Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek hogy egyen a fiam?...

Mit tegyek hogy egyen a fiam? 2 éves és semmit nem eszik ha itthon van

Figyelt kérdés
Bölcsiben,nagyinál eszik itthon viszont semmit!
2019. okt. 23. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, milyen körülmények vannak neki enni?


Oda adod elé és tessék most egyél, vagy minden alakalommal megterítesz és mindenki aki otthon van leül és eszik?

Mert, hogy a bölcsödében így van. Együtt készülnek az ebédle, és együtt esznek.

Legyenek meghatározott étkezések.

reggeli, tízorai, ebéd, uzsonna, vacsora. Közte viszont semmi, se tejszelet se túrorudi, se joghurt, se egy darab ropi. Ezek az uzsonna vagy tízorai része, a csoki meg a desszert az ebéd vagy vacsora után.


Pl megteríttetek közösen reggelire, ha lehet apuka is egyen még veletek, ha nem akkor leültök ketten, elé teszed a falatkákat, és te is elkezdesz enni. Beszßelgessetek, de se tv se könyv ne legyen elöttetek. Ha végzett maradjon a helyén míg te is végzel(ok elöször örülj, hogy 1 perccel tovább ott marad, de mindig húzzad az idöt, de csak addíg amíg jól érzi magát). Ha nem sokat eszik akkor ez van. Akkor majd következö étkezésre, de addig semmit ne adj neki max vizet. Aztán eljön a tízórai, össze vágod az almát vagy elöveszed a joghurtját, amennyit eszik annyit eszik, ez van, ha végeztetek, elpakolod, a következö étkezés csak is ebéd lehet, ott is rendes étellel kezdesz és a desszert csak is a végére marad amikor te is befejezted az étkezést.

2019. okt. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sem ha együtt eszünk sem ha én adom neki sem ha elé teszem nem eszik.Nemhogy nem eszik de elszalad amint kinálom :/ nem igazán igényli az édességet.Sosem kéri,nem arra vár hogy majd ebéd helyett azt kap.
2019. okt. 23. 08:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyiéknal miket eszik?
2019. okt. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szinte bármit amit elé raknak,leves,főzelék,gyümölcs,hús...nem mindent szeret igy ha oda megyünk azt főzi mama amit a fiam is megeszik
2019. okt. 23. 09:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok


ez egyértelmüen rossz evési szokás. Mivel most igazából bármit is írok te arra mindig valamit ellenkezve fogsz írni, tök felesleges amit írunk.

Az bölcsiben a nagyinál senki nem könyörög neki, kivárják az ebéd idöt, készünek ez evésre és ezért eszik. Otthon könyörgés játék, veszekedés és mindenek elött nem közös étkezés van.

2019. okt. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És mi történik ha otthon nem eszik?

Mert több ilyet ismerek, hogy nem eszik, nem eszik, anyu meg kétségbeesetten veszi elő a dörmit meg a pudingot, hogy legalabb akkor azt.... és akkor persze hogy nem eszik normál kaját

2019. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát nálunk se dörmi se csoki nincs,irtam hogy nem arra vár és azért nem eszik! Azt is irtam hogy se velünk se egyedül se ha etetném nem fogadja el az ételt!

De a kérdés az volt hogy mit csináljak nem pedig az hogy jo e az evési szokás nálunk....

2019. okt. 23. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok


Kedves kérdezö, az elsö posztomban megválaszóltam a kérdéserdre a választ. Igazából egyértelmüen ez a probléma, de te ezt elutasítod, nem értezs vele egyet.


Akkor írom ezt, menj el orvoshoz irass neki gyógyszert. A dokik többsége ezt meg is teszi, csak, hogy ne menj hozzá minden héten ezzel a problémáddal, és tudják, hogy elvársz valamit, és ezzel meg is oldódik a baj. A gyerek a gyógyszer hatására el kezd enni, de a rossz étekzési szokása megmarad. Majd felnöttként túlsúlyos lesz vagy éppen más evési problémái lesznek, de az már neked tök mindegy mert nem veletek él, majd a feleségére fogod, hogy ö föz rosszul, másképp stb...

2019. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"De a kérdés az volt hogy mit csináljak nem pedig az hogy jo e az evési szokás nálunk"


Hogy mondja meg bárki is mit csinálj ha azt se tudjuk mi a szokás nálatok??? 🙄

2019. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!