Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Na szóval! Szegény Kisfiú...

Na szóval! Szegény Kisfiú anyukáját agyon taposták sokan, amikor a kicsit elütötte az autó. Merthogy olyan nincs, hogy nem fogom elég erősen egy 4 éves kezét! Hogy is van ez? Hol vannak ezek a megmondó anyukák?

Figyelt kérdés

Konkrétan reggelente, ovi suli. Mindenhol kisgyerekek! Elől szaladnak messze az anyjuktól. Vagy épp a hátuk mögött. Nem túlzás 80%-ban ezt látom. Direkt figyelek. Mind kiszaladhat az útra, hogy hogy nem éri el. Persze tudom, ők mind tökéletesek, eszükbe sem jutna (?)

A kedvenc mégis, főút, anyuka elől a biciklivel, kisgyerek kb 5 méterrel mögötte!!!!!! F.ngja nincs, mit csinál hátul a gyerek az úton.

Szóval hol vannak ezek a tökéletes anyák, akik mindenhol megmondják a tutit?? Komolyan direkt figyelem ezt másfél hónapja! (én is több kisgyerekes anya vagyok egyébként)


2019. okt. 18. 09:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván nem az általad említett anyuka magyarázott az interneten a balesetet lehetséges megelőzéséről, hanem olyan anyukák akik úgy szorítják a gyerek csuklóját/kezét hogy az kék-lila foltos lesz.
2019. okt. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Sokszor azok osztják az észt, akiknek nincs gyerekük.
2019. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ahan, szóval szerintetek teljesen korrekt, hogy elszalad messzire a gyerek az út melletti járdán, vagy bicajjal előttem kólingyál, anyjának meg gőze sincs a gyerek hátul él e vagy hal. De foglalkozzak a saját dolgaimmal. Csókolom, akkor foglalkozz te is, minek írsz ide?? Nem konkrétan neked céloztam a kérdést! Akinek nem inge....

Értelmesebbjeihez írnám, főként a pszichológiája érdekel, de nem az ilyen első, második válaszoló szinttől! Hogy lehet, másfél hónapja 80% ban út mellett rohangáló, messzire motorozó kicsiket látok, de egy lincselő cikkhez meg több ezer tökéletes, kezét ki nem rántani tudó szülője ír. Hm. Érdekes.

2019. okt. 18. 10:24
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Így jár az,aki az igazság falát kapargatja.
2019. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Általában tényleg a gyerektelenek osztják az észt.
2019. okt. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván azok az anyukák akiket te látsz, nem ugyanazok akik a cikk alá a lincselő kommenteket írják.

Rejtély megoldva.

És tényleg nyugodjál le..magadat szívatod teljesen feleslegesen ha ilyen agyalsz és ilyeneken háborogsz.

Ettől persze nem normális ha anyukától 5 méterre lemaradva teker a kisgyerek és esetleg anyukának fogalma sincs róla mi történik a gyerekkel, de ennek és a kérdésednek igazából semmi köze egymáshoz, két külön dolog.

2019. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Interneten bárki lehet tökéletes anya. És sokan hiszik, hogy velük nem történhet baj. Mindaddig amíg egyszer meg nem történik és rá nem jönnek, hogy nem minden fekete vagy fehér.


Egy ismerősöm az ügy kapcsán feltette a kérdést Facebookon, hogy más anyák hogy védekeznek ez ellen (az ő fia ugyanis csak pár hónapos, így nem járatos a témában), és hányan leírták, hogy mindig figyelnek... Egy anyuka konkrétan leírta hogy ő mindig úgy cipeli a két kosarat hazafelé a boltból hogy ugrásra készen van, ha kell eldobja mind a kettőt és szalad/ugrik a gyerek után. Ennél naivabb gondolatot talán még soha nem is olvastam, ugyanis mire eldobja a két kosarat már kész is a baj, ha rosszkor történik..

2019. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
3 gyerekem van, a legnagyobb már 10 éves, aztán 4 és 2 és fél. Én a kézszorongatòs tìpus vagyok, a legnagyobb szeret utánam kòricàlni, nèzelődni, mikor együtt megyünk valahovà. Kb 1 méterrel szokott lemaradni, én kivagyok tőle, hogy nem látom, a tìzedik rászòlàskor azèrt màr felemelem a hangom. Nem nagyon engedem még neki sem, hogy úgy jöjjön, hogy nem làtom. Soha nem engedném, hogy a gyerekeim több méterrel utànam vagy előttem bòklàsszanak. Pedig a 4 évesemről kifejezetten tudom, hogy nem menne ki az ùtra soha, de akkor is azt gondolom, hogy ő még csak 4 èves, és az én feladatom vigyázni rà minden körülményben. A 2 és fèl évesem kezét viszont tényleg előfordul, hogy pirosra szorìtom, mert ő bármit hajlandò megtenni, csak az ellentète legyen annak, amit én kèrek. Ergò, ha nem szabad az útra szaladni, akkor csak azèrt is kacagva kiszalad(na)! Neki ezèrt inkább nem mondok tiltàsokat, csak szorìtom a kezét! Mindezek ellenère nem tartom hibàsnak a fent emlìtett anyukàt. Ez egy pillanat műve volt, egy gyereknek naponta milliò lehetősège van, hogy baja legyen. Az én gyerekeim is estek már olyanokat, hogy a Jòistenen múlott csak, hogy nem lett komoly bajuk. Volt, hogy a legnagyobb fejjel ment lefelè vagy 20 lèpcsőfokot, akkoràt esett, vagy mikor megtanult biciklizni, egyszer olyan esett, hogy akkoràt koppant a feje az aszfalton, hogy az ott lakò kijött a hàzbòl, hogy mi volt az a koppanàs?! Mindkètszer ott álltam mellette! Egy sima esésből is lehetne szörnyű tragèdia. Sajnos nem tudunk mindent kivèdeni! Mindenki tegye a szìvère a kezèt!!!!
2019. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Furán fogalmazott a kérdező, de végülis igaza van.

Én biztonságos helyeken hagyom rohangálni, de kereszteződésnél vagy forgalmas helyeken mindig erősen fogom a kezét.

2019. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%

Én is kézszorongatós vagyok, 4 éves koráig(amíg nem éreztem megbízhatónak)szorítottam a kezét és nagyon figyeltem, ha megpróbált elengedni autós részen, rákiabáltam, jó kis gát van benne, hogy ledermed, ha ráüvöltök, de a kertvárosi kihalt utcánkban nem érdekli a dolog, tudja, hogy elengedhet.


Ha kísérem fal mellett megy, ha kutyás kerítés, előttem, de még manapság is nagyrészt fogom a kezét, 5 éves.


Az viszont fix, hogyha nem fogom akkor is figyelem, volt már, hogy be akart nyúlni kerítésen és ráordítottam, ledermedt. Ütni nem ütöm.


Nem szaladna ki, de ha mégis, biztos, hogy időben rákiabálnék.


Nem osztottam ki senkit, én úgy tudom 3 éves volt a gyerek..


Amúgy a legtöbben tényleg nem figyelnek, vagy letojják, akiknél volt már nem tudom hogy esett le, nem láttam miben botlott meg, nem tudtam elkapni, csak egy pillanatra fordultam el, azokra én nem bízom/nem bíztam. Nálunk ilyen egyszer volt, felelőtlen voltam, mert az ágyon hagytam, megindult, leesett, végig láttam, elkapni nem tudtam. Kis puklija lett. Azóta semmi, a nagyobb sérülés lehetőségét is elhárítom, kicsiket hagyom sérülni, de a leesése óta egyszer sem lepett meg semmivel


oviban bezzeg gyűjti a foltokat, meg rokonoknál is.


A saját gyerekkoromban rengeteget sérültem, ahogy látom anyám hogy unokázik, csoda, hogy életben maradtunk, csak pár csontunk tört.. A legtöbben szerintem nem figyelnek eléggé.

2019. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!