Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislanyom nem akar...

2 éves kislanyom nem akar enni normalis ételt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Max par falatot eszik a főztömből, inkabb a bebietelt szeretné enni. Es mivel mast nem hajlando enni igy ebedre es vacsorara bebietelt kap. Reggel tejet iszik, rantottat eszik, vagy kukoricadarat tejjel, neha sonkat. De ebedre es vacsorara bebietelt akar enni. Nem gond hogy 2 evesen még mindig pures bebietelt eszik? Hogy szokassam le errol? Eheztetni nem akarom, marmint ha nem hajlando enni normalis etelt akkor adomneki a bebietelt.
2019. okt. 23. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Pont azért nem eszik mást, mert tudja, hogy úgyis kap bébiételt.
2019. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Igy van, ahogy az első írta.

Az nem éheztetés, hogy nem adsz neki bebietelt. És, ha csak csokitortat akarna enni, akkor azt adnád?

Ha éhes lesz, majd eszik rendes kaját.

Amíg biztos abban, hogy megéri hisztizni a bébi kajáért, addig sosem fog enni rendesen.

2019. okt. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Gyerek, étel mellett még nem halt éhen.. "


Egyszerűen ne vegyél bébiételt. Tedd le elé a főztödet és közöld vele, hogy vagy megeszi, vagy éhen marad, mert nem volt a boltba bébiétel...

2019. okt. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet túl ízes neki a házi koszt vagy nehezebben rágható, vminek az állaga nem tetszik neki. Az is lehet, hogy csak szereti, hogy az üvegben van és különlegesebb úgy számára. ( Az én fiam bár simán megeszi a házit, és főleg azt kapott, azért, ha odatenném elé a bébiételes üveget tuti ez utóbbit választaná. ) Kibújt már mind a 20 foga? Vannak egyébként gyerekek, akik a főzeléket is csak pépesen eszik meg darabkák nélkül. A házi kosztot pépesítve sem eszi meg? Az én fiam nagyon válogatós lett 10 hónapja, de ami jó híg vagy pürés alapból, abból rendesen eszik. Nyers gyümit és zöldségeket is pucolom neki ( amúgy is azt tenném ), mert így szívesebben eszi. Meg pl észrevettem, hogy jobban evett, ha néhány falat szilárdabb után kapott néhány falat hígabb állagú ételt és ezt így folytattam mindaddig, amíg nem akart csak és kizárólag egyedül enni. Mármint most már nem tudom ezt a cselt bevetni, mert meg se foghatom a kanalát :D Sűrű, majdnem főzelék jellegű krémlevesek se csúsznak? Fasírt hússal, zöldségesen, gabonával, krumplipürével vagy törten?

De egy próbát megérne, hogy házi kosztot adsz üvegből és/vagy pépesebben vagy tényleg kipróbálod, hogy elfogyott a bébiétel van más házi itthon és kissé pépesen adnád neki. Így könnyen rájössz hol bukik el a házi koszt: tálalás, íz vagy állag? Ennyi ötletem van :)

Egy 2 éves válogatós kisfiú anyukája

2019. okt. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok jó tanácsot kaptál. Még egy ötlet, nálunk bevált anno:

Nem kapott enni külön, ha nem, amikor mi ettünk, akkor ő is az asztalnál ült, és nézte, amit mi ettünk. Időnként megkínáltam, és elfogadta az én tányéromból. Utána tettem az én tányéromból az övébe, és, bár irtó nagy maszatolást csinált, de evett velünk- és közben etettem is egy-egy kanállal. Azóta is azt akar enni, amit mi eszünk, igaz, már 2,5 éves (maszatolás még mindig van, de egyre kevesebb)

2019. okt. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!