Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Muszáj állandóan leszedálnom...

Muszáj állandóan leszedálnom a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy 22 hónapos lányom, aki nagyon hányós. Egy kicsi 20 perces Kocsi úton is képes 3x hányni. Vettünk hányáscsillapítót, ami kB ugyanaz, mint Magyarországon a dedalon, szóval szépen elalszik tőle a kocsiban, de egy 20 perces kocsiútért annyira nincs szívem leszedálni szegényt, főleg, hogy nem csak azt a 20 percet alussza végig, hanem 2 órát is képes aludni, így ha nem alvás időben indulunk útnak, akkor borul az egész napirend, rémálom vele kocsiba ülni.


Próbáltam ezt a homeopátiás tapaszt, homeopátiás cukorkát, annyira dícsérték a gyógyszertárban, de nekünk semmit nem ért.


Így nem lehet vele programokra se menni, mert a 2-3 órás programot majdnem végig alussza.


Mikor fogja ezt kinőni? Mi vált be nektek?


2019. nov. 11. 09:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Sétálj vele, menj busszal, vonattal.
2019. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Az én gyerekem is ugyanez!


Elvileg a fülében valamilyen folyadék sűrűbb, ami csak idővel kellene, hogy sűrűsödjön.


Mi tömegközlekedünk, 5 perc autó után hány.. Kipróbálgattam, ha csak kenyeret kap, folyadékot nem, és megfelelő mennyiségben, akkor 20 percet is bír.. de ha túl sokat eszik, vagy túl keveset, vagy mást, akkor megint hány.

2019. nov. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Busz, vonat nem jár erre, csak a következő nagy városban, ami 20 perc kocsival. Sétálni meg nem fogok, mert 5 óra lenne.
2019. nov. 11. 09:14
 4/14 Coffelia ***** válasza:
79%

Azonnal levehető már a kérdésből is, hogy külföldön élnek. Más országokban egész más távolságok lehetnek... Amerikában a Michigan-tó környékén pl. konkrétan csak autóval vagy képes egy átlag bevásárlást elvégezni, férjem tapasztalata.

Kérdező, a sebesség számít valamennyit, tudtok lassabban haladni? Kérdezz utána a gyógyszer hatóanyagának, és keress hasonlót, de kevesebb mennyiséggel benne.

2019. nov. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

De okos vagy első🤦🏼‍♀️

Én is ilyen voltam/vagyok! Mindegy, hogy busz, vonat, hajó, autó, repülő. Ha nem én vezetek, akkor gyógyszer kell, különben hányok😕

Az én lányom ugyan ez. Mi is próbáltunk mindent, semmi nem hasznàl. A homeos bogyók, nyalóka semmit nem ér. Ha hosszabb útra megyünk akk daedalon.

Próbáltam, hogy nem eszik előtte, eszik előtte, nem iszik, iszik, keveset-sokat, mindegy. Én már tartok egy kis vödröt a kocsiban, meg mindig viszek 2-3 váltás ruhát. Már tudja, hogy a vödörbe kell hányni ha kell.

2019. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Kérj tanácsot gyógyszertárban, a daedalontól nem alszik be normális esetben (legalábbis nálunk sosem volt ilyen), biztos létezik nálatok is olyan alternatíva, ami nem üti.


Másik verzió, hogy amikor csak lehetőség van rá, úgy időzíted az indulást, hogy alvásidőre essen, hogy a lehető legkevesebbszer borítsa fel a napotokat.

2019. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, de szöveget értelmezni nem tudsz, az biztos! Írta a kérdező, hogy ezek nem opciók! Mint ahogy nálunk sem, mert én is rosszul vagyok minden tömegközlekedési eszközön és a gyerekem szintén! 😘
2019. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tényleg nincs itt tömegközlekedés. Itt még nagy divat a stoppolás, akinek nincs kocsija vagy taxizik, vagy stoppol. Minden kmre áll kinn egy stoppos.


Köszi a válaszokat, akkor tényleg nincs más megoldás, csak a gyógyszer. Ő még kicsi, nem beszél, nem tud szólni ha hánynia kell, nem is tudja még, hogy zacsiba vagy vödörbe kéne hányni, szerintem még kontrollálni se nagyon tudja, csak arra eszmélünk fel, hogy sugárba hányja végig a kocsit.


Mikor fogja ezt vajon kinőni? Gondolom azért könnyebb lesz, ha már fog tudni vödör e hányni, de kB hány éves korra fog ez működni? Bocsi a sok kérdésért, de első gyerek, és az én, és férjem családjában se volt hányós, ő az első.

2019. nov. 11. 10:04
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Én nagyon hanyos voltam, ennyire azért nem, de írom a saját tapasztalatokat.


Sokat segített a hűvös idő, legjobb a lehúzott ablak, nem tudom merre laktok, megoldhato e, de jó a hűvösre állított legkobdi is.


Rádió. Főleg zene teljes mellőzése az autóban


Vagy a vezetőülés mögötti vagy a jobb első ülés vált be nekem utas kent. Ha vezetek viszont nincs ilyen gondom.


12 éves korom körül már nem okozott nagy panaszt, de addigra tudatosan figyeltem már én is, hogy mi az ami segít

2019. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom olyan 2,5 éves kora körül kezdte el használni a vödröt. Előtte ha nem én vezettem, akkor gyorsan tudtam cselekedni, ha észre vettem, hogy hány, akkor oda tartottam elé a vödröt, így csak kicsit lett hányásos, elég volt csak átöltözni, nem folyt be alà meg mindenhova. Nyáron volt olyan, hogy már szólt, hogy fáj a hasa, így gyors ahogy tudtunk megálltunk, kivettem, picit sétált. Adtam neki pár korty hideg innivalót és mentünk tovább. Volt, amikor jégkrémet kapott, eddig az bizonyult a legjobbnak, de már ilyen hidegben nyilván nem jégkrémezünk.

De igen, megpróbálhatod azt is, hogy gyakran szellőztetsz. Egyenletes sebességgel próbáltok haladni, semmi hirtelen fékezés, hátha...

2019. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!