Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A mai szülők miért tolnak túl...

A mai szülők miért tolnak túl mindent?

Figyelt kérdés
Miért kell minden szülinapra mesehősös gigmega tortacsoda, feliratos póló, tüll szoknyácska, profi fotós által készített unalmas fotók? Miért kell névvel hímzett Mikulászsák? Miért kell Karácsonykor a giccses háttér előtt fotózkodni a kényelmetlen Karácsonyi ruhában? Miért kell mindent a gyerek lábai elé tolni, hogy ne küzdjön és ne is vágyakozzon semmire? Miért nem élik meg inkább az ünnepeket és a mindennapokat az emberek ?
2019. nov. 19. 14:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%
Hol látod ezt? Mi nem így csináljuk. Facebook-ot, instát nem nézek, ezért nem is találkozom ilyesmivel.
2019. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

Vidéken menő.


Szerintem rengeteget küzdenek a gyerekek. Fene nehéz kapcsolatot építeniük, lépést tartani az aktuális menő játékokkal, hatalmasak az elvárások már oviban, ilyen olyan fejlesztés, különórák tömkelege, minőségi idő a szülőkkel, nagy elvárások mindenhol.


Régen is nehéz volt, csak máshogy.


Az emberek azért mennek fotóshoz, mert az tetszik nekik. Régen is voltak ilyenek. Az meg normális, hogy az ember abba a környezetbe neveli a gyerekét, amelyikbe tartozik. Más más értéket fog elsajátítani egy cégvezető gyermeke(irányítás, kommunikáció, szervezés), mint egy gyárimunkás(kitartás, monotonitástűrés, szorgalom).


Mind érték, egyik sem rosszabb a másiknál, felnőtt korra pedig ki fog egyensúlyozódni a helyzet.

2019. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%

Hogy neked micsoda nagy problémáid vannak!

Képzeld, a fiaim is kapnak neves Mikulászsákot, sőt, profi fotós fotózta őket októberben, amik nem műk, hanem csodaszépek. Szűk család mindig kap 1 dbot és szeretik. Ja, és nem kenyelmetlen ruhában fotózták, hanem ő választotta ki... Borzalom...

De nem tolok mindent a lába elé, de ha Karácsonyra nem 2ezres, hanem 20ezres legót szeretne, meg fogja kapni, mert fél éve erre vágyik...

Képzeld, megéli a Karácsonyt, együtt választjuk ki a fát, együtt díszítjük. Segít sütit sütni, panírozni, teríteni. Félhomályban sütizve bontjuk az ajándékokat karácsonyi mesét/filmet nézve. Boldog gyerekeim vannak, a kicsinek most lesz az első ünnepe, és neki is drága és hasznos ajit veszünk majd.

2019. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a felnottek ilyenkor azt teljesitik be amire ok vagytak volna anno. En egyebkent a kozvetlen kornyezetemben nem ismerek ilyen csaladot. Persze profi fotosorozatokat van aki csinaltat, de inkabb a gyerek egy meghatarozott eletkoraban, mint pl pont karácsonykor. Amúgy engem ez nem zavar, mert ha ők ettől boldog akkor nekem az nem fáj. A gyereknek nem ártanak vele. Amúgy hogy-hogy mit kapnak 18 éves korukban? Ugyanúgy tortát, csak nem mickey egerrel.
2019. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem régen is csináltak ilyeneket, csak azt nem látta senki a FB-n és hasonló oldalakon.

Én 44éves vagyok, ha szüleimtől elkérnéd a régi fényképalbumainkat, akkor bizony minden szülinapról lenne tortás kép,és bizony szép ruhában fotósnál is feszítettünk tesómmal. De ezeket csak a család látta nem az egész világ.



Valamennyire értem ettől függetlenül a kérdésedet.

Inkább arra próbálsz meg utalni, hogy most minden nagyon el van túlozva? Az pl tény, hogy minket gyerekkorunkba - sőt pl a főiskolás éveink alatt sem halmoztak el a szüleink. EGyszerűbb volt az élet, nem is volt ennyi minden. Meg nem október 23-án kezdődött a karácsonyi vásár.

De most ez van.... egyébként nem kötelező részt venni benne.

2019. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ez emberui (és állati) ösztön, hogy a gyereknek mindent.

Az a baj, hogy ezt az üzleti életben kihasználják, ha hagyod. Szerencsére egyre többen felismerik ezt, így (bocs, hogy ezt írom), de már-már közhelyes témát feszeget a kérdésed. Ettől persze még igazad van.

2019. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a lányom iskolájába ha jön profi fotós egy évben 2x az csinál profi fotókat.azon kívül mi nem csináltunk profi fotott máskor.én csinálok fotókat karácsonykor is.

Nálunk soha nem volt emeletes torta gyereknek csak kisebb egyszerübb torta.ajándékhalom karácsonyfa alatt igen.tetszet mindig gyerekeknek,de minél nagyobbak annál kisebb az ajándékhalom.

2019. nov. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Én is röhögök a műtermi fotókon, de azt azért nem értem, miért kell így kiakadni. Hadd csinálják, ha van elszórható pénzük és szeretnek magukból hülyét csinálni, hát tegyék, legalább mi jól szórakozunk. De hogy így felhergeljem magam, mint te... valami nálad se stimmel azért :)
2019. nov. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy felhergeltem magam?
2019. nov. 20. 09:54
 20/20 anonim ***** válasza:

Mi idén megyünk először ilyen karácsonyi fotózásra, de csak azért, mert a gyerekekről ovis korukba készült ilyen műtermi kép utoljára és a nagyobbik lassan elballag az általánosból.

Idén ezt szeretnénk majd szép keretekbe rakni és a nagyszülőket meglepni vele karácsonykor.

2019. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!