Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Na szóval! Szegény Kisfiú...

Na szóval! Szegény Kisfiú anyukáját agyon taposták sokan, amikor a kicsit elütötte az autó. Merthogy olyan nincs, hogy nem fogom elég erősen egy 4 éves kezét! Hogy is van ez? Hol vannak ezek a megmondó anyukák?

Figyelt kérdés

Konkrétan reggelente, ovi suli. Mindenhol kisgyerekek! Elől szaladnak messze az anyjuktól. Vagy épp a hátuk mögött. Nem túlzás 80%-ban ezt látom. Direkt figyelek. Mind kiszaladhat az útra, hogy hogy nem éri el. Persze tudom, ők mind tökéletesek, eszükbe sem jutna (?)

A kedvenc mégis, főút, anyuka elől a biciklivel, kisgyerek kb 5 méterrel mögötte!!!!!! F.ngja nincs, mit csinál hátul a gyerek az úton.

Szóval hol vannak ezek a tökéletes anyák, akik mindenhol megmondják a tutit?? Komolyan direkt figyelem ezt másfél hónapja! (én is több kisgyerekes anya vagyok egyébként)


2019. okt. 18. 09:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Itt névtelenül írnak az emberek, de cikkek hozzászólásánál én azt látom, hogy pont nem a kisgyerekesek játszák a megmondóembert, hanem a gyerektelenek és az idősebb korosztály, akik már elfelejtették milyen a gyerekekkel.

De a hozzászólásod alapján pl te sem szoktál gyerekkel biciklizni.

2019. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Minden második nap biciklivel megyünk. Én úgy biciklizem, hogy a gyerekem előttem. Mindig! Én picit mellette, a hátsó kerekénél!Soha! soha! nem hagyom, hogy mögöttem menjen!Főleg nem ovisat! De a 10 éveset sem, csak mellette már nem megyek, hanem mögötte. A kicsit óvom még. Viszont gyerekem tépte már ki a kezét a kezemből, sőt, szaladt is ki az útra! Ahány gyerekem, annyi féle habitus! A legksiebb,amit kigondol, megteszi, mégha előtte ígérte is meg. Tehát én egy másodpercig nem szóltam egy rossz szót sem a kisfiú anyukájára. Sajnos szerencsén múlik. Az viszont nem, ha aktív gyerekem előttem rohan 10 méterre vagy mögöttem biciklizik. Illetve az is nyilván szerencse, de az már felelőtlenség.

Nem szoktam nézegetni az adatlapokat, de teljesen kiakasztottak a hozzászólások, miközben konkrétan a szemem előtt a tudatos nem figyelés. Sőt legutóbb a telefonozó játszótéri anyuka gyerekét kaptam el, aki egyedül rohant a forgalmas parkoló felé!

2019. okt. 18. 14:25
 13/15 anonim ***** válasza:
83%
Fiam osztálytársánal az anyukájával beszéltünk erről, ő is épp az említett anyukát hibáztatta. Aztán mondtam neki, hogy épp háttal állva beszél velem a 2 éves lányának, a szerencse, hogy nem fut ki az 2 méterre lévő úttestre. Hirtelen elakadt a mondanivalója.
2019. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Túl van ez lihegve. Nem kell mindig a gyerek kezét fogni. Meg kell tanulnia hogy vannak veszélyek lehetőleg minél előbb. Az meg ha néha 1-1 gyerek a kocsi alá szalad az szomorú persze, de a természetes kiválasztódás része.
2019. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
13-as! Erről van szó! Pontosan ezt tapasztalom én is!
2019. okt. 30. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!