Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó.hu-n miért...

Használtautó.hu-n miért rejtik el még mindig sokan a rendszámot, ha már szinte bárki leinformálhatja?

Figyelt kérdés

Titkolnak valamit? Mégsem annyira “patika” az az állapot, ahogy a leírásban feltüntetik?

Ahhoz képest, hogy bárki számára lekérdezhető az autó állapota, még mindig rengetegen satírozzák a rendszámot. Szerintem, a normál, épeszű emberek mind fognak élni ezzel az új lehetőséggel, tehát elvileg nem kéne, hogy rejtenivalójuk legyen az eladóknak.



2019. ápr. 30. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

talán hogy ne nyomozzák ki a címet, elérhetőséget, vagy titkolnak valamit, vagy azt hiszik ez a szokás.


én nem letakartat vettem, nem is volt semmi musmus vagy rejtett hiba.

2019. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Régen kitakarták csak úgy, de az idéntől teljesen átértékelődött a látható rendszám fogalma a hahu-n, sok ember meg sem nyitja a hirdetést, ha ki van takarva a rendszám. És ezek pont a JSZP miatt vannak kitakarva.
2019. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Egyrészt hülye biztos is a módszer. Egy rendszámmal vissza is lehet élni.

Van aki intim képnél is mutatja a fejét.

2019. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Vagy takargatnivalójuk van vagy pedig paranoiásak. Meglepően magas a 2. aránya.
2019. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még nem tartunk ott, hogy csak olvasható rendszámmal hirdessenek eladó autót. Valahogy azt kellene elérni.

Rendszám alapján csak az autóról lehet adatokat lekérdezni, tulajdonosról nem (kié, hol lakik, stb - nem lekérdezhető)

2019. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért takarják ki, mert bárki lekérdezheti, aztán mégse 200e-t mutat az óra.

Én 3 éve úgy vettem, hogy meg volt adva a rendszám meg az alvázszám is.

2019. ápr. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy bárki számára lekérdezhető az autó állapota, még mindig rengetegen satírozzák a rendszámot.


Logikai bukfenc van itt nem? Pont hogy azért fog több kitakarás lenni, mert már bárki lekérdezheti.

2019. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Felesleges kitakarni. Ha olyan hirdetés tetszik meg amin ki van takarva. Felhívom. Ha nem mondja meg akkor viszhall. Vagy ha elmegyek megnézni akkor a helyszínen látni fogom, ott 2 perc alatt beütöm a telefonba és megtudom nézni. De inkább itthonról nyálaznám át a műszakis képeket, stb...
2019. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig mindig kitakartam, mert... nevessetek ki, de ezt tanultam apámtól. :D Sosem volt takargatnivalónk, csak a "sose adj ki több információt, mint feltétlenül muszáj" elvet követtük, és ezt szoktam meg.


Viszont az új lekérdező rendszer miatt ha legközelebb autót adok el, valószínűleg nem fogom kitakarni, mert amúgy ártana az eladásnak.

2019. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert amit így informáltam 1.6os dízel autóm, amit 200 ezer kmel vettem, s azota kb 57e belement,de olajcserénént a 4.2 liter beleöntött olajból 10 000 km alatt 4 liter olajat szedek le belőle.
2019. ápr. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!