Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjemnek szót fogad, de...

A férjemnek szót fogad, de nekem egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom, aki decemberben tölti a hármat. Én töltök vele több időt a férjem munkájából kifolyólag, de az utóbbi időben egy igazi hisztikirálynő lett ha velem van. Ha nem történik azonnal az, amit kigondolt ordít, csapkod, tékpedi a ruhámat stb. Ma fél órával később indultunk a játszóra és ezért ment otthon a hiszti, majd megmondtam neki, hogy akkor ma nem megyünk, addig ordított amíg hányt, majd elaludt és ezt rengetegszer eljátsza, mikor nem érvényesül az akarata. És ezt csak velem csinálja. A férjem se neveli másképp, nem szól rá durvábban, de rá tud várni és tőle elfogadja a nemet míg tőlem nem. Miért csinál így velem? Mi lehet a baj? Már nagyon kezd idegesíteni a helyzet.
2019. nov. 16. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Mert veled közvetlenebb a viszonya, na meg apa ritkábban van porondon valószínűleg ha vele van akkor izgatottabb és bármi jó ha apa van a dologban ezért eszébe sem jut ellenkezni.
2019. nov. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem irigyellek, de szerintem teljesen normális ami történik. Unokahúgom dettó ugyanez, az anyjának hisztériázik, de ha egy távolabbi családtag, vagy az apja odadörrent neki, akkor azért engedelmeskedik. Mivel az anyjával van a legtöbbet, rajta próbálgatja, meddig mehet el, mert az anya eszköztárát és határait már ismeri.

Az unokahúgomat az anyja mindig úgy csitítja, hogy elmondja neki, mennyire sajnálja, hogy nem csinálhatja azt, amit éppen kitalált, megölelgeti aztán magára hagyja hogy lenyugodjon. Néha sikerül, néha nem.

2019. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Állj ki jobban magadért. Ha a ruhádat tépkedi, akkor azonnal fogd meg a kezét és határozottan mondd meg neki, hogy nem szabad és a következő ilyennél megy büntibe. A következő esetnél pedig modd, hogy egyszer már figyelmeztetted és most megy büntibe.


Nálunk a bünti, hogy a szobájába kell mennie és ott hisztizhet, ahogy akar, de onnan csak nyugodtan jöhet ki. Ismeri már a dörgést így volt amikor rákezdett és már magától ment a szobájába :D. A feleségemmel jót nevettünk, mert nagyon cuki volt.

2019. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Ez sajnos evolúciós dolog. Általában a férfiaknak nagyobb a tekintélyük. Ha megnézed a kutyák is általában a család férfi tagját tekintik falkavezernek. Persze vannak kivételek. Állítólag van köze a mélyebb hangtonushoz is.
2019. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

1. Ha a gyereket nem viszed játszótérre/szabadba, azzal csak rontod a helyzetet, mert nem tudja a fölösleges energiáját meg a stresszt levezetni. Ne ezzel akard büntetni, így csak még rosszabb lesz.

2. Ha a gyerek hisztizik, akkor beküldöd azsobájába, de nem engeded, hogy csapkodjon, tépje a ruhádat, stb.

3. A férjednek azért fogad szót, mert látja rajta, hogy komolyan gondolja (meg feltehetöen következetes is vele), veled ellentétben, aki inkább kétségbeesik, ahelyett, hogy tényleg le akarnád állítani a gyereket meg a hisztit!

2019. nov. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontos okot nem tudok mondani, de nálunk is hasonló a helyzet (csak nem ilyen szélsőséges a különbség). Én az apa vagyok.

Igaz, nálunk van különbség, ugyan nem a nevelési elvekben, de a stílusban igen: én türelmesebben szólok, általában véve nyugodtabb vagyok (a szülő hangulata nagyon át tud ragadni a gyerekre!), több humorérzékkel közelítek hozzá, jobban partnernek tekintem stb.

Nyilván benne van az is, hogy mivel kevesebbet vagyok a gyerekeimmel, nekem ünnepi pillanat a velük töltött idő, talán ezért sem húzom fel magam minden apróságon.

2019. nov. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Ez tökre jellemző, hogy az anyjukkal a legnyűgösebbek. Vele vannak a legtöbbet.

Ez a bünti-dolog lehet, hogy vhol bejön, de pont nemrég volt azt hiszem a Gyereklèlek magazinban egy cikk, hogy nem szabad elzárni, amikor hisztis.

Mivel az anyjával még szoros egységet alkot, az, hogy a rossz pillanataiban elküldöd, nem tudod őt vállalni, az később is hasításra hajlamosít.

A gyerek úgy fog magával bánni, ahogy Te bántál vele.

Nem tudom, így van-e, nekem még csecsemő a babám. Azt tudom, nàlunk otthon nem volt és nem is kellett soha büntetést alkalmazni. Az anyám is irtózott tőle, értelmetlennek tartotta, és így se volt soha fegyelmezédi gondja.

2019. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!