Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire elhanyagolom...

Tényleg ennyire elhanyagolom a gyerekemet?

Figyelt kérdés
3 éves a fiam,barátnőimnek olyan jó kislányaik vannak ( ők is dicsérik) órákig eljátszanak csendben,jobban beszélnek,fésülés körömfájás mindent hagynak.fiam mindjárt 4 éves,éjjel még mindig felnyöszörög vízért, a haját álmában se tudom vágni forgolódik,csapkod,körmét álmában se,mert kapálózik nem akarom levágni az ujját,tavaly koszmót találtak még pedig egyszer már elmúlt,sűrű a haja mosom,de nem vettem észre,fülét képtelenség,egész nap udvaron van,mászik,fetreng,koszos gyerek :) és a kerítésen dobálja át a játékokat,még átmászik ezért mindig lesnem kell. Ketten lefogjuk az apjával az orrszíváshoz,de öklendezik az ordítástól képes megfulladni ha nem engedjük el. Na most az óvónők is nézték később megértették,de már 3 doktornője volt( költözések miatt) és folyton piszkálnak vele,egyik a védőnőt is kihívta rám.pedig ott is 3- man fogjuk le vizsgálatkor,ha megnézi a torkát öklendezik. És szól hogy igenis vágjam le a körmét mert másokat megkarmolhat( sírós inkább őt bántják) meg jobban fogjam le orrszíváshoz,( de csak még több takony lesz ügy ordít) én már nem tudom mit csináljak vele,mást is így piszkálnak,vagy ilyen rossz anya vagyok?,amúgy vadiúj ruhái játékai vannak, fürdőbe meg utcán két kézzel fogom mert szaladgálós,már jobban beszél,de még mindig nem tudok felolvasni neki,ellapozza,eldobja . Valami tanácsot mit csináljak? Mindenkinél ennyire ellenőrizgetik a gyereket? Régen még azt se tudták hol a gyerek,most meg kirakatgyereket akarnak?
2019. nov. 16. 09:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
De akkor ha szerinted ez normális, akkor miért kérdezed mások véleményét?
2019. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az enyém volt ilyen. Az orrfújást az oldotta meg, hogy elvittem úszni(velem pancsolt) és megtanult merülni a víz alatt kibugyborékolt az orrán a levegő, majd ment a kádban, kicsivel 4 éves kora után tudott rendesen orrot fújni, de sokszor nincs kedve. Az orrsziporszit szerette, 3 éves korától, az első 3 évben le kellett fogni. Az segít, ha ő is csinálhatja előbb neked.


A körömvágásra remek alternatíva a reszelés, vagy megvesztegetés(festesz rá egy kicsit körömlakkal, ha levágtad). Nekem hosszú körmeim vannak néha, odaillesztheti a csipeszt. Ollóval hadd vágjon egy tincset magának le, a te hajadból is, meg az övéből is, vagy barbi hajából. Tud vágni ollóval? Papírt? Lehet megszeretné, ha többet használhatnà.

2019. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Megint egy értelmetlen kérdés...

Kérdező ha minden tanács derogál neked, akkor mégis mit vársz?

2019. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem írod miért SNI a gyermek, de vannak állapotok, amikkel gyakran együtt jár a szenzoros túlérzékenység, és ilyenkor a hajvágás, körömvágás, vagy egy szimpla orvosi vizsgálat is nagy szenvedés lehet a gyereknek, ami ellen kézzel-lábbal tiltakozik. Náluk nem nagyon jönnek be az átlagos gyerekeknél használt trükkök sem.

A helyedbena gyógypedagógustól érdeklődnék, ő nyilván több hasonló gyermeket látott már.

2019. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem derogálnak a tanácsok,hát ez az hogy eddig csak azt írták vigyem kivizsgálásra, de már írtam hogy az már 2 évesen megtörtént,jövőre nézik meg megint. Utóbbiakat köszönöm
2019. nov. 16. 16:46
 16/17 anonim ***** válasza:
45%

De bakker, szerinted ez normális, hogy totál igénytelenül néz ki a gyereked?!


Egyszer viselkedne így velem, csinálnék olyan cirkuszt, hogy a következő alkalommal már ő maga hozná a kisollót, meg az orrszívót hang nélkül. De ha neked ez így megfelel, hát tűrjed, meg babusgasd, hogy jajj hát kisfiú, ő ilyen.

2019. nov. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha már tudod, hogy SNI-s és ezért túlérzékeny, akkor érdemesebb olyan anyukák tanácsát kérned, akik hasonló cipőben járnak. Mert így pont a lényeg hiányzik a kérdésedből, ezért kaptál ilyen válaszokat.
2019. nov. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!