt tanítom a gyereknek, nehogy aztán valami elmebeteg elverje, megkéselje, vagy simán kilökje az autók közé.


Én is utálok emberek között elmenni, de aki ilyenért beszól hangosan és durván, az mentálisan beteg.


Nem csak a visszatámadás “védekezés”, amit te csináltál, az sértés volt, támadtál, amit a gyerek csinált az oviban, az hárítás.


Rosszul reagáltál, de ő az oviban jól, mert nem azt mondta, hogy te vagy gyenge, hanem azt, hogy én nem vagyok.

2019. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Részeg embernek, idiótának nem szólunk vissza. Most konkretan nekinokoztal örömöt egyreszt azzal, hogy reagaltal ra, masreszt meg azzal, hogy sikerült úgy felbaxnia, hogy még délután is ezen jár az agyad. Hidd el, a legértelmesebb és emellett a számára legsertobb reakció épp az, ha nem reagálsz. Ha a gyereked meg később kérdez erről valamit, akkor lehet mondani, hogy a bácsinak biztos rossz napja volt, nem kell az ilyennel törődni.



Nekem anno úgy tanítottak, hogy egymás mellett haladjunk. Ez a logikus. A gyereket is el tudom kapni ebben az esetben ha valami gond lenne. Meg nekem amúgy isnuyg logikus, hogy ha nem egyedül vahyok,akkor a társaságommal egymás mellett haladunk.

2019. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyenért beszól, akkor vele van a baj. De azért tanácsként, inkább te is jobb oldalra húzodj le a gyerekekkel együtt, úgy szokás.
2019. okt. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt ennyire túlreagálni. Neki megvolt a reggeli szükséges morgása, amivel jobbá tetted a napját, magad részéről meg tojd lesz. Ó, mennyi ilyen lesz. Szokj hozzá, hogy kb soha senkinek nem lesz jó senkinek semmi. Kinőtt a cuki babakorból, már ugyanaz az ember sem bügyürgetni fogja, hanem fogást keres , hogy mikor mit csinál a gyerek rosszul, vagy te Sz&rd le! Ahhoz meg ez tényleg semmiség, hogy felhúzd magad vagy elrontsd a napodat! Ha téged az "megnyugtatott, hogy utánaszóltál, azzal sincs semmi gond. máshogy reagál le helyzeteket. Te kiadtad magadból, jól tetted. De ott pont is kerüljön a dolog végére, gondolkozni sem érdemes az ilyesmin utána!!
2019. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!