Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 kisgyerek mellett mennyi...

3 kisgyerek mellett mennyi időt töltötök házimunkával?

Figyelt kérdés
Mert én rengeteget. A férjem a munkája miatt keveset van itthon, akkor inkább a gyerekek körül segít. Pl. fürdet, altat, mesél. Nincs segítségem, napi szinten főzök, pakolok, mosok, takarítok, de ha összeszámolon így is napi több óra összesen.
2019. nov. 9. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Akkor úgy tűnik egy kicsit túlvállaltátok magatokat.
2019. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Napi több órát? Nekem gyerekem csak egy van, de vannak kutyák és macskak, meg egy 3 szintes kerteshaz. Főzni mindennap főzök, de a takarítás még ekkora ház és ennyi állat mellett se több óra....
2019. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

3 gyerek, 1-1 kutya, macska.

Hétköznap nem viszem túlzásba , a nappaliban össze dobalom a játékokat, felporszivozok. Az érkezőt, konyhát csak főzés, éves utan tisztán tartom, ha mosni kell mosok, teregetek, hajtogatok, de nem csinálom egész nap. Hétvégén itthon van a ferjem, úgyhogy az egyik nap amíg o elvan gyerekkel en fürdőt takaritok, port torlok stb, ez 3-4 ora kb.

Próbáld jobban beosztani az idodet es a gyerekeknek is mondd hogy pakoljanak el maguk utan, sőt ha pici a legkisebb, az o játékait is nyugodtan tegyek el, hogy neked mar csak össze kelljen ott porszivozni.

2019. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

4 gyerkőc van, a legnagyobb 5 éves. Minden nap frissen gőzök vacsira, másnap azt ebédeljük. Ez van, hogy egy több órás kacsacomb 2 körettel, mártással, de van, hogy csak egy sajtos tészta 10 perc alatt, mikor mi. A mosógépet akkor indítom be, amikor mindenki felébredt délután és akkor teregetek, amikor mindenki elaludt este (nem használok öblítőt, de így sem szeretem, ha belélegezzük frissen, ami jön a ruhákból). Délelőtt pakolom le a szárítót és hajtogatok. Ha esznek a gyerekek, utána felsöpröm az étkezőt, illetve amikor bejövünk kintről, akkor a bejárati ajtó környékét. Mosogatni a férjem szokott esténként. Ennyi a fix napi dolog, nagyobbat hétvégén takarítunk közösen.


Nekem nem számít konkrétan házimunkának, de ha annak veszed, akkor minden reggel kiengedem a tyúkokat, adok nekik enni, inni, összeszedem a tojásokat. És adok enni-inni a kutyának meg a 2 cicának is.

2019. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Rendelem a kaját hétköznap, nem főzök. Vacsora hideg. 2x vásárolok hétfőn és csütörtökön, de vannak hetek, amikor ezt is házhoz hozatom. A takarítás is ilyen, 2x takarítok egy héten, mosógép, mosogatógép, kézi és nagy porszívóm is van, a kézit akkor használom (hosszú, vezeték nélküli) amikor vége a napnak, akkor ahol a papok táncolnak végigmegyek a lakáson és szombaton 1x végigmegyek alaposan a naggyal. A portörlést porszívózás mellett csinálom, a zsebemhez akasztom a törlőkendőt és amerre járok, törlök is. A férjem segít, ha épp ő ér oda előbb, kitereget, elpakol. Napi 30-60 perc max. de akkor már nagyon nagy a rend. Szervezés kérdése.
2019. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 piroska és a farkas ***** válasza:
62%
4- és, szàrítógépen nem gondolkoztàl?Egy àldàs. Én se hasznàlok öblítőt, mosószerből is inkàbb ökobioizét, de a szàrítógép még a sok szöszt is begyűjti magànak, így azok sem keringenek a lakàsban.
2019. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Nekem 2 kicsi van nekem sincs segítségem így elég nehéz de úgy ahogy írod több óra bar az igazi munka nekem estére van mert akkor tudok altatál utan felmosni és egyebb olyan munkát megcsinalni amit napközben nem tudtam. A gyerekkel többet foglalkozom napközben mint a munkával kivétel a főzés es mosas, teregetés, mosogatás. A többi estére marad! De így is sok nem szamolom hány óra!
2019. nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!