Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik egyre több...

Miért viselkedik egyre több szülő abnormálisan a gyerekével?

Figyelt kérdés
Unokahúgom. 6 éves. Anyukája babázik vele. Mindenben kiszolgálja. Tutujgatja. Szerinte ez milyen jó a gyerekenek. Közösségbe napi 3 órát van a gyerek. Óvoda. Ezenkívül csak anyával. Kislányt sehova nem lehet elvinni, csak anya anya. Apuka hétvégente látja. Korosztályával nem játszik. Zavarja a gyerektársaság. Jövőre suli. Többen mondják anyukának, köztük én is, hogy ez így nem jó. Tönkre megy a gyerek. Miért csinálja ezt egyre több szülő. Beteg egy világ.
2019. nov. 14. 10:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ismersz egy ilyen anyát, nem "egyre több szülő" bánik így az ovis gyerekével. Ahol vannak tesók ott pl. biztos nem jut erre idő, és ott sem, ahol mindkét szülő 8-10 órát dolgozik. Szóval nem beteg az egész világ, csak ez a szülő valamiért magához szeretné láncolni a gyerekét, talán mert magányos, talán mert fél, hogy felnőve már ő nem lesz hasznos, talán mert amíg "baba", addig megállt az idő... - de kívülállóként sosem lát bele az ember egy családba.
2019. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%

10-es

Akiről a 8-as hozzászólásomban írtam, az szerinted normális dolog?

Nyilván neki sem szólt bele senki a gyereknevelésbe, ezért cserébe 2 hét azzal telt el az iskolában, hogy megpróbálták kezelni a gyerek hisztijét.

A többi gyerek és a tanító is szenvedett egy olyan gyerek miatt, akinek az anyja nem gondoskodott róla, hogy egy kicsit szocializált legyen a "drága szerelme".

2019. nov. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

Napi 3-4 órától simán lehet szocializált! Érzelmileg éretlen a sulira, gondolom közösségben a szabályokat betartja, ez a szocializáció, az érzelmi érés nem teljes mértékben befolyásolható folyamat!


Egy érzelmileg érett gyerek(meg fog rá érni egyszer, bármit csinál is az anyja) magától fog akarni egy kis teret, és harcolni fog ezért!


Ha nem lett érzelmileg érett, ahogy sok napi 10 órát oviban töltő gyerek sem az(nálunk ez a leggyakoribb, ami miatt visszatartották a gyerekeket)az nem azért van, mert rossz az anyja, hanem mert lassabban érik meg a gyerekben az igény az önállosódásra. Van, akinek a rajzolás csúszik, van, akinek a figyelem, van, akinek a szabálykövetés, van, akinek az érzelmi önállóság!


Én akkor emelem be a gyerekem, ha nem akarom, hogy sáros legyen, vagy sietni kell.


Egyébként régen az egész falu kidumált mindenkit, manapság hálistennek egy maréknyian csinálják csak.


Sok 6 éves rágja a körmét, szopizza az ujját, forgolódik önnyugtatásképp, vagy szorongat plüsst. A cumizás is ilyen, nem rosszabb a többinél, de nem is jó! Okozzatok ezerrel jó élményeket a gyereknek, ennyi a max, amit érdemes csinálni.

2019. nov. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is abnormális, én egész más szülői elveket vallok, de ez az ő dolga. Nem szólok bele senki életébe, megtartom magamnak a véleményem. Szerintem te se csesztesd vele, nem éri meg.


Amúgy szerintem ez elég klasszikus forgatókönyv mostanában. Anyuci berendezkedik a gyerekgyártásra, a munkaerőpiacon úgysincs esélye semmire, akkor legalább beteljesíti a női princípiumot. Megszületik az első baba, a nő meg átkapcsol csakanya üzemmódba. Semmitől nem tud/akar beszélni csak szopiról, kakiról, az összes társasága az anyukák a babauszin meg a mosipelusos klubban. Hangoztatja az elveit, kötődő nevelés, egy ágyban a gyerekkel, apa mehet a nappaliba, le is van szarva. Aztán szép lassan apának elege lesz és lelép. "Jó" esetben fizet annyi, hogy anyuka folytatni tudja ezt a gyerekre telepedő életmódot. Pedig mindenkinek jobb lenne, ha nem tenné, és akkor anyuka visszatérhetne a valóságba. És akkor a 6 éves gyerek iskolaérett lehetne, nem szociális analfabéta.


Ez persze csak magánvélemény, a közvetlen környezetemben végignéztem 8-10 ilyet. De nem szólok senkinek semmi. Intézzék az életüket, ahogy akarják.

2019. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!